The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-06-2011
headbanger headbanger не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Молба за помощ и съвет

Здравейте приятели
Искам първо да отбележа,че не съм много наясно с топологията на цифровата телевизия,а отвсякъде ми дават различни мнения.
Проблемът ми е следния:
Желая да си вкарам цифрова телевизия вкъщи при вече изградена кабелна мрежа (както е между другото във всички новопостроени жилищни сгради). От една главна кутия съм пуснал коаксиален кабел до 4 точки за телевизор,като в края съм монтирал розетки.
Едни ми казват,че от конвектора до приемника кабелът не трябва да се прекъсва.Други-че може до една наставка.Трети,че няма никакви проблеми с повече,че дори и сплитери мога да си слагам.А един експерт,че значение има само качеството на кабела.
Ако има повече наставки не може ли да се усили по някакъв начин сигнала или да се сложи повече от един конвектор?
Моля за помощ.
Всяко мнение е добре дошло
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-06-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Като начало не се казва конвектор, а конвертор. Причината е проста - конвертира, не конвектира.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-06-2011
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от headbanger Вижте мненията
Здравейте приятели
Искам първо да отбележа,че не съм много наясно с топологията на цифровата телевизия,а отвсякъде ми дават различни мнения.
Проблемът ми е следния:
Желая да си вкарам цифрова телевизия вкъщи при вече изградена кабелна мрежа (както е между другото във всички новопостроени жилищни сгради). От една главна кутия съм пуснал коаксиален кабел до 4 точки за телевизор,като в края съм монтирал розетки.
Едни ми казват,че от конвектора до приемника кабелът не трябва да се прекъсва.Други-че може до една наставка.Трети,че няма никакви проблеми с повече,че дори и сплитери мога да си слагам.А един експерт,че значение има само качеството на кабела.
Ако има повече наставки не може ли да се усили по някакъв начин сигнала или да се сложи повече от един конвектор?
Моля за помощ.
Всяко мнение е добре дошло
Здравей колега,
естествено че качеството на кабела е от първостепенно значение, после изграждането на схемата. На какви неща съм се нагледал след като ел. техници са "изградили" мрежа в новите кооперации- трагедии.
Ако кабела не е някой който се разпада в ръцете ти и не е пробит след гипскартона, всеки кадърен техник ще успее да изкара сигнал до телевизора ти. Него мисли извикай си монтажник да ти свърши работа или пък кабелната тв( в случай че ще гледаш цифрова тв. по кабела )
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на heracle за този полезен пост :
sarivano (09-06-2011)
  #4  
Стар 10-06-2011
headbanger headbanger не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Като начало не се казва конвектор, а конвертор. Причината е проста - конвертира, не конвектира.
Моля за извинение за неначетеността ми по въпроса.И благодаря за забележката,вместо за помощта по темата.След като си специалист по темата поне да беше дал мнение по проблема ми вместо само да постваш заядливо заради грешка в изказа.
Моля избягвайте подобни безсмислени постове.Изправен съм до стената и имам нужда само от компетентни мнения.Други-има Фейсбук за подобни безцелни прояви
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10-06-2011
headbanger headbanger не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Здравей колега,
естествено че качеството на кабела е от първостепенно значение, после изграждането на схемата. На какви неща съм се нагледал след като ел. техници са "изградили" мрежа в новите кооперации- трагедии.
Ако кабела не е някой който се разпада в ръцете ти и не е пробит след гипскартона, всеки кадърен техник ще успее да изкара сигнал до телевизора ти. Него мисли извикай си монтажник да ти свърши работа или пък кабелната тв( в случай че ще гледаш цифрова тв. по кабела )

Съгласен съм с теб напълно.Неграмотната работа е присъща за българина.Аз се занимавам с силово и слаботоково окабеляване,и макар да не съм специалист смея да твърдя,че откъм качество на работа и материал не съм пестил.Просто разговарях с различни техници от някои кабелни телевизии и всеки ми дава нееднозначен отговор.Затова и търся мнение на някой,който или знае по темата или е патил или не от подобно изградена схема на окабеляване вкъщи.
Единственото което недоумявам е за прекъсването на кабела,че било абсолютно неприемливо.Работя с какви ли не разнообразни и претенциозни системи,които не се влияят от това, така че все още се надявам на мнения по въпроса
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Молба, Помощ, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
молба за помощ канимир Кошче 2 10-01-2011 10:50
Молба за съвет.... kirko_17 Въпроси и отговори 6 30-08-2010 19:36
Молба Кораба-Татко Дъра-Бъра 15 25-02-2010 01:44
Молба за съвет относно HD тв. kirko_17 Въпроси и отговори 3 30-06-2009 05:31
Молба за малко помощ????? kirko_17 Въпроси и отговори 16 29-06-2009 02:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.