The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Здравейте, имам следния казус:

в апартамента, който взехме, има антена на ITV partenr и филипс приемник. Без да плащам разбрах че няма как да гледам с филипса. Мисля да инвестирам в един Dreambox 800 сега като питането ми е:
1. Какви канали ще мога да гледам с него безплатно?
2. Понеже имам предчувствието,че HDTV канали няма да мога да гледам с това ободуване, в неделечното бъдеще какво точно ще трява да добавя?

Изчетох доста неща във форума, но досега не съм имал сат ТВ, така че съм доста начинаещ. мерси предварително за отговорите
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-07-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Като канали, ще можеш да гледаш всичко, което върви FTA. Кодирани канали също ще можеш да гледаш след инсталацията на един CCcam или mgcamd емулатор. Можеш да гледаш с шеринг като клиент на някой сървър програмите шернати със съответната карта на сървъра.
За HD канали - гледат се с него. Абе имаш един малък компютър, с който като се научиш да работиш и да го конфигурираш правилно можеш да гледаш почти всичко.
Иначе ще трябва да си вземеш и един HH мотор, за да може да гледаш по всички спътници какво има. Всички като казвам, значи всички до които, имаш изглед. Ако имаш добър изглед на юг ти си.
За по-подробно инфо нека Момчи да каже.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Привет,
в момента с моя Дриймбокс 800 гледам около 30 HD канала, разположени на спътниците 28Е, 19Е, 16Е, 13Е, 5Е, 1W, 4W/5W, като повечето, които хващам са на първите 4 сателита. Това е общата бройка канали в които са включени свободни (като LUXE HD, ARTE HD, ASTRA HD, ANIXE HD), отварящи се с емулатор (като PREMIERE HD, DISCOVERY HD, ORF1 HD) и отварящи се със шеринг (HBO HD, Eurosport HD, Chanal + Sport HD, Chanal + Film HD и др.).
Тази бройка не е оптимална, тъй като в нея не са включени HD-каналите на Sky (Англия), които са около 15 на брой и ще бъдат достъпни за мен до няколко месеца. Тогава общата бройка HD канали на тези сателити, хващани с моите антени ще стане около 50 HD канала.
Антените ми са TRIAX 88 (с 5 конвертора) и TRIAX 78, която предстои да бъде монтирана - с 3 конвертора. Ако вземеш по-голяма антена - например парабола 1.50 с мотор, ще можеш да хванеш още HD-програми на тези сателити, и освен това да добавиш още HD-програми от други сателити (тъй като с мотор може да гледаш всички спътници, които са в обхвата на системата ти - стига чинията да е достатъчно голяма, за да изкара сигнал от тях). А парабола с 1,50 m е достатъчно добра чиния, за да ти осигури качествен сигнал на слаби транспондери и в лошо време.
Ако инвестираш 900 лв. в Дриймбокс, значи би могъл да дадеш още малко отгоре за хубава парабола (1.50m) и мотор - мисля, че ще излезат около 250-300 лв общо.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Много благодаря и на 2мата! Момчи,ще те послушам за антената и мотора,аз си мислех че доста повечко пари ще трябват за тях. Иначе погледнах изложението на апаратмента,изток/запад са терасите, а антената на ITV гледа на юг(изнесена е напред). А на мен също ли ще ми трябват 5 конвертора, за да гледам същите канали, или по-голямата чиния може да компенсира? (не са ми проблем за закупуване,информативно питам)
Надявам се скоро да вляза и аз в клуба

Момчи, може ли да ми драснеш едно ЛС, да лажеш твоя ше..инг от къде е, и дали мога и аз да се включа
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Чинията ти ако е с мотор ти трябва един конвертор - защото мотора я върти. При фиксираните офсетови или тородиални антени може да се сложат допълнителен брой конвертори, за да гледаш и съседните сателити. Минуса на чиния с няколко конвертора е, че си ограничен в рамките на няколко спътника. Затова такъв тип системи се използват от хора, които нямат нужда да гледат цялото небе, а определени пакети на определени сателити. Плюса на такава сат. система е, че не се чака мотора да се върти и превключването между двата най-крайни сателита е моментално. Друг плюс е, че може да сложиш конвертори за няколко приемника и на тези няколко приемника да се гледат различни програми на различни сателити. Докато при параболата с мотор, дори да сложиш конвертор за 2 или повече приемника, то и двата трябва да гледат програмите от един спътник. Представи си че ти в хола гледаш мач по Скай Спортс на 28Е, а детето в детската превключи на JimJam на 13Е - ти ще загубиш сигнал, защото антената ще се завърти към 13Е. Това е един от минусите на параболите с мотор. Другия е чакането за завъртане, въпреки че при съвременните мотори не се чака чак толкова много. Плюса на такава сат. система е, че с 1 чиния може да обхванеш голям брой сателити, ако имаш видимост към тях.
Относно изложението, хубаво е да имаш изложение и на юг, а не само на изток или на запад.
Влез в тази страница - http://www.sky-digital.eu/dish.htm
най отдолу има аплет на гугъл мапс, който показва видимостта към спътниците от твоя имот. Общо взето избираш спътник, град, след което намираш твоя имот и забождаш точката там, където смяташ да монтираш антената. Линията ще покаже накъде трябва да е насочена антената за да хване сателита и какви са препядствията пред нея. За удобство докато търсиш своя имот, може да намалиш картата чрез бутоните [+] [-] горе вляво, да придвижиш маркера върху квартала, след което да увеличиш и прецизно да позиционираш маркера върху мястото на което ще монтираш антената.
Така ще разбереш към кои сателити ще имаш видимост. Ако от тази тераса не се виждат някои, провери на другата или на покрива (дори и на двора, ако имаш смелост да монтираш там), за да намериш оптимална видимост към повече сателити.
За шеринг нека да помислим, когато му дойде времето.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Още два въпроса изникнаха:
1. С безжичен рутер и USB wireless adpater, сложен в dreambox-a , може ли да стане връзка с нета, или трябва през pc/laptop?
2. С НН мотор, колко време се чака докато се завърти чинията и започне предаването на друг канал?
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Въпрос 1 - може. "В сайта на Gemini има много добро "how to" по въпроса - http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database_arc.php
Аз обаче съм с традиционен рутер и не мога да споделя преки впечатления.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

За по-удобно качих ръководството в ъплоад.центъра.
http://www.upload.satforum-bg.com/index ... /Dreambox&
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?

Пак много ви благодаря!
И дума на немски не разбирам, но ще се справя, картинките помагат.
вярвам, че с моя ентусиазъм и общ език с компютрите и ваша помощ ще мога и аз да гледам HD не само от комютъра, а и от сателитите.
А относно разположението на чинията, май ще замине на покрива, само трябва да видя могат ли да се застраховат
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #10  
Стар 06-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Dreambox 800 + ITV partner оборудване?



А тази скорост достатъчна ли е за гледане? И също какви са минималните скорости, понеже с 3 компа тук, мже да се наложи да ги ограничавам, ако не стига за дриимбокса
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
800, dreambox, itv, partner, оборудване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HD оборудване FireHorse HDTV приемници 13 06-12-2010 00:27
Относно сателитно оборудване лони САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 4 25-01-2010 00:05
Закупуване на оборудване алекс САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 22-11-2009 22:46
Dreambox и ITV Partner Ники DREAMBOX 0 01-03-2008 16:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.