The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > За форума > Искам !

Искам ! Място да споделите какви промени желаете - нови раздели, емотиконки, смяна на вашия ник или др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 17-12-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,237
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Който търси намира,който не търси се оправдава!
Повече няма какво да кажа.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 17-12-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Аз пък предлагам да има раздел със събрана систематизирана информация. За основните неща намерих само една тема за конверторите и 2 книги на руски с по няколко странички за обща култура. Все още не намирам инфо за принципа на работа на основните кодировки на ниско ниво, примерно. Аз трудно се оправям, а съм регистриран радиолюбител и освен това инженер в подобна област.
Е как да не питат новобранците? Амчи те и в офис на Булсат му казват "око"!
п.с. като стана въпрос за офроуда - сателитната техника (спрямо трошене на коли из гората) - е като евтино хоби за тийнеджъри. Сложна техника, но не е редно да се сравнява с който и да е авто-мото форум, най - малкото пък на основа
Цитирай:
Първоначално написано от yavoor
Офроуд форума е стегнат, защото е сиромашки. Там пишат хора, собственици на 15годишни джипки с десен волан.
Щото 15 г. джипки тръгват от 6 000 лв. примерно - ако са приемливо тунинговани. Сателитната ми система (верно, SD) - излезе ми на 1/3 от цената на прехвърлянето на джипа. Освен това взех Дриймбокса нов!

Извинявам се за дабъл-поста, изтече времето за стария... Не мога да се сдържа - техниците дето инсталират чиниите на Булсат не могат да нагласят дъга (с/у заплащане, разбира се). Поне тези, които питах. Дето се занимават по цял ден с това - изгледаха ме крайно въпросително като ги питах за C-band конвертор. А един познат, дето инсталираше дъги от времето на първите чинии - отказа ми, защото пък нямал сат-файндър.
Е, неволята ми нагласи дъгата, само с Дрийма.
Учещите се като мен задават и ще задават тъпи въпроси.
И не на последно място - отговорите на най-противоречивите и вълнуващи начинаещия въпроси, които съм задавал - намирам ги извън форума. Ясно кои въпроси и ясно защо.
Всъщност, съществуването на такъв тип форуми е противоречив казус, и всеки е прав за себе си! Сателитния ефир не е правен за ш@р, ему или AU! А без тях този форум се обезсмисля.
Дали подкрепям ограниченията по прекаленото плямпане по тези въпроси - да, подкрепям!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
sarivano (21-12-2010)
  #43  
Стар 17-12-2010
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,313
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Всичко опира до културата на Българина. Какъвто ни е манталитета такива ще са и форумите ни. Затова не е лошо да се сложат някой по строги правила спрямо хората които не са пипали антена камоли мотор. А и нещо друго понеже се споменават чуждите форуми, там се забелязва следното нещо всеки който е задал въпрос на който е отговорено стократно или има написана тема, под поста няма нито едно мнение просто темата остава празна и след няколко дена 1-2 отива в кофата. Ама и този който я е пуснал проявява разбиране и не пише -Никой ли няма да помогне- или тем подобни. А тука едва ли не някой му е длъжен да даде отговор. Ей таквиа елементарни неща трябва да постигнем.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #44  
Стар 17-12-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Аз лично, смятам че във форума не трябва да има ограничения. Примерно раздела с покупко-продажби, защо определяме zero poster -ите като търгаши? Ако ми е изгодно-купувам, ако не е проработва естествения подбор..

Колегата @мнн, предложи да се въведе тест за грамотност. Лично го подкрепям с двете си ръце. Направо не вярвам, като чета някои постове, колко грешки допускат хората. Това обаче пак си е вид дискриминация - никой не е длъжен да е грамотен и да знае азбуката, за това предлагам, както във форума на гонг.бг, да сложим раздел "Как да пишем на кирилица" например. Няма да ни отнеме много време да си припомним ученото в 1 и 2-ри клас.

Поздрави!
Отговори с цитат
  #45  
Стар 17-12-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране



Последно редактирано от Rabin : 17-12-2010 на 15:59
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17-12-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

= ln(2)
Отговори с цитат
  #47  
Стар 20-01-2011
Аватара на Пакостник
Пакостник Пакостник не е на линия
גם זה יעבור
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 1,072
Благодари: 296
Получил благодарност:
215 пъти в 142 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вие не сте добре... Не знам какво др. ще стане освен че никой няма да се регистрира особено с тая тъпа задача дет на мен нищо не ми говори например
__________________
DVB Receiver: VU+Ultimo® / Image: VTi v6 / Interface: My Metrix / Dish: Triax TD-110 + Optibox DM-2400 (75E<=>30W)
Own Web:Krav Maga: http://kravmagasofia.com
Отговори с цитат
  #48  
Стар 20-01-2011
ДокоБГ ДокоБГ не е на линия
изскубал кабела
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 18
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 200
Ъплоуди: 0
По подразбиране Тест

Ха сега дайте и един телефон за SMS-и и станахме като Ники Къчев и големият джакпот...............
Съдейки по древната истина,че никога не е късно да се изложиш.........Всички не бива да мислят ,че е задължително да го правят при първа възможност....
Отговори с цитат
  #49  
Стар 20-01-2011
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Според мен не трябва да им ограничение до достъпа на файлове, все пак къде да се търсят ако не по тези форуми. Идеята за ограниченее да не са разводняват теми от нови юзъри, които са решили че искат сат система без да са запознати с нещата и веднага постват където стварят. Все пак трябва да се помисли и за хората които са напред с материала а не да се тъпче на едно маясто и да се налива на новорегистриралите се. Тоест да има развитие. Друг вариант е като новорегистрирани да постват теми в радела само за начинаещи, теми от всякакво естество но в раздела за начинаещи.
Напълно споделям това мнение! От друга страна, ако всички начинаещи са на едно място, ще си помагат взаймно без да се дразнят на глупави въпроси, защото до вчера и те са ги задавали! А пък тези които помагат, ще могат по-бързо да влязат в А група!
__________________
Отговори с цитат
  #50  
Стар 20-01-2011
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Според мен не трябва да им ограничение до достъпа на файлове, все пак къде да се търсят ако не по тези форуми. Идеята за ограниченее да не са разводняват теми от нови юзъри, които са решили че искат сат система без да са запознати с нещата и веднага постват където стварят. Все пак трябва да се помисли и за хората които са напред с материала а не да се тъпче на едно маясто и да се налива на новорегистриралите се. Тоест да има развитие. Друг вариант е като новорегистрирани да постват теми в радела само за начинаещи, теми от всякакво естество но в раздела за начинаещи.
Поддържам това!
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, изпит, предложение, при, регистрация


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Предложение за форума Хиена Дъра-Бъра 1 15-11-2010 13:18
Предложение Чък Норис Новини и мнения 4 07-11-2010 19:23
Предложение до Булсатком Veskop ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 19 14-03-2010 18:58
Регистрация на потребители Джак Новини и мнения 31 27-01-2009 23:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.