The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 04-06-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Има една приказка.....Много е лошо да налиташ на бой на някого и накрая набитият да си ти.......Да не стане и в твоя случай така,дето се перчиш пред колежката...... иии да след толкоз простотия в темата и аз бих се отказал да пиша повече...
Ако похвали и триакса, шизофренията ще е пълна
  #42  
Стар 04-06-2017
Эхьты Эхьты не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 103
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 4oker Вижте мненията
Какво има да показваш ,бе отворко
Ами за детето на колежката има едно подходящо предаване по телевизия Епсилон, ето го от тази вечер

при това скоро ще става с един куршум - два сателита наведнъж, т.е. 3Е и 1.9Е.
Както виждаш аз предвидливо съм сложил LNB там, да чака новия спътник, да му се порадвам.
Потому что у нас гарга есть.

п.п.
аз си чакам спътника, вие си ги мерете без мен.
  #43  
Стар 04-06-2017
Аватара на skyboy
skyboy skyboy не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 604
Благодари: 185
Получил благодарност:
169 пъти в 105 поста
Сваляния: 134
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Эхьты Вижте мненията
Ами за детето на колежката има едно подходящо предаване по телевизия Епсилон, ето го от тази вечер

при това скоро ще става с един куршум - два сателита наведнъж, т.е. 3Е и 1.9Е.
Както виждаш аз предвидливо съм сложил LNB там, да чака новия спътник, да му се порадвам.
Потому что у нас гарга есть.

п.п.
аз си чакам спътника, вие си ги мерете без мен.



Много се смея когато четя глупостите които пишеш,качи сега и снимка на 3 те канала които си успял да подкараш на 4,9


Sent from my iPhone using Tapatalk
  #44  
Стар 06-06-2017
Ирис Ирис не е на линия
Инженер
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 12
Благодари: 8
Получил благодарност:
14 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пфф не можах да погледна 3 дни и темата е прерастнала в мерене на ... антени....
Колеги, наистина мислех, че ще има по-сериозно отношение и се надявах на помощ, която получих де, от някои колеги, за което съм им много благодарна, но както и да е. Казусът се превърна в нещо друго - исках да разместя антената леко, но като я бутнах тя се разамести с няколко милиметра, после се опитах да я върна в първоначалното положение, но не успях (поне добре, че е само в една равнина) и сега няма никакъв сигнал на нито един транспондер. Местих я леко, опитвах се да направя нещо, но без резултат. Просто нямах време да си играя повече. Днес ще опитам отново, но много се съмнявам, че ще се получи, а и е много трудно да се тича от балкона до стаята. Ще ви пратя снимка на антената, ако все още е интересно за някого, но после може би ще помоля някой колега за помощ...
  #45  
Стар 06-06-2017
янис янис не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 452
Благодари: 132
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
Пфф не можах да погледна 3 дни и темата е прерастнала в мерене на ... антени....
Колеги, наистина мислех, че ще има по-сериозно отношение и се надявах на помощ, която получих де, от някои колеги, за което съм им много благодарна, но както и да е. Казусът се превърна в нещо друго - исках да разместя антената леко, но като я бутнах тя се разамести с няколко милиметра, после се опитах да я върна в първоначалното положение, но не успях (поне добре, че е само в една равнина) и сега няма никакъв сигнал на нито един транспондер. Местих я леко, опитвах се да направя нещо, но без резултат. Просто нямах време да си играя повече. Днес ще опитам отново, но много се съмнявам, че ще се получи, а и е много трудно да се тича от балкона до стаята. Ще ви пратя снимка на антената, ако все още е интересно за някого, но после може би ще помоля някой колега за помощ...
Писах ви в по горните постове.Кажете,къде ви е местоположението.
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на янис за този полезен пост :
Ирис (06-06-2017)
  #46  
Стар 06-06-2017
Эхьты Эхьты не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 103
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
Ще ви пратя снимка на антената, ако все още е интересно за някого, но после може би ще помоля някой колега за помощ...
Абе ти снимка че няма да покажеш е повече от ясно, ама като ще го викаш някой "специалист" по всичко, накарай го поне да ти сложи един такъв държач, на мястото на сегашния. Може да стане и точно в центъра да е 1 LNB, ако е зор баш пък там да е.
Така после няма повече да въртиш отзад и може направо да пробие дупка през тръбата и скобите на антената и да завинти винтче в дупката, та наистина а стане "бетонирана" и да не мърда повече на никъде.
После, лесно по женски с маникюрите и едно 10 мм ключенце, си местиш "окото" отпред по 50 пъти на ден ако искаш.



п.п.
ако не знаеш от къде се купува такова като на картинката, питай големия майстор дето ще идва, дано да знае.
  #47  
Стар 06-06-2017
янис янис не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 452
Благодари: 132
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега,гледай си твойта антена,не казвай на друг какво да прави.
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
  #48  
Стар 07-06-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране Вземете си бележка

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
Пфф не можах да погледна 3 дни и темата е прерастнала в мерене на ... антени....
Колеги, наистина мислех, че ще има по-сериозно отношение и се надявах на помощ, която получих де, от някои колеги, за което съм им много благодарна, но както и да е. Казусът се превърна в нещо друго - исках да разместя антената леко, но като я бутнах тя се разамести с няколко милиметра, после се опитах да я върна в първоначалното положение, но не успях (поне добре, че е само в една равнина) и сега няма никакъв сигнал на нито един транспондер. Местих я леко, опитвах се да направя нещо, но без резултат. Просто нямах време да си играя повече. Днес ще опитам отново, но много се съмнявам, че ще се получи, а и е много трудно да се тича от балкона до стаята. Ще ви пратя снимка на антената, ако все още е интересно за някого, но после може би ще помоля някой колега за помощ...

Радиоинжинер олелеле на къде отива този свят!?? липсва ви практика и навярно сте го разбрала.
Ще ви цитирам: "Била бетонирана.".........да разместя антената леко, но като я бутнах тя се разамести с няколко милиметра, после се опитах да я върна в първоначалното положение.......,

Нетрябваше да я отмествате. В момента трябва да се сетите кои честоти работиха нормално и да търсите на тях сигнал.

Последно редактирано от CITRON : 07-06-2017 на 12:37
  #49  
Стар 07-06-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
...... Днес ще опитам отново, но много се съмнявам, че ще се получи, а и е много трудно да се тича от балкона до стаята. Ще ви пратя снимка на антената, ако все още е интересно за някого, но после може би ще помоля някой колега за помощ...
Това, че евентуално си купила диплом за "Инженер" не променя факта, че си " Куха лейка"
Цитирай:
Първоначално написано от Ирис Вижте мненията
Здравейте, предварително се извинявам, ако темата не е точно за тук, но имам нужда от съвет/помощ......
.....
Става въпрос за приемник Ariva 102E, Enigma 2.



Предполагам,че имаш смартфон, ползвай го не само за селфита и няма да бягаш

https://play.google.com/store/apps/d...amsignal&hl=bg
или това
https://play.google.com/store/apps/d...nalmeter&hl=bg



P.S. Ти си печен(А) инженер(КА) , може да си потърсиш приложението за Уиндолс или за ИОС, само за Нокия с фенерче няма вариант

Последно редактирано от yavor1 : 07-06-2017 на 12:55
  #50  
Стар 07-06-2017
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Стига сте спамили по темата. Тази антена веднъж съм я настройвал. Ако момичето поиска, ще го направя пак и то по-добре от всеки друг.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, За, конвертор, на, Настройка, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
съвет за настройка жоркин29 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 14 25-01-2015 00:39
Съвет за конвертор BULLET КОНВЕРТОРИ 17 10-06-2014 14:45
Търся съвет за настройка на антена на Астра 19 Е В Швеция Норман Монтаж и настройка на антени 21 19-03-2014 15:39
Настройка на антена и конвертор велодог САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 16-05-2013 22:24
Настройка на H/V конвертор сателитков КОНВЕРТОРИ 18 21-05-2012 17:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.