The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 27-06-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Post

Цитирай:
Първоначално написано от Вокстер Вижте мненията
100% там е проблема. Можеш много лесно да го провериш. Вземаш един кроснат мрежови кабел, набиваш статични IP-та на лаптопа и приемника, включваш приемника към лаптопа с кроснатия кабел и ако всичко е ок, проблема ти е в мрежата.
Мхм... Ок. Добре колега, но нещо не успях да разбера от написаното... Ако реша да взема кроснат мрежови кабел и след това свържа приемника и лаптопа чрез този кабел, какво следва?!? В смисъл такъв, че какво точно трябва да направя!?! Ок. Добре. Драсни още няколко реда, за да разбера на 100 % какво се прави при тази ситуация. Благодаря много. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
И двете ти устройства са свързани макс на 100 мбита. Пробва ли от приемникът как се плейват записите ? Че като знам колко и какви боклучави кодеци обикновенно се слагат на компютрите....
Ахам. Ясно. Ок. Ами... Все още не съм пробвал как, че се плейват записите на приемника, но и това ще направя. Мерси много и на теб, че се включваш. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #12  
Стар 01-07-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Здравейте отново, колеги. Значи. Пиша отново в темата, за да кажа докъде стигнах с пробите и тестовете. Еми... Пробвах самия запис, да го пусна чрез медия плеъра на приемника и по този начин няма проблеми с гледането на записите. Иначе реших да сменя и имиджа на приемника, който в момента е OpenATV, но за съжаление проблемите си остават. Също така все още не съм пробвал варианта с кроснатия мрежови кабел, но и не знам какво да правя, дори и да ги свържа по този начин двете устройства!? Мхм... Ако някой знае за какво става на въпрос, ще съм много благодарен да ми помогне и да ми каже какво се прави при тази ситуация. Иначе лошото е, че се появи и друг проблем, който е свързан с това, че понеже разполагам и с ИПТВ канали и правя записи и от тях, но за съжаление самите записи от тези канали нещо не се получават??? В смисъл такъв, че след като направя даден запис на канал, после на лаптопа самия запис ми стои на 0 Mb и все едно самия канал не е записан и се чудя на какво може да се дължи това??? Пробвах и с двата имиджа - OpenPli и OpenATV, но и при двата проблема си остава. Мхм... Ок. Добре. Ами... За пореден път се надявам, че ще има колеги, които да се отзоват и да ми помогнат по горе споменатите проблеми. И така... Благодаря много предварително на всеки един включил се в темата с полезен за мен отговор. До скоро. : )))) ; ))))
Отговори с цитат
  #13  
Стар 02-07-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Значи трябва да си оправиш софта на лаптопа. IPTV трудно ще запишеш...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
  #14  
Стар 02-07-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Мхм... Ок, колега. Но все пак какво имаш в предвид под това да си оправя софта на лаптопа?! Иначе относно IPTV записите, до скоро всичко си беше наред, но тези проблеми са от скоро! А също така все още продължавам да се интересувам какво мога да направя, дори и да си купя кроснат мрежови кабел??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря много, че се опитваш да ми помогнеш. Очаквам и други хора, да се включат в темата. : )) ; ))
Отговори с цитат
  #15  
Стар 02-07-2018
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Щом като си с Uno 4K SE, защо не опиташ с някой от производните на оригиналния имидж - VTI или Blackhole? Може мрежовите драйвери или самбата на OpenPLI или OpenATV да са бъгави или проблема да идва от по-новата версия на gstreamer в тези имиджи?Имай в предвид, че за запис на кодиран канал от сателит ти за OpenXXX имиджите ти трябва pau плъгина.

Относно запис на IPTV, предполагам зависи и от потока. Аз лично съм записвал на Uno 4K-то стриймове, но на VTI имидж.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
  #16  
Стар 02-07-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ужас
Oтвори таск менаджера на перформанс, стартирай един запис на компютъра, щракни една снимка, после повтори с VLC и пак снимка.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
  #17  
Стар 02-07-2018
taewu taewu е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,116
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
Thumbs up

аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на taewu за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
  #18  
Стар 02-07-2018
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от taewu Вижте мненията
аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър
На Зеро-то USB-то е 2.0, а в Uno 4K и 4KSE е USB 3.0 и е възможно да има проблем с USB драйвера в OpenATV или PLI. В началото като си взех Uno-то и със VTI ми чупеше записите , но после го оправиха.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
  #19  
Стар 02-07-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Post

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Щом като си с Uno 4K SE, защо не опиташ с някой от производните на оригиналния имидж - VTI или Blackhole? Може мрежовите драйвери или самбата на OpenPLI или OpenATV да са бъгави или проблема да идва от по-новата версия на gstreamer в тези имиджи?Имай в предвид, че за запис на кодиран канал от сателит ти за OpenXXX имиджите ти трябва pau плъгина.

Относно запис на IPTV, предполагам зависи и от потока. Аз лично съм записвал на Uno 4K-то стриймове, но на VTI имидж.
Мхм... Ок колега, но все си мисля, че който и имидж да сложа няма да има промяна. А относно Pau плъгина и аз по едно време си мислих, че е от него, но след като проверих в плъгините дали е там този плъгин, него го нямаше. Иначе пак казвам, че до скоро нямаше никакви проблеми със записите от IPTV каналите с OpenPli имидж, но тези дни и там нещо се развалиха нещата. Благодаря много за пореден път, че се отзоваваш. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Ужас
Oтвори таск менаджера на перформанс, стартирай един запис на компютъра, щракни една снимка, после повтори с VLC и пак снимка.
Мхм... Ок колега. Ще направя и това, обаче този тест, ще мога да го направя или малко по - късно или утре. Мерси и на теб, че се включи. : ))) ; )))

Цитирай:
Първоначално написано от taewu Вижте мненията
аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър
Ок. Добре. Браво на теб. Радвам се. : )))

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
На Зеро-то USB-то е 2.0, а в Uno 4K и 4KSE е USB 3.0 и е възможно да има проблем с USB драйвера в OpenATV или PLI. В началото като си взех Uno-то и със VTI ми чупеше записите , но после го оправиха.
Ахам. Ясно. Ок. Добре. Ще го имам в предвид. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #20  
Стар 02-07-2018
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не е съвсем така. Vti и BH ползват за основа оригиналния имидж с оригиналните драйвери на VU с портвани плъгини. Няма гаранция ,че ОпънПли или OE-A базираните ще работят коректно с хардуера. Пример USB тунера който ползвам, но това е друга тема.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Бобсано (02-07-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, записите, каналите, Мрежата, от, ПО, проблеми, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мрежата да се яви немедленно!!! Въйко Дъра-Бъра 2 06-01-2013 10:34
БНТ1-HD в мрежата на NET1. pe6o1975 Оператори в гр. СОФИЯ 11 10-06-2012 19:12
Проблеми с каналите от пакет ОРБИТАЛ ex-Irdeto2 Кошче 5 08-05-2011 22:58
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50
Azbox Premium - проблеми с достъп до харда през мрежата VictorB AZBOX 3 09-07-2009 14:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.