The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 10-04-2013
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ей насраха се от страх M$ и Nokia като разбраха че Windows-а за мобилни устройства нещо не се котира много. Какво са взели да реват като обрани попове - в мобилните устройства има конкуренция! Потребителя може да си избере Android, Windows, iOS, Blackberry и куп други не толкова извстни OS. Ако иска може и тъп телефон да си вземе. Що не погледнат какво е положението при PC тата. Или ще си с Windows или половината хардуер няма да ти работи поради липса на драйвери или няма да имаш софтуер който ти трябва. Що не реват заради тази ситуация а???
Пък и телефона може спокойно да се ползва и без регистрация към Гугъл. А и нищо не му пречи на човек да направи един fake акаунт със никакви данни в него и да си ползва всички услуги без проблем. Никой не ви кара всички устройства, пощи фейсбуци и т.н. да си ги връзвате към един акаунт. За всяко андроид устройство си имам по един акаунт със минимално количество данни и нямам никакви притеснения.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10-04-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В Гугълската поща един ден ми цъфва съобщение "Ние сме Гугъл, ние сме велики, ще ти четем и "персонализираме" акаунта! Ако не ти изнася - ходи другъде! За бруталното подканване през 2 дни да си вкарам тел. номер едно на ръка, ами ги проверяват за валидност и пак пищят на нов глас.

Хрома - освен, че се ъпдейтва по 5 минути кога му дойде през 2 дни, и на по-стара машина направо умира... има си модул за "персонализация" в самия браузър помни и логва къде-какво. Аз не мога да ползвам Хром в нас, дори да искам.
Мърдите ми помнят търсенията за вечни времена и не се свенят да ми ги дописват горе. В зависимост от характера ти показват търсенията като за теб. Затвориха част от сорса на Андроид. Признаха си че Гугъл Стрийт като са ходили по улиците и са сканирали WiFi-тата, че и за хаквания чух (още ми е невероятно). Има една брутална статия в Инвестора, че се имали за световни шерифи.
Гугъл отдавна не са което бяха, и е въпрос на време хората да се усетят. Преди няколко месеца и краха на Apple беше сквернословие, ама вече си знаем, че може.
п.с. Понякога си мисля, че може и през камерата да ме скиват, стига драйвера да позволява, не знам. Ударило ги е да се бъркат в личен живот, нищо няма да ме учуди. Затова нямам WEB камера.

Последно редактирано от Rabin : 10-04-2013 на 00:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
d.ivanov (10-04-2013)
  #13  
Стар 10-04-2013
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

малко съм сбъркал с глобата, а ето и линк към горния ми пост:
http://www.webcafe.bg/id_19314688

http://btvnews.bg/video/news/solidna...aikrosoft.html
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 10-04-2013 на 00:40
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10-04-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

@Rabin
Малко прекаляваш с параноята.
Това със сканирането и хакването на ви-фи мрежи направо ме разби хубаво, че мойта не се хваща пред блока, а от задната част не са снимали Къде ги чете тези глупости?
За да ти се ъпдейтва толкова време хрома, явно си щракнал на отметката, че желаеш да участваш в подобрението му, докато си го инсталирал, можеш да си представиш какво всъщност прави докато се обновява. Имаш опцията "инкогнито", уж като я ползваш нищо не записва и не помни, но дали просто не те баламосва?
Не разбирам, защо е тоя плач, ползвате пълен набор от услуги безплатно и се оплаквате, че сте били следени, че вие сте следени непрекъснато, ако някой си вярва, че в интернет нещо може да остане скришно, то много се лъже.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10-04-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
...Къде ги чете тези глупости?
...
Цитирай:
Важно е да отбележим и друго. До сега в тази практика се е случвало Google да засичат частни WiFi мрежи, такива каквито имат всички потребители с рутери и да събират MAC адреси и друга информация, която хората не биха искали друг да има. В Холандия Google са осъдени затова , че са събрали повече от 3 000 000 MAC адреси. А при незащитени мрежи щетите биха били и още по – големи: имена на хора, IP адреси и др.
http://escope.eu/other/502/
Eто и тук
http://www.guardian.co.uk/technology...g-private-data
Toчно думата "хакване" прочетох, то грамотни журналя е рядкост. Не ми се рови в момента.
За Хром - няма такава отметка. В старите версии се рови в регистрите, но Гугъл се пазят от самите нас и го фикснаха да не може да се спира. През 2 дни компа ми умира за 5 мин, дори task menager не успявам да пусна, че да убия процеса. На 2,9 гигахерца процесор, не чак толкова дърво. Както си гледаш филмче, и изведнъж всичко замръзва! Като разкарах Хром и мирнах. Изобщо не е параноя, с изключение на камерата дето се бъзикам - всичко друго е видяно на практика. Като са безплатни и кво? Yahoo са безплатна поща, но такова врене на носове в мръсното бельо не съм виждал.
Цитирай:
Как Apple, Facebook, Amazon и Google налагат на световната мрежа своите закони
http://www.investor.bg/analizi/262/a...139600/?page=4
Не ме кефи опцията дебел очилат евробюрократ да рови какво съм търсил, щото със сигурност информацията се събира. Да си оправят кривите краставици, дето изкараха закон за тях по едно време. После да се занимават с нас, дето сме принудени да оцеляваме в джунгла.

Ползвах Google Documents да покажа какъв опит имам досега като си търсих работа. Никой работодател не успя да отвори файла с браузър, различен от Хром. Иначе може, но има брутална разлика, просто тръгнаха по пътя на М$.

Последно редактирано от Rabin : 10-04-2013 на 12:15
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Rabin за този полезен пост
bu12tras (10-04-2013), d.ivanov (10-04-2013)
  #16  
Стар 10-04-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Направо съм в потрес, за какво им е на гугъл да идват да ти сканират и хакват мрежата на н брой години, като могат да ти дръпнат всичко необходимо от телефона всеки ден?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10-04-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Направо съм в потрес, за какво им е на гугъл да идват да ти сканират и хакват мрежата на н брой години, като могат да ти дръпнат всичко необходимо от телефона всеки ден?
Няма как да знаят физически всеки IP адрес къде се намира. Така знаят всеки юзверг точно къде живее! Имат по-пълна информация отколкото гаджето ти знае за теб. А от моя телефон ще дръпнат един гол, щото не е смартфон дори.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15-04-2013
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране Google се съгласи на отстъпки пред конкурентите си

http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%...%82-78182.html
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
  #19  
Стар 16-04-2013
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране Google ще промени резултатите на търсачката си за Европа

http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%...B0--78213.html
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
17, google, европа, изправиха, компании, се, срещу


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Amazon срещу Google ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 1 10-10-2011 14:32
Google TV стартира в Европа през 2012 г. Джак Дъра-Бъра 0 30-08-2011 22:30
Поне 20 компании разпространяват VLC media player с „троянски кон“ dolby КОМПЮТРИ и периферия 0 16-07-2011 02:38
Nokia: "Твърде много компании предлагат телефони с Android, за да има запомнящи се spgi Дъра-Бъра 28 14-02-2011 09:14
Google, Intel и Sony ще правят ”Google TV” Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 21-05-2010 15:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.