The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-07-2008
BeTTeR BeTTeR не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Конфигуриране на стара система

Такаааа. След като съм в раздел "начинаещи", значи съм от тях :-) . Ползвам обаче сателитна телевизия доста отдавна, но не се задълбочавах във възможностите й. В крайна сметка натрупах известно количество техника, от което ми се ще да направя една съвременна конфигурация. Ето какво имам на покрива:

Една отдавна недействаща параболична руска антена 2.10 със някакъв мотор, който не съм сигурен че работи , както и някакъв аналогов конвертор на нея. Отделно от това - две антени монтирани преди 3 години от ITV partner - с по 2 конвертора - двете антени обслужват 2 независими приемника Philips с две активни карти, включени към 2 телевизора.

Ето и въпроса:

Възможно ли е с наличната техника + докупуване на HD приемник (след всичко прочетено тук разбирам, че Dreambox DM800PVR HD е най-добрия избор) и може би допълнителни конвертори (вие ще кажете какви) да се създаде конфигурация, която да обслужва 1 HD телевизор (през Dreamboxa) и още 2 други телевизора през Philips приемниците. 3 антени с конверторите ще бъдат ли достатъчни за да обхванат всички (или поне най-важните) спътници или към параболичната антена ще трябва да се слага мотор с позиционер?

Ако, разбира се, имате други идеи, ще се радвам да ги прочета.
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-07-2008
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Конфигуриране на стара система

аз без много да му мисля веднага ти давам идея
Двата приемника с картите не ги пипаш,а си ги гледаш.
Дано с гол. антена всичко е наред и си купуваш 1 фланцов конвертор за около 30лв.Изхвърляш стария заедно с поляризатора ако го има и към облъчвателя,който остава, монтираш новия.Сваляш мотора и го раздвижваш открай до край - може и на акумулатор ама е бавно - и се уверяваш че работи в което "почти" съм сигурен.
Ако ли не, купуваш 1 18 инчов за около 50лв и 1 позиционер и си готов.
Остава само приемника който си си избрал и гледаш.
Айде за сега това...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27-07-2008
BeTTeR BeTTeR не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Конфигуриране на стара система

Това беше първото, което се сетих и аз. Но ми е любопитно дали не може да се изгради един сет от антени, който да обслужва трите приемника без мотор и позиционер.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27-07-2008
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 737
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Конфигуриране на стара система

Щом ти трябва да гледаш на 3 телевизора - трябват ти четворни конвертори(щото няма тройни) и три дисек-ключа. За параболата - фланцов конвертор, за офсетите - офсетни. Щом имаш мотор на голямата парабола, значи имаш и позиционер - вероятно ръчен. Пробвай с него да я завъртиш, дано сработи. Ако не-вземай си автоматичен позиционер.
Така ще имаш 3 сателитни позиции, едната подвижна. Така ще решиш задачата на макс., но пък ще е скъпичко.

Сега пак прочетох какво си писал. Щом ИТВ са с Филипс, май няма да можеш да набереш други програми и други сателити. Поне преди беше така.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-08-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Конфигуриране на стара система

С Филипсите или гладаш ИТВ или в казана за др не стават, а Дрийм 800 с 210-ката и си ти, само с нов конвертор и позиционер, мотора иска малко профилактика и предполагам ще зашали ...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Конфигуриране, на, система, стара


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T Стара Загора Веско ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 38 04-11-2021 11:27
Кейбълтел Стара Загора spaice Кабелни [DVB-C] оператори в България 7 30-05-2010 18:15
Конфигуриране на шер... ceco lalov DREAMBOX 3 07-09-2009 18:10
Последен писък на техниката снима “Планета Дерби” в Стара Загора ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 27-07-2009 18:59
Чудесата на Средна Стара планина - виж ги в Глобусът ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 09-07-2009 13:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.