The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 08-07-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да приемем еврото е много добро пожелание, но има чисто икономически и финансови въпроси, които никой не желае да повдигне на този етап.

Това не е просто да умножим 1 евро с 1.955583 и готово.
Има една камара чисто икономически стандарти, които България не само не покрива, а е много отдалечена. Много от писалите тук живеят или са живели в ЕС. Хайде сега, турете си ръка на сърцето и кажете, че България покрива дори и минималните стандарти за членство в ЕС. С какво ги покрива, с икономическото си развитие ли, с пенсиите и заплатите, които са резултат на същото икономическо развитие, с Здравеопазването ли, с Образованието ли, с Съдебната власт ли с кое точно ги покрива. С ножицата от 800% между бедни и богати ли? С липсата на средна класа, която е гръбнакът на съвременното капиталистическо общество!
Повечето разчитат на обществени поръчки и финансиране от държавата!
Някой обясни ли, че след приемането на еврото, пенсии и заплати в обществения сектор не могат да бъдат пипани, ако няма съответен икономически ръст в цялата Еврозона, без голямо значение за ръста в България.
При ясно очертаваща се инфлация, как си го представяте живота с 150-200 евро пенсия и 500-600 евро заплати! Няма повишение. Какъв е делът на работещите в държавния и общинския сектор.....огромен!
Е, какво правим тогава.
Другият мит, че нямало да има фалити на банки....ами има цял списък от европейски банки, които през Кризата 2008 -2009 просто изчезнаха!


От друга страна, ако махнем Борда и оставим лева, гаранция че до седмица-две 1 евро става 5 лева, ама на мига!
Така че нещата не са чак толкова прости.....делиш 1 левче на 2 и готово!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #72  
Стар 08-07-2021
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
И ние взимаме пример от тия хора Ясно ми е, че според тях ние караме в насрещното. Интересното е , че от 6 милиарда има 500 милиона които карат в ляво и 5.5 милиарда които карят в дясно, ама ние се мъчим да гледаме тия 500 милиона. И тук така...
Относно икономиката, ако не беше вързан лева за марката, респективно еврото, досега щяхме да сме сложили поне още веднъж нулите и нямаше изобщо да ни приемат в евросъюза... Ясно е обаче, че не е нормално цял живот да сме във валутен борд...

Това , че хората са попитани на референдум дали искат или не искат еврото не означава че знаят най-добре ... С референдумите трябва много да се внимава. Ако 99 човека в стаята казват, че тавата не пари, а един казва, че пари, това не означава, че тези 99 са прави! А Ако попитаме дали искат да махнат данъците как ли ще гласуват хората? Резултата от един референдум в голяма част зависи не от желанието на хората, а от уменито на заинтересованите от него да си прокарат идеите. Поне това е моето виждане.
на тази логика няма нужда от избори за парламент - да викнем един цар, и каквото реши той - това
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист
Отговори с цитат
  #73  
Стар 08-07-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Абе в тая тема виждам доста политически нотки,а аз изгорех за едно шоколадче,ама карай да е весело,нема да прося ся бан на колегите,като някои други!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #74  
Стар 08-07-2021
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Който внася политика си е за бан. Така е според правилата и така трябва да се действа. Веднага се познава кое мнение е по темата и е за икономиката и кое внася политика.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 08-07-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Който внася политика си е за бан. Така е според правилата и така трябва да се действа. Веднага се познава кое мнение е по темата и е за икономиката и кое внася политика.
Бях сигурен,гузен не гонен бяга!Жив и здрав!Те знаят кои губят клиенти от тия глупости,ама това е друга тема!
А сега по темата,виждам има такива дето не искат еврото и не мога да разбера защо?Някакви смешни доводи,че видиш ли щяло да се закръгляват цени и т.н и гледам сравнения със скандинавските страни,които могат да си позволят лукса да напуснат ЕС,а ние можем ли?
__________________
На похлупака му намерих глупака!

Последно редактирано от фокус : 08-07-2021 на 15:48
Отговори с цитат
  #76  
Стар 08-07-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Рисковете за еврото идват от свръхзадлъжнялостта на Испания и особено на Италия. Италия ако фалира корона кризата ще ни се стори песен. Затова вишеградската четворка не се натискат много много , имат контрол върху валутата си , могат да стимулират икономиката ако трябва и т.н. докато за България еврото изглежда по приемливо. Лошото е че няма механизъм за напускане на еврото при необходимост
Отговори с цитат
  #77  
Стар 08-07-2021
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фокус Вижте мненията
Бях сигурен,гузен не гонен бяга!Жив и здрав!

И какво да ми е гузното? Посочи ми един мой коментар в тази тема, където намесвам политика?
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 08-07-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
И какво да ми е гузното? Посочи ми един мой коментар в тази тема, където намесвам политика?
Не става дума за тая тема не казвам,че си намесвал политика!За съвсем друго става въпрос и ти го знаеш,постоянното просене на бан за някой не е ок за мен,има си модератори и те да си преценят,защото и на мен не ми харесват много неща ама не прося постоянно банове за някой,мислиш ли че ми е приятно да търпя псувните на неандерталци на лични!?
__________________
На похлупака му намерих глупака!

Последно редактирано от фокус : 08-07-2021 на 17:40
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
hajduk (09-07-2021)
  #79  
Стар 08-07-2021
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знаех, че имаш нещо против спазването правилата на форума. Щом са преценили, че няма да има политика във форума, значи няма да има. Казали са, че ще банват за такива мнения и го правят. И в тази тема също има политически намеси и се знае много добре от кои са.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 08-07-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Не знаех, че имаш нещо против спазването правилата на форума. Щом са преценили, че няма да има политика във форума, значи няма да има. Казали са, че ще банват за такива мнения и го правят. И в тази тема също има политически намеси и се знае много добре от кои са.
Недей изопачава колега,знаеш,че съм съгласен с теб принципно!Аз съм до тук,жив и здрав!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
an (08-07-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2023г, Август, БНБофициално, БНБфициално, евро, от, цените


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Цените на безина по света и у нас valbg Дъра-Бъра 17 13-10-2016 20:46
Цените при социализма и сега pe6o1975 Кошче 1 16-03-2013 16:23
bTV намали цените на рекламата ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 23 19-01-2013 01:30
RSCC за увеличаване на цените от 10% berks Новини 0 31-07-2009 19:05
Цените на Гражданска отговорност Darin ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 08-04-2008 12:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.