The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия

ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия Софтуер за цифрови приемници, сетинги, хардуер и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-05-2014
пот пот не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 3
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Няколко въпроса за SKYBOX F3

Здравейте!
Не разбирам много от сателитна телевизия.Имам параболична сателитна антена с диаметър 2.40м(от старите). Конверторът е сравнително нов - докато имаше аналогово излъчване всичко работеше.Антената също разполага със двигател - Echo Star.Сега съм решил да си купя цифров приемник Skybox f3 и имам няколко въпроса относно този приемник:
1)Мога да използвам композитивния - CVBS - извод за свързване на skybox-а с телевизора (добра ли ще бъде картината на SD и HD каналите) - телевизора ми е сравително стар - с кинескоп е и няма HDMI- вход ;
2)Съвместим ле е skybox-а със стария dvb-s стандарт, кактои с новият dvb-s2 - стандарт?
3)Има ли skybox-а вграден позиционер, ако да - ще може ли да работи с моя двигател?
4)Как точно се настройва този приемник?
Благодаря предварително за отговорите ви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пот Вижте мненията
Здравейте!
Не разбирам много от сателитна телевизия.Имам параболична сателитна антена с диаметър 2.40м(от старите). Конверторът е сравнително нов - докато имаше аналогово излъчване всичко работеше.Антената също разполага със двигател - Echo Star.Сега съм решил да си купя цифров приемник Skybox f3 и имам няколко въпроса относно този приемник:
1)Мога да използвам композитивния - CVBS - извод за свързване на skybox-а с телевизора (добра ли ще бъде картината на SD и HD каналите) - телевизора ми е сравително стар - с кинескоп е и няма HDMI- вход ;
2)Съвместим ле е skybox-а със стария dvb-s стандарт, кактои с новият dvb-s2 - стандарт?
3)Има ли skybox-а вграден позиционер, ако да - ще може ли да работи с моя двигател?
4)Как точно се настройва този приемник?
Благодаря предварително за отговорите ви!


Ще се опитам да ти отговоря с риск да получа критики от по старите съфорумци.Та така де аз също съм със SKYBOX F3. Това е HD S2 ниско бюджетен приемник от ниският ценови клас но за начало мисля че става. Също така подържа си и S каналите. Забравих за конвертора,за да си по сигурен ако все още се чете по лепенката ако не е избеляла погледни до колко е понеже по старите бяха до 11.7 Gh,ако е така няма да имаш възможност да гледаш каналите след тая честа. За връзката към телевизора качеството няма да е като при HDMI ,но и това е решение докато се обзаведеш с нещо с HDMI .Приемника няма вграден позиционер но можеш да командваш двигателя като закачиш допълнителен има ги навсякъде.Така ще си комадваш антената. За настройката няма никакви проблеми както при всички други. Меню избиране на спътник от листата Ок и после сканиране вече както ти си пожелаеш.Важното е антената да ти е позиционирана върху въпросният сателит .за това на някой транспондер от сателита докато ти се появи сигнал на макс и сканираш.Дано съм ти бил полезен .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
пот (10-05-2014)
  #3  
Стар 12-05-2014
пот пот не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2014
Мнения: 3
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте!
Имам още един въпрос.
Доколкото знам при въртенето на антената на различните спътници има изместване от полярезацията.При аналоговият ми приемник(марка winnersat) това отклонение от поляризацията се регулираше от менюто(polr. skew).Как е решен този проблем при skybox f3?
Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от пот Вижте мненията
Здравейте!
Имам още един въпрос.
Доколкото знам при въртенето на антената на различните спътници има изместване от полярезацията.При аналоговият ми приемник(марка winnersat) това отклонение от поляризацията се регулираше от менюто(polr. skew).Как е решен този проблем при skybox f3?
Благодаря ви предварително!



Малко късно ,но все пак.Вече нямаш нужда от такова нещо Механичен или магнитен поляризатор. Когато антената започне да описва параболата самият конвертор си заема позицията .При настройката на твоя юг трябва да е вертикален ,след като започне антената да описва дъгата конвертора започва да я следва дали изток или запад.Нямаш грижи за това.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
пот (29-05-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
f3, skybox, Въпроса, За, няколко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23
Няколко въпроса за DreamBOX DM500S AltanQ DREAMBOX 1 12-07-2008 14:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.