The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 29-06-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

За пример: с DWL-G122 E1 5.0 - никакъв резултат, като сложих по-стария модел на D-Link - DWL-G122 С1 3.30(Е), нещата заспаха. За този фърмуер гарантирам, че върви с DM800HD - пробвал съм го на 2 приемника.
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29-06-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Аха, забравих да напиша модела, с който пробвах. TP-Link TL-WN722N, като естественно се разпознава от бокса, чип, мип, всичко, но... не излиза нищо в менюто... Друго.. няма ли начин да му се качат драйверите ръчно, ако се намери такива за ликукс?
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11-07-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
За пример: с DWL-G122 E1 5.0 - никакъв резултат, като сложих по-стария модел на D-Link - DWL-G122 С1 3.30(Е), нещата заспаха. За този фърмуер гарантирам, че върви с DM800HD - пробвал съм го на 2 приемника.
Маааму стара. Днес сутринта пробвах с 2 донгъла, единия TP-WN321G, другия D-link с въпросната версия и к*рец. После видях какво си писал за верисята 5.0. Хубу де, а ТП-линка защо и той не става, а във един сайт пишеше че продават такива, които стават за ХД приемници,. вкл и Дм800. Този, с който провах беше v.4.1. Някой с такава версия и да е станало? И мама му стара, няма ли начин да се прекомпилира тоя кернел?
Аз по добре да го прекомпилирам ако става, отколкото да търся по Петрич разин донгъли за тест.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-07-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Някой линукс спец, може ли да удари едно рамо, как да инсталирам драйвъри на линукс, при положение че навсякъде в нета пишат, разхирхивираш си линукс драйвърите някъде, после с "make" "make install" и би трябвало да се получи файлчето "rt73.ko", което го има в ДМ800. Опитвам се на линукс компа и на ДМ800, но ми дава непозната команда "make". Айде, на дебиана предполагам че с apt-get.... ще я нагласим, но на Дм800 как? И евентуално ако ги иснатална на дебиана и си направя файлчето, ако го копна на бокса дали ще стане?
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-07-2011
11тито11 11тито11 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 70
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 25
По подразбиране

не всички WI-FI работят с линукс,повечето са за windows моя ДМ800СЕ работи с този модел/VONETS VAP11G WIFI WLAN Bridge 54 MBit universal,влез в интернет и си го копи.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21-07-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Някой линукс спец, може ли да удари едно рамо, как да инсталирам драйвъри на линукс, при положение че навсякъде в нета пишат, разхирхивираш си линукс драйвърите някъде, после с "make" "make install" и би трябвало да се получи файлчето "rt73.ko", което го има в ДМ800. Опитвам се на линукс компа и на ДМ800, но ми дава непозната команда "make". Айде, на дебиана предполагам че с apt-get.... ще я нагласим, но на Дм800 как? И евентуално ако ги иснатална на дебиана и си направя файлчето, ако го копна на бокса дали ще стане?
Общо взето си разбрал какво трябва да направиш. Няколко подробности: трябва да свалиш сорс за rt73, трявба да имаш кернел сорс същата версия като версията на ядрото на дриима, трябва да кажеш че това го искаш на модул (трябва да промениш конфига и да попрочетеш малко), трябва да укажеш с ключ(команда) или в конфига за какъв процесор ще компилираш, трябва да имаш инсталирани headers за същата версия която ще компилираш. Всичко това на дебиана, и да не те разочаровам,но съм длъжен да ти кажа, вероятно ще има грешки при компилирането, заради липсващи най-различни неща. Ако всичко мине без грешка, накрая ще имаш както си предположил rt73.ko който трябва да копираш в /lib/modules/2.6.18-7.3-dm800/kernel/drivers/net
Един по-лесен според мен начин - инсталирай си един DreamEliteBH_DM800_133D.nfi и виж дали няма да тръгне - в него има модул за rt73 - не съм закачал донгъл но в менюто има WiFi мрежа и без закачен модул. Ако държиш довечера ще пусна шотове.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
BOBIKAT (21-07-2011)
  #17  
Стар 21-07-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Общо взето си разбрал какво трябва да направиш. Няколко подробности: трябва да свалиш сорс за rt73, трявба да имаш кернел сорс същата версия като версията на ядрото на дриима, трябва да кажеш че това го искаш на модул (трябва да промениш конфига и да попрочетеш малко), трябва да укажеш с ключ(команда) или в конфига за какъв процесор ще компилираш, трябва да имаш инсталирани headers за същата версия която ще компилираш. Всичко това на дебиана, и да не те разочаровам,но съм длъжен да ти кажа, вероятно ще има грешки при компилирането, заради липсващи най-различни неща. Ако всичко мине без грешка, накрая ще имаш както си предположил rt73.ko който трябва да копираш в /lib/modules/2.6.18-7.3-dm800/kernel/drivers/net
Един по-лесен според мен начин - инсталирай си един DreamEliteBH_DM800_133D.nfi и виж дали няма да тръгне - в него има модул за rt73 - не съм закачал донгъл но в менюто има WiFi мрежа и без закачен модул. Ако държиш довечера ще пусна шотове.
Благодаря. В дейаствителност в ДМ800 и гем 5.1 има файла, наличен е. Също така е наличен и zd1211b.ko. Предполагам, че файла, който е при мен е с по стари драйвъри, понеже в нета е писано за TP Link v3.4 or 3.6, предполагам че именно тези драйвъри се съдържат в него. Така само предполагам, не съм на ти с линукса. Също така, намерих драйвъри за въпросния ТП линк, версия 4.1, и.... както предполагам... ако може да се инсталлне и направи този файл с тези драйвъри и после да се копне в ДМ800... може и да стане, знам ли... Ти ми даде малко надежда с това да се компилира на дебиана и да се прехвърли на бокса. Сега остава само да видим това "маке" как да подкарам. Благодарско!
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21-07-2011
Dancho Dancho е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 38
Благодари: 10
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
Thumbs up

аз съм със TP-LINK модел TL-WN321G версия 3.6 и MERLIN имидж и нямам никкви проблеми. при Боян ги има мисля 18 лв. бяха.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21-07-2011
Аватара на Николай1
Николай1 Николай1 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 123
Благодари: 15
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз съм с тп-линка. Евтин 17 лв от карфура тръгна от раз.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21-07-2011
The Pink Panter The Pink Panter не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 220
Благодари: 32
Получил благодарност:
30 пъти в 22 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Bobikat заел си се да пишеш нов софтуер за този приемник ми се струва.
Дано успееш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на The Pink Panter за този полезен пост :
BOBIKAT (21-07-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm800hd, network, wif, wifi, wlan, за, липсва, опция


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM800HD и PowerVu ?! Иван Атанасов DREAMBOX 2 23-12-2010 23:30
DM800HD въпрос Vel4o DREAMBOX 3 17-12-2010 18:06
DM800HD - 820 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 09-12-2010 00:52
DM800HD SE - 897 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-12-2010 23:56
DM800HD - повреден LAN Жоржи DREAMBOX 4 07-09-2010 19:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.