The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи > Уроци по Dreambox

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 22-01-2009
bgpepi bgpepi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Цитирай:
Първоначално написано от nikec
Не не, добрах се от друг форум до въпросния плъгин.
Качил съм го тук ТУК
Незнама какво се е получило но лошото е че нямаше никакъв енк..динг и според мен няма да е станало и при положение че нарочно му казвам какъв да е езика :?
Именно и аз му оказвам -пробвах с различни източници но ефекта е един и същ за съжаление
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Пичове, за съжаление по този начин няма да стане. За да не тръпнете до довечера в очакване, сега свалих и разгледах архива на плугина.

Първото което забелязах е, че той се разархивира във var/tuxbox. Tuxbox плугините имат собствен шрифт (tuxtxt.ttf или tuxtxt.otb), който НЕ СЪДЪРЖА КИРИЛСКИ СИМВОЛИ. Отворих въпросния шрифт във FontLab Studio и видях, че всички кирилски таблици в шрифта са с маймуни.

Ще ви предложа едно вероятно решение на проблема. На ъплоада съм качил unicode-шрифтове с кирилски символи, които работят без проблем при мен - на Енигма2 и DM800. С тях замествам шрифтовете на някои скинове, да изглеждат по мой вкус. Само трябва да ги преименувате на tuxtxt.ttf и да замените с тях оригиналния tuxtxt.ttf шрифт във вашия ДМ500. Но първо си запазете негово копие за да можете да го върнете ако нещо се осере.

В DM800 шрифта се намира в /share/fonts/tuxtxt.ttf - при ДМ500 незнам дали мястото е същото.

Шрифтовете съм ги качил в ъплоада - ЦЪК

Желая ви Успех!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23-01-2009
bgpepi bgpepi не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Положението не е розово- във /var/share са различните фондове tuxtxt.otb e най вероятно файла който трябва да се редактира. От немските форуми подразбрах че има по нови версий с много добра поддръжка на кирилица но аз не успях да намеря. Ако някой е намерил нещо нека да даде линк.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

При мен в тази директория има два файла с името tuxtxt - единия с разширение .otb, а другия .txt . Тъй като не съм с DM500 мога само да предлагам алтернативи без да мога да ги тествам. Някъде в някой конфиг файл в дриймбокса трябва да е зададен път към tuxtxt.otb шрифта. Ако го намериш промени името на файла в конфига с име на някой от шрифтовете които ти дадах - може би ще стане. Все пак енигма работи с *.tft шрифтове, затова предполагам че различния от *.otb формат няма да бъде проблем.

Друга алтернатива е да намериш плугин, който работи с шрифтовете на скина - те са кирилизирани. Предполагам nikec такъв плугин е инсталирал и затова му се е наложило само да смени енкодинга.

Исках да ти помогна като конвертирам дадените шрифтове в .otb формат, но уви - щом програмите на FontLab не подържат това разширение, незнам този фонт какъв ще е. Най-вероятно е OpenTypeBitmat. Ако беше *.otf (OpenTypeFont - PostScript) проблеми нямаше да има с конвертирането. Ба ги тия от Дрийм Мултимедия какви фонтове използват...
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #35  
Стар 24-01-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Да съобщя при мен как работи по описанието на Момчи и Nikec

Приемника е: DM500S със инсталирано GP420, BG меню


1)
натискате син бутон и влизате в Blu Panel
със стрелка надолу от дистанционното се придвижвате до "2 ADDONS" и натискате "ОК" бутона.
излиза Ви подменюто със "ADDONS" - курсора е позициониран върху "download (Gemini-Server)
натискате "ОК" бутона и влизате в сървъра на GEMINI
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "Plugins - Gemini" и натискате "ОК" на дистанционното
и влизате в подменюто на Plugins - Gemini
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "RSS-Weather" и натискате "ОК" на дистанционното
пита Ви дали искате да заредите този плъгин - давате "ДА", пак "ОК" и изчаквате зареждането на плъгина
след което "Exit", "Exit","Exit","Exit", докато не стигнете до програма.


2)
със FTP програма трябва да се редактира файла: var/etc/feeds.xml
по следния начин:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
<feeds>
<feed>
<name>Satforum News</name>
<url>http://www.satforum-bg.com/rss.php</url>
</feed>
</feeds>


Тук искам да отбележа че не сменям енкодинга и въпреки всичко кирилицата си излиза нормално
на GP 420 но с инсталирано Българско меню, може би заради него не ми се налага да сменям енкодинга



3)
натискате син бутон и влизате в Blu Panel
със стрелка надолу от дистанционното се придвижвате до "3 Extras / Настройки" и натискате "ОК" бутона.
излиза Ви подменюто със "Extras / Настройки"
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "RSS Reader/ Времето" и натискате "ОК" на дистанционното
излиза Ви подменюто със "RSS Reader/ Времето" - курсора е позициониран върху "Satforum", натискате "ОК" и четете последните новини от нашия форум


Пишете дали при вас върви по този начин или дава проблеми.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 24-01-2009
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Потвърждавам при мен върви перфектно на ДМ800 и кирилизацията е ок
Продължавайте все така!!!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 24-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Цитирай:
Първоначално написано от londongunner
Потвърждавам при мен върви перфектно на ДМ800 ...
@ londongunner, грехота е да имаш DM800, а да използваш RSS-Weather. Изтегли simplerss - погледни първия пост на темата в който съм писал за него. RSS-Weather е резервен вариант за притежателите на DM500.
Simplerss има много по-добра функционалност - когато излезе нова тема във форума ти я показва автоматично на екрана на телевизора докато гледаш предаването, без да е обходимо да проверяваш ръчно. Задаваш му да проверява фийдовете (които може да въведеш и с дистанционното) през определен интервал от време и си винаги информиран. Препоръчвам да се зададе интервал от време 5 минути и да се настрои да се стартира винаги с Енигма.
Намира се на сървъра на Джемини, но доколкото видях го има и за Набило и за почти всички други имиджи с Енигма 2.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #38  
Стар 24-01-2009
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Ами Момчи по ми е удобно защото гледам новините когато аз си поискам а не да ми излизат на екрана постоянно нямам нерви за това,а и го правя за спорта,не за това че ще изпусна някоя новина,няма как ,лаптопа е нонстоп с мен
Отговори с цитат
  #39  
Стар 25-01-2009
rds rds не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Местоположение: гр.София
Мнения: 25
Благодари: 58
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 255
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Цитирай:
Първоначално написано от Nicky
Да съобщя при мен как работи по описанието на Момчи и Nikec

Приемника е: DM500S със инсталирано GP420, BG меню


1)
натискате син бутон и влизате в Blu Panel
със стрелка надолу от дистанционното се придвижвате до "2 ADDONS" и натискате "ОК" бутона.
излиза Ви подменюто със "ADDONS" - курсора е позициониран върху "download (Gemini-Server)
натискате "ОК" бутона и влизате в сървъра на GEMINI
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "Plugins - Gemini" и натискате "ОК" на дистанционното
и влизате в подменюто на Plugins - Gemini
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "RSS-Weather" и натискате "ОК" на дистанционното
пита Ви дали искате да заредите този плъгин - давате "ДА", пак "ОК" и изчаквате зареждането на плъгина
след което "Exit", "Exit","Exit","Exit", докато не стигнете до програма.


2)
със FTP програма трябва да се редактира файла: var/etc/feeds.xml
по следния начин:

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
<feeds>
<feed>
<name>Satforum News</name>
<url>http://www.satforum-bg.com/rss.php</url>
</feed>
</feeds>


Тук искам да отбележа че не сменям енк..динга и въпреки всичко кирилицата си излиза нормално
на GP 420 но с инсталирано Българско меню, може би заради него не ми се налага да сменям енк..динга



3)
натискате син бутон и влизате в Blu Panel
със стрелка надолу от дистанционното се придвижвате до "3 Extras / Настройки" и натискате "ОК" бутона.
излиза Ви подменюто със "Extras / Настройки"
с долна стрелка на дистанционното се придвижвате до: "RSS Reader/ Времето" и натискате "ОК" на дистанционното
излиза Ви подменюто със "RSS Reader/ Времето" - курсора е позициониран върху "Satforum", натискате "ОК" и четете последните новини от нашия форум


Пишете дали при вас върви по този начин или дава проблеми.
Еиииии,най-после да тръгне направих точно както си описал и чудо .Благодаря Ники.Жив и здрав.С 4.2 съм и с BG меню.
__________________
Sky Sat Majestic FTAC-M(Openbox-X800) Dreambox 500 Gemini 4.2 ;1,5 m parabolic;LNB 0.6 db;75°E <--> 30.0°W;Dreambox 800 HD PVR CH;Gemini 5.01 SSL 76C;VU+Solo2;Openatv 6.0
Отговори с цитат
  #40  
Стар 25-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Последните теми във форума директно върху вашия телевизор

Цитирай:
Първоначално написано от londongunner
Ами Момчи по ми е удобно защото гледам новините когато аз си поискам а не да ми излизат на екрана постоянно нямам нерви за това,а и го правя за спорта,не за това че ще изпусна някоя новина,няма как ,лаптопа е нонстоп с мен
Но на simplerss също имаш възможност само ръчно да преглеждаш новините. Можеш да зададеш съобщенията да не се показват автоматично. Също така можеш когато поискаш ръчно да обновиш източника на емисии с актуалната информация, а не да чакаш програмата да го обнови през определен интервал от време. Но ти си знаеш как ти е по-удобно.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вашия, Във, върху, ДИРЕКТНО, Последните, Телевизор, теми, форума


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Показване на последните постове на първа страница във форума Джак Искам ! 11 30-05-2011 19:36
Контрол над вашия телевизор с помоща на Дриймбокс дистанционното! nikec Уроци и съвети за начинаещи 12 27-04-2011 01:43
записвате директно на вашия хард диск bonbonko1 Уроци по Dreambox 25 28-11-2010 15:39
Контрол над вашия телевизор с помоща на Дриймбокс дистанционното! nikec Уроците на Nikec 1 24-10-2009 22:18
SKY Digital има най-добри резултати през последните 5 години berks Новини 0 30-07-2009 22:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.