The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #141  
Стар 22-05-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fen Вижте мненията
Друнклол тарикатчето няма да си сверява часовника с ""бърз"" сигнал,нужно му е за съвсем друго.Вече му отговориха....
Леле какво чудо стана, тука направо не мога да повярвам. Бая смях пада Първо бях неразбрал, после бях тъп, после или идиот и се правя на такъв, после хитрец, хванал съм някой за мезе, пък от Белгия, пък Холандия, някой ще ме изкара ли швабин? Пък със женски ник, жестока история!
Сега пък изведнъж станах тарикатче? Последно какъв съм ?!
Интересно, че даже се намери човек, който и да ме защити, за което му благодаря! Та даже и него го нападнахте, че видиш ли съм бил аз, пък съм се правил на него с фалшив ник!
Истината е много проста - той ви го каза,
ЗАДАДОХ въпрос, няколко въпроса, просто исках любезен и нормален отговор. Преминах през много "отговори", които бяха просто за пълнеж. Малко хора помогнаха и ми отговориха. Ще си спестя доста време и пари, защото вече съм наясно с това, което искам и какво ще ми свърши работа.
Вижте и гледната точка на Коста_дим, същата като моята.
Аз съм футболен фен, имам си изисквания, и това е! Искам нормална картина, достатъчно бърза, да не се забавя. За "нищо друго" няма да ползвам този бърз сигнал, освен да си гледам мачовете с кеф и да си пия биричката.
Сезонът свърши, затова все още не съм сложил антената, средата на юли ще я слагам. Знам каква антена ми трябва, знам кои точно телевизии ще ми трябва да хвана с нея, така че да гледам първенствата, които искам. Друг е въпросът, че не знам как ще ги разкодирам тия телевизии (повечето са си Free to Air и няма да имам проблем, но имам и някои, които ще трябва да разкодирам). Но и това ще разбера.
И така - нищо сложно няма, но така е - В Английски форум - Питаш въпрос, получаваш отговор, в Български форум - Питаш въпрос, получаваш всичко - спам, храна и тук таме някой ако ти отговори си късметлия

Последно редактирано от Друнклол : 22-05-2017 на 00:13
Отговори с цитат
  #142  
Стар 22-05-2017
лун2лан лун2лан не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 479
Благодари: 20
Получил благодарност:
127 пъти в 74 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Леле какво чудо стана, тука направо не мога да повярвам. Бая смях пада Първо бях неразбрал, после бях тъп, после или идиот и се правя на такъв, после хитрец, хванал съм някой за мезе, пък от Белгия, пък Холандия, някой ще ме изкара ли швабин? Пък със женски ник, жестока история!
Сега пък изведнъж станах тарикатче? Последно какъв съм ?!
Интересно, че даже се намери човек, който и да ме защити, за което му благодаря! Та даже и него го нападнахте, че видиш ли съм бил аз, пък съм се правил на него с фалшив ник!
Истината е много проста - той ви го каза,
ЗАДАДОХ въпрос, няколко въпроса, просто исках любезен и нормален отговор. Преминах през много "отговори", които бяха просто за пълнеж. Малко хора помогнаха и ми отговориха. Ще си спестя доста време и пари, защото вече съм наясно с това, което искам и какво ще ми свърши работа.
Вижте и гледната точка на Коста_дим, същата като моята.
Аз съм футболен фен, имам си изисквания, и това е! Искам нормална картина, достатъчно бърза, да не се забавя. За "нищо друго" няма да ползвам този бърз сигнал, освен да си гледам мачовете с кеф и да си пия биричката.
Сезонът свърши, затова все още не съм сложил антената, средата на юли ще я слагам. Знам каква антена ми трябва, знам кои точно телевизии ще ми трябва да хвана с нея, така че да гледам първенствата, които искам. Друг е въпросът, че не знам как ще ги разкодирам тия телевизии (повечето са си Free to Air и няма да имам проблем, но имам и някои, които ще трябва да разкодирам). Но и това ще разбера.
И така - нищо сложно няма, но така е - В Английски форум - Питаш въпрос, получаваш отговор, в Български форум - Питаш въпрос, получаваш всичко - спам, храна и тук таме някой ако ти отговори си късметлия
Хората са ти писали... четеш, после пак четеш и т.н. докато не се начетеш, че да знаеш. Ти така питаш, че все едно роман се опитваш да напишеш с благи думи, заобикалки и др. вместо да зададеш конкретен и прост въпрос. И след всички писаници и питаници разбра ли колко е бърз сигнала? И IPTV и сателит имам, е няма кой знае колко разлика или 1 секунда. Колко да си футболен фен че да има значение 1,2 секунди.

П.С. За да те улесня с разкодирането на английския спътник - обърни се към английския форум
Отговори с цитат
  #143  
Стар 22-05-2017
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Да предположим, че гледаш скай спорт. Пуснат мач от английското първенство - получават го по оптика и от нея директно на сателита.
На другия ден - гледаш мач от германското. Сигналът по оптика отива до немския оператор, оттам на техния сателит, откъдето го приемат скай и ти го пускат по техния сателитен канал.
Как мислиш - в двата случая закъснението еднакво ли ще бъде?
Понеже отговорът е категорично НЕ - сам си отговори защо не получи конкретен отговор!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
4oker (22-05-2017)
  #144  
Стар 21-06-2017
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Ефирна, Кабелна, Сателитна, IPTV?
Отговорили са ти вече, но и аз да добавя нещо: при кабелната има разлика между цифровия и аналоговия сигнал, като при първият има забавяне, ако си пусна една и съща програма на два телевизора и едната е аналог, а другата през цифровия приемник забавянето е от около секунда-две. Просто цифровата обработна на сигнала е по-бавна.

Иначе виж една моя тема за това какви големи разлики в сигнала има при излъчване на събития на живо: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=38232
Отговори с цитат
  #145  
Стар 06-07-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички! Дойде време да си взема антената и да си купя карти. Едната ще е на Булсатком, там нещата са ясни. Другата карта ще е на DigiTurk ( Digiturk.bg ).
Моля човек, който ползва карта на DiGiTurk, купена в България да ми каже следното - интересуват ме каналите BeIn Sports. Но те са много - над 20 канала. В сайта на DIgiTurk - Diguturk.bg - пише че предоставят каналите Bein Sports от 1 до 3.
Въпросът ми е - тези от 1 до 3 канала са Bein Sports Turkey 1 до 3 или някои други? Защото в ето този сайт, давам един линк:
http://liveonsat.com/daily.php?start...&end_yyyy=2017
Ако намерите надуло - 2та турски мача от супер лигата (а не от долната дивизия) - пише че ги предава по Bein Sports Turkey.
Мен ме интересува това, което ми дава DigiTurk - Bein Sport Turkey ли е като телевизии или е Bein Sports Mena ?!
Интересува ме, защото най-вероятно няма да мога да хвана BeIn Sports Mena, но BeIn Sports Turkey, който е на Turksat 3А и си е в нашата орбита няма да имам никакъв проблем да хвана. Не знам какво ми предлагат тези обаче...

Последно редактирано от Друнклол : 06-07-2017 на 22:04
Отговори с цитат
  #146  
Стар 06-07-2017
Аватара на skyboy
skyboy skyboy не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 604
Благодари: 185
Получил благодарност:
169 пъти в 105 поста
Сваляния: 134
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Bein sport turkey e и ще можеш да гледаш само мачовете от турското първенство, а когато излъчват мачове от други първенства ще ти изписва надпис че предаването не е налично за вашия регион.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #147  
Стар 06-07-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skyboy Вижте мненията
Bein sport turkey e и ще можеш да гледаш само мачовете от турското първенство, а когато излъчват мачове от други първенства ще ти изписва надпис че предаването не е налично за вашия регион.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Това което казваш е доста обезпокоително. Аз обаче се съмнявам много, че това, което казваш е истина, утре ще звъня и ще питам!
Ето какво пише на страницата им още в началото - най-отдолу:
Цитирай:
Най-богатото спортно съдържание отново е в Digiturk

Digiturk продължава да излъчва на зрителите си най-вълнуващите мачове от най-добрите първенства на света. През целия сезон по Lig TV ще може да се гледат както мачовете от Spor Toto Süper Lig, Английската Premier Lig, Испанската La Liga, Френската Ligue 1, Италианската Serie A, така и Купата на Франция, Бразилската Serie A, Turkish Airlines Euroleague, Spor Toto Basketbol Ligi, ATP Masters 1000 тенис лига.
Не вярвам на официална страница на един от най-големите турски оператори да пишат лъжи, но ще видим, всичко е възможно!
Някой друг може ли да потвърди или отхвърли твърденията на Skyboy?

Последно редактирано от Друнклол : 06-07-2017 на 23:18
Отговори с цитат
  #148  
Стар 07-07-2017
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ако си купиш картата от Турция ще гледаш иначе духа супата.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #149  
Стар 07-07-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от njor Вижте мненията
Ако си купиш картата от Турция ще гледаш иначе духа супата.
Току що звънях, казаха ми абсолютно същото. Ще трябва да търся карта от Турция, иначе само турското първенство ще мога да гледам
Отговори с цитат
  #150  
Стар 07-07-2017
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Защо се учудваш? Нормално е....
Права се казва. Те затова е цялата драма.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.