The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 28-09-2011
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
Smile H-H Мотор

С мотор botech съм от 3 години ,никакви проблеми 90см.паница и еспекта 2000.Допреди седмица бях на diseqc mode-много мъки с настройката (наложи се да преместя чинията),вече съм на usals-родих се настройвам си само един спътник и всичко е ок,стига дъгата да е наред.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 09-10-2011
d_byalkov d_byalkov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 295
Ъплоуди: 0
По подразбиране H-H itech

Те такъв проблем ми се появи, на ляво върти на дясно неще. Получих разни "умни" идеи. Свалих си го и поради това че изчезнаел и сайта на вносителя, извадих отверките. Свалих задвижващия механизъм и на едната посока видимо се движеше по-бързо, за механичен дефект нещо бе нелогично. След малко измервания се оказа невероятна проза - съпротивлениението на контактите на релетата, не части от ома а десетина ома и повече. Китайска му работа.
А иначе схемното решение си е добро. Има максималнотокова защита и липса на въртне оста на двигателя. Не може да се каже същото за изработката на механиката.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10-10-2011
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d_byalkov Вижте мненията
Те такъв проблем ми се появи, на ляво върти на дясно неще. Получих разни "умни" идеи. Свалих си го и поради това че изчезнаел и сайта на вносителя, извадих отверките. Свалих задвижващия механизъм и на едната посока видимо се движеше по-бързо, за механичен дефект нещо бе нелогично. След малко измервания се оказа невероятна проза - съпротивлениението на контактите на релетата, не части от ома а десетина ома и повече. Китайска му работа.
А иначе схемното решение си е добро. Има максималнотокова защита и липса на въртне оста на двигателя. Не може да се каже същото за изработката на механиката.
Имам такъв I-Tech.Проблема е същия , на едната страна върти , а после като се опитам да го върна неще.Сега си седи и незнам дали да го монтирам.

Последно редактирано от Светльо90 : 10-10-2011 на 12:34
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10-10-2011
Аватара на Vesko_B
Vesko_B Vesko_B не е на линия
Веско
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 188
Благодари: 34
Получил благодарност:
47 пъти в 37 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Имам такъв I-Tech.Проблема е същия , на едната страна върти , а после като се опитам да го върна неще.Сега си седи и незнам дали да го монтирам.
А опитва ли се да тръгне?
Данеби да сте му пренатегнали винтовете за обиране на луфта?
Развийтевинта който е отстрани (4-5 оборота) и го натиснете с отвертката навътре за да потъне и освободи клина, който е вътре. Отвийте и двата винта, които са отдолу ако сте ги пипали (тези, които са под гаранционна лепенка - с около един оборот, ако са затегнати докрай, ако не са не ги пипайте). След това пробвайте дали ще върти, ако върти затегнете пак винтчетата но не прекалявайте.
При мен беше това проблема, особено ако антената е в някое по-крайно положение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Vesko_B за този полезен пост :
Светльо90 (10-10-2011)
  #35  
Стар 10-10-2011
d_byalkov d_byalkov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 295
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Имам такъв I-Tech.Проблема е същия , на едната страна върти , а после като се опитам да го върна неще.Сега си седи и незнам дали да го монтирам.
Ако имаш малко опит в работата с Амперметър и 12V захранване, сваляш капака, подаваш напрежение през уреда и отчиташ тока. Обръщаш поляритета и отново отчиташ. Двете стойности трябва да приблизително еднакви в границите до 300mA. Aко превишават тази стойност - имаш проблем с механиката. Ако механиката е редовна провери контактите на релетата. При мен контактното съпротивление бе 10Ом, при 30Ом на двигателя се оказа, че се захранва не с 12V а с няма 4-5V. Захранването от приемника 13-18V минава през токограничаващ резистор 2Ом, през контактите на релетата и отива на моторчето. Върху четките на мотора трябва да измерваш с най-много волт по-малко от входното напрежение.

Последно редактирано от d_byalkov : 10-10-2011 на 22:27
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на d_byalkov за този полезен пост :
Светльо90 (10-10-2011)
  #36  
Стар 10-10-2011
d_byalkov d_byalkov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 295
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако имаш малко опит в работата с Амперметър и 12V захранване, сваляш капака, подаваш напрежение през уреда директно на двигателя и отчиташ тока. Обръщаш поляритета и отново отчиташ. Двете стойности трябва да приблизително еднакви в границите до 300mA. Aко превишават тази стойност - имаш проблем с механиката. Ако механиката е редовна провери контактите на релетата. При мен контактното съпротивление бе 10Ом, при 30Ом на двигателя се оказа, че се захранва не с 12V а с няма 4-5V. Захранването от приемника 13-18V минава през токограничаващ резистор 2Ом, през контактите на релетата и отива на моторчето. Върху четките на мотора трябва да измерваш с най-много волт по-малко от входното напрежение.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на d_byalkov за този полезен пост :
Светльо90 (10-10-2011)
  #37  
Стар 10-10-2011
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Момчета,благодаря Ви за съветите.При първа възможност ще погледна моторчето и ще се опитам да го оправя.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, itech, motor, v150


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM500S + H-H Motor + LNB = 199 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:21
DM800 + H-H Motor + LNB = 456 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-11-2010 00:10
itech DISEqC ключ 4:1 - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 21-09-2010 00:33
Vhannibal E2 Motor kirko_17 HDTV дискусии 6 15-08-2010 10:29
DM 800 HD diseqC motor севал DREAMBOX 9 11-03-2010 15:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.