The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-10-2019
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране Слагане на защита срещу форматиране/запис на СД карта памет.

Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.
__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-10-2019
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boboturboto Вижте мненията
Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.
Кои карти бре карти всякакви има и бъди конкретен каква карта кътъш и те тормози!
__________________
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-10-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boboturboto Вижте мненията
Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.
Някои SD карти имат превключвателче (като я гледаш отгоре - с пиновете надолу и напред - то е в ляво). Преходниците от microSD към SD също имат, поне тези дето съм виждал. Напиши в гугъка "SD card", дай изображения и ще видиш превключвателчето...


Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Кои карти бре карти всякакви има и бъди конкретен каква карта кътъш и те тормози!
колегата е писъл каква карта...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-10-2019
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Някои SD карти имат превключвателче (като я гледаш отгоре - с пиновете надолу и напред - то е в ляво). Преходниците от microSD към SD също имат, поне тези дето съм виждал. Напиши в гугъка "SD card", дай изображения и ще видиш превключвателчето...



колегата е писъл каква карта...
Това го знам,става въпрос дори и при отключено "превключвателче" да не може да се форматира/изтрие.Давам пример с СД картата ми за вградената навигация на колата ми Фокус 2015 със sync2,имам стара версия и пробвах да я изтрия защото исках да я ползвам за музика ,но дори и през дос не успях,нито различни програми ,просто по никакъв начин не успях и ми стана интересно дали е възможно и как (в домашни условия).
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-10-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boboturboto Вижте мненията
Това го знам,става въпрос дори и при отключено "превключвателче" да не може да се форматира/изтрие.Давам пример с СД картата ми за вградената навигация на колата ми Фокус 2015 със sync2,имам стара версия и пробвах да я изтрия защото исках да я ползвам за музика ,но дори и през дос не успях,нито различни програми ,просто по никакъв начин не успях и ми стана интересно дали е възможно и как (в домашни условия).
Виж сега една брутална идея, вземаш един SD преходник, трошиш го и виждаш превключвателя какво прави, ако прекъсва някое пинче, слагаш му малко тиксо да не контактува, ако дава друго накъсо нанякъде, пайваш едно тънко кабелче от бобинка някаква и така ще получиш това което искаш!

Другото е просто като запишеш картата, една капка каноконлит на превключвателчето. Успех!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
boboturboto (04-10-2019)
  #6  
Стар 03-10-2019
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.
ПС понеже закъснях и стгава въпрос за навигация там всичко е записано така че да не се копира или изтрива.
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 03-10-2019 на 23:58
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
boboturboto (04-10-2019)
  #7  
Стар 03-10-2019
приемника приемника не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 17
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Погледни как се маха подобна "защита" с дискпарт https://www.youtube.com/watch?v=hm_lAxkl5tY
Ако е USB има възможност контролера и да се флашне и конфигурира за доста други неща https://www.usbdev.ru/ - има интересни неща и софтуери за конфигуриране
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на приемника за този полезен пост :
boboturboto (04-10-2019)
  #8  
Стар 04-10-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.
бла,бла,бла
Ако не се форматира с НР формат,тогава пробвай с CreateMini, има и други инструменти,не само на Windows.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
boboturboto (04-10-2019)
  #9  
Стар 04-10-2019
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
бла,бла,бла
Ако не се форматира с НР формат,тогава пробвай с CreateMini, има и други инструменти,не само на Windows.
и с USB Disk Storage Format Tool не става„ Става въпрос за флашка сан диск 32 гб 3.0 развали се от сат приемника ми голден медия при пвр запис. И преди ми се развали друга флашка и директно в магазина ми я смениха. Сега мисля пак така да направя.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
boboturboto (04-10-2019)
  #10  
Стар 04-10-2019
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.
ПС понеже закъснях и стгава въпрос за навигация там всичко е записано така че да не се копира или изтрива.
За копирането си се копир,но не става да се изтрие.Пробвах една камара програми и клипове в тубата как се форматира ,ама тц .На някои програми излиза,че е форматирана но като я пъхна пак и всичко си е там.Мерси все пак за отговорите.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
защита, карта, на, памет, СД, Слагане, срещу, форматиране or запис


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Някакъв шанс за прескачане на защита от запис ? kiril_2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 19 06-09-2013 09:57
Продавам карта памет micro sd 32GB civica Приключили продажби 9 31-08-2013 21:34
Търся карта памет emskia АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 5 18-12-2011 00:05
Продавам микро SDHC 8GB карта-памет , клас 4 civica Приключили продажби 23 05-11-2011 12:29
Запис на stream на карта skysat Смарт карти 0 22-08-2010 14:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.