The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-01-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Продават Техномаркет

След разочароващата 2010 продават Техномаркет

Загубата на Equest за първите шест месеца е 14,7 млн. евро





Инвестиционният фонд Trans Balkan Investments Ltd. (бившият Equest Investments Balkans Limited), който притежава мажоритарен дял от веригата магазини за електроника Техномаркет, обяви, че „със съжаление“ е стигнал до заключението, че единственият начин да си осигури необходимата ликвидност за продължаване на дейността е продажбата на веригата.

Продажбата трябва да стане колкото е възможно по-скоро, като според споразумение със своя мажоритарен собственик от края на октомври фондът има 12 месеца за продажбата.

В средата на миналата година бе обявено, че фондът обмисля различни варианти за продажбата на веригата за електроника TechnomarketDomo (TMD), която бе формирана след сливането на българската Техномаркет с румънската Domo. Equest притежава дял от 61,8% във веригата.

Сред възможните варианти са продажба на дела на миноритарните акционери на TMD, както и продажба на части или целия дял на трета страна.

"Поредната разочароваща година"

От Equest отчитат, че основният проблем за компанията през 2009 и първото полугодие на 2010 г. е останала липсата на ликвидност, която временно е била облекчавана единствено чрез продажбата на отделни активи, както и от помощта на нейния мажоритарен собственик – оманския фонд State General Reserve Fund (SGRF).

Към края на юни от Equest продължават да обмислят различни модели за продажбата на компаниите в България и Румъния, като работят с няколко консултанти за изготвяне на подходяща стратегия.

В съобщение до Лондонската борса Equest казва, че 2009 г. се е оказала поредната разочароваща година за акционерите, като 2010 г. също не е донесла очакваното подобрение на пазара. От компанията не предвиждат някаква позитивна промяна преди 2012 г.

Фондът завърши 2009 г. със загуба преди данъци от 72,7 млн. евро в сравнение със загуба от 61,7 млн. евро за 2008 г. Загубата за първите шест месеца на 2010 г. бе в размер на 14,7 млн. евро в сравнение със загуба от 34,9 млн. евро за същия период на 2009 г.

Продажбите на TechnomarketDomo за първото полугодие на 2010 г. бяха на обща стойност от 233,4 млн. евро в сравнение с 239,5 млн. евро година по-рано. Веригата отчита загуба преди данъци от 7,4 млн. евро за периода, в сравнение със загуба от 5 млн. евро за първите шест месеца на 2009 г.

От Equest коментират, че и през първите шест месеца на 2010 г. не се отчита намаляване на ефекта на икономическата криза, което продължава да провокира остър спад в продажбите на дребно в региона, както и спад в стойността на инвестициите в имоти на групата.

От фонда оценяват, че пазарът на електроника и битова техника у нас и в Румъния се е понижил средно с 10% през първата половина на миналата година. През този период пазарният дял на Техномаркет у нас се е повишил до 44% от 37% година по-рано, казват от фонда. Делът на веригата в Румъния пък е нараснал до 28% от 25%.

Цялата новина - http://www.dnes.bg/index/2011/01/03/...omarket.107688
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-01-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

виждам варненският "бизнесмен" здравко михов като бъдещ собственик звездите ми го говорят
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-01-2011
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
виждам варненският "бизнесмен" здравко михов като бъдещ собственик звездите ми го говорят
-той не е бъдещ ,а е настоящ.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-01-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Това не е верига магазини, а пералня. Уж са вносители, уж са производители, а далеч по-малки магазини съумяват да печелят повече от тях. Потвърдиха моята приказка, че не може да продаваш Самсунг и да си велик. Имам два самсунга и ме е яд, та не мога да го опиша. Сега ще плъзнат да търсят работа и продавач-консултантите дето не могат да четат и пишат. Миналото лято ТАМ ми обясниха, че монтажа на инверторни климатици е по-скъп, защото като искам скъп климатик /Самсунг?!?/, значи имам пари и за скъп монтаж.

Последно редактирано от yavoor : 03-01-2011 на 20:11
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavoor за този полезен пост :
hajduk (03-01-2011)
  #5  
Стар 03-01-2011
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 633
Благодари: 139
Получил благодарност:
188 пъти в 85 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Това не е верига магазини, а пералня. Уж са вносители, уж са производители, а далеч по-малки магазини съумяват да печелят повече от тях. Потвърдиха моята приказка, че не може да продаваш Самсунг и да си велик. Имам два самсунга и ме е яд, та не мога да го опиша. Сега ще плъзнат да търсят работа и продавач-консултантите дето не могат да четат и пишат. Миналото лято ТАМ ми обясниха, че монтажа на инверторни климатици е по-скъп, защото като искам скъп климатик /Самсунг?!?/, значи имам пари и за скъп монтаж.
За Самсунг немога да се съглася че всичко е боклук , имат много добри модели от високият клас .Колкото до Техномаркет продават стара стока с ниско качество , обслужването е под всякаква критика.Имат модели от преди 2-3 г. на невероятна цена .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-01-2011
експреса експреса не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 128
Благодари: 11
Получил благодарност:
15 пъти в 12 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

наистина е странно, след като те продават някои лаптопи с 100 лв повече от мултирама, тоест поне на този пазар реализират 20% печалба. Освен това цените на Техномаркет и Технополис са еднакви.
По-вероятно е един друг варненски бизнесмен да стане собственик на веригата отколкото Здравко Михов.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-01-2011
Аватара на hgeorgiev
hgeorgiev hgeorgiev не е на линия
Морски
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Местоположение: село Бургас
Мнения: 155
Благодари: 90
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре де...Техномаркет не беше ли собственост на ...мисля че Китов се казваше лицето? И то мажоритарен мисля че беше. Може да е било одавна.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-01-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Последно беше на жена му. Ако има някаква разлика.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-01-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Бившите К & К електроникс. Преди 10 години, когато масово внасяха самсунг през мен, контейнери и висичко от корея, ужким, представителя им, който идвапе при нас, ме уреди с телефон самсунг А 100 мисля че беше, на цена 1200 в Емтеле, около 1000 в К & К, а аз взех 2 бройки по 750 едната.
П.С. Предполагам това е била цената, с лека надценка.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 03-01-2011 на 22:02
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-01-2011
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Последно беше на жена му.
А последно жена му беше моя.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Продават, техномаркет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
В САЩ са започнали да продават комплекти 'Направи си сам спътник' spacebeam Новини 0 05-08-2009 03:36
Пак продават итв netman Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 1 19-02-2009 22:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.