The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране въпрос за 120 см парабола и наземно приемнане от тв кули

преди 8 години имах първи допир със сателитна антена и приемник

но различното беше че техника който ми ги настрой направи така че да гледам програми от наземна станция на тв кула франгата град Варна

приемникът ми е аналогов в един друг мой пост ви бяй показал негови снимки

въпросът ми е по същият начин ли се приемна сигналът от наземна станция излъчвателна тв кула както от сателит в орбита или не е нужно да има пряка видимост към предавателната тв кула а просто да хване силен сигнал и антената да е насочена кум посокоа тв кулата както се настройва обикновенна ефирна телевизионна антена ?

защото от както съседа до нас си продаде лозето и новият ни съсед си построи по висока къща и сложи някакви елхи засади съвсем ми се изгуби видимоста , а преди гледах от там 8 канал а между които бяха анимал планет дисковъри , тв скат и тв скат+ , канал 8 който вече го няма .. демо тв , и тв златни пясъци или нещо такова беше рекламен канал както и други които не помня дори имаше канал по който БНТ си обменяха репортажи и други такива за регионалните тв центрове.

понеже за варна има взъмоност да се лови от слънчев бряг и джанавара знаете ли дали от тези места може да се лови по този начин канали какво друго ми е нужно пазя си още конвентора който беше към тази антена

__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12-11-2011
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

взимаш една брадва и почваш първо дървесата. Само внимавай еколозите и полицията да не те забележи!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12-11-2011
Аватара на public enemy #1
public enemy #1 public enemy #1 не е на линия
Риболовец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 32
Благодари: 20
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
взимаш една брадва и почваш първо дървесата. Само внимавай еколозите и полицията да не те забележи!
после и околните сгради ако и те пречат...
__________________
Dreambox 800hd estar SIM 3.0,парабола 1.5м
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

има ли някой който да може да отговори по нормален начин на въпросът ми без да се бъзика ?


__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12-11-2011
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Е ми защо питаш ?? Опитвай и виж сам, по принцип за релейки не е нужна пряка видимост.Навремето хващах тукашните релейки от Бояна и Драгалевци без да има проблеми от блокове и дървета и без никаква видимост с 60см офсетка и ноормален Ку банд конвертор.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

добре но примерно от значение ли е какъв конвентор се слага може ли нормален за от спътник или трябва да е като този който ми дадоха преработен или какъвто бе там аз си го пазя но другото което е задължително ли е да е аналогов сателитен приемник или и цифровият ще лови тези канали


както и докога ли ще ги има въпреки ефирната цифрова тв ще продължат ли да ги излъчват
и защо не е нужно пряка видимост се пак приемаме със сателитна а не с ефирна тв антена ?

__________________

Последно редактирано от uscxeu : 12-11-2011 на 11:42
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12-11-2011
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Навремето нямаше форуми и лингсат и всичко ставаше с опити, първата релейка я хванах докато се мъчех да хвана Хиспасат а и я хванах без да искам мисля, че беше една кабеларка ДЕН и така почнах да си играя с релейки имах няколко който си бяха с ноормален Ку банд конвертор твоя предполагам е бил Ц-банд.Трябва да пробваш и опитваш може и да има още някоя оцеляла.Релейките и цифровите ефирни нямат нищо общо.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ивайло Цанков за този полезен пост :
uscxeu (12-11-2011)
  #8  
Стар 12-11-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

благодаря ти ти беше единственият който отговори на въпросът ми а за другите просто нямам думи

само да кажеш приемникът ми аналогов сателитен или цифров сателитен да е или няма значение
__________________
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12-11-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uscxeu Вижте мненията
благодаря ти ти беше единственият който отговори на въпросът ми а за другите просто нямам думи

само да кажеш приемникът ми аналогов сателитен или цифров сателитен да е или няма значение
певецо чакаме ново парче.......тъп ,или само плосък
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-12-2018
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,060
Благодари: 710
Получил благодарност:
508 пъти в 277 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги , ще повдигна малко тази стара тема . Вече на няколко тераси в Русе виждам сателитни антени по около метър насочени към тв кулата в града . Помня , че навремето с един конвертор за с-банд обърнат към кулата тук и аналогов сат тунер се ловяха половината канали на едната кабелна в града . Бяха предимно каналите които тогава тепърва се превеждаха на български , като анимал планет със зелената емблема и слона , дискавъри , халмарк , tv 1000 , ring plus , имаше дори и канал делта музика от 6 до 00 а от 0 до 6 spice platinum . Имаше и канали които излизаха с ку-банд конвертор , сещам се за програма Север и Кис 13 , но те бяха по-слаби и за тях трябваше и антенка , докато тези на с-банд излизаха само с конвертора . От север също бях приемал канали с аналогов тунер , за първи път видях румънските PRO TV , ACASA , и ако си спомням добре и National TV именно приети по този начин . После се оказа ,че се приемат и ефирно на UHF , но оттам никога не успях да ги уловя така чисто както бях ги хванал с аналоговия тунер . Вярно , че минаха доста години но се чудя дали някъде продължава да се използва този начин на предаване и има ли шанс да се улови нещо по този начин сега , без значение с аналогов или цифров сателитен тунер
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 20-12-2018 на 17:15
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
120, въпрос, За, кули, наземно, от, парабола, приемнане, см, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам 180 парабола ili7107 Приключили продажби 2 30-11-2011 17:20
Парабола 150см. ? fakirastanly САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 20-09-2011 20:16
Питане за 150 cm парабола painkillerbg САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 7 07-08-2011 10:04
120 парабола фейкър САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 08-04-2011 12:49
ЧЕСТОТНА ЛЕНТА за наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване в България Джак ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 01-04-2009 22:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:14.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.