The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #131  
Стар 12-09-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Провери за реалния сериен номер който показва приемника и този на лепенката. При разминаване им дай този който показва софтуера.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Дим0 (12-09-2019)
  #132  
Стар 12-09-2019
Дим0 Дим0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 65
Благодари: 7
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Провери за реалния сериен номер който показва приемника и този на лепенката. При разминаване им дай този който показва софтуера.

Проблема се оказа подобен. Имаше разминаване в номерата. Въреки, че им ги бях продиктувал правилно и то няколко пъти, бяха ги разменили.

Но докато ги убедя да погледнат си потроших нервите. Не питайте какви лекций ми държаха какъв трябва да ми е телевизора и какво трябва да поддържа, при положение, че модулите са в сателитен приемник и аз им казвам каква е грешката и много добре знам каква техника притежавам. Аз им казвам, че до преди подмяната си гледах нормално от 39Е, те ми казват, че нямало да стане щото били с нова кодировка. Половин час обяснения докато се съгласят да ме изслушат. След като се преборих с упоритоста им, всичко си дойде на мястото и сега всичко работи. Но какво да кажат хорицата който нямат необходимите познания. Мен се опитваха да ме убеждават да си купувам телевизор произведен сле 2018. Току виж някой се подведе и се излъже да си купи нова техника.
Между другуто след дълго увъртане си признаха, че модулите не трябвало да се сменят.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 24-10-2019
ichkochamp ichkochamp не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 17
Благодари: 18
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, търся бюджетен приемник само за А1, за да работи с модула и картата който имам. Единственото друго условие е да поддържа еднокабелна система (unicable). Мисля, че техния приемник не поддържа това. Благодаря предварително! С VU+ Zero 4K DVB-S2X дали ще стане?

Последно редактирано от ichkochamp : 24-10-2019 на 21:34
Отговори с цитат
  #134  
Стар 24-10-2019
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Проблем с уникейбъл енигма приемниците нямат. Само с модулът е грижа за доста. Има тв-та, които също работят с уникейбъл, а с модулите са доста по-добре от приемниците. Аз нямам А1, нека колеги да пишат, защото не е невъзможна мисия.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
ichkochamp (24-10-2019)
  #135  
Стар 28-10-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ichkochamp Вижте мненията
Здравейте, търся бюджетен приемник само за А1, за да работи с модула и картата който имам. Единственото друго условие е да поддържа еднокабелна система (unicable). Мисля, че техния приемник не поддържа това. Благодаря предварително! С VU+ Zero 4K DVB-S2X дали ще стане?
Преди около месец на VU+ Zero4K стана така, че се омеша яко работата със звука. Имаше го пълния спектър от проблеми - от пълна липса на звук, на някои от каналите, през силно накъсан, до неразбираемост, звук, канали със слабо накъсване на звука и накрая канали без никакви проблеми. В онзи момент за проба пуснах една Zgemma, която ми беше под ръка и на нея проблеми нямаше. С VU-то се заинатих и изпробвах няколко имиджа "на чисто" - никаква разлика.

Преди около седмица реших да видя докъде е стигнала сагата и за момент включих пак VU+ Zero 4K на мястото на Zgemma-та. За моя изненада почти всички канали, които наслуки превключих бяха с нормален звук. За съжаление без National Geographic, който накъсваше (а преди не накъсваше). Върнах обратно Zgemma-та, която си работи перфектно, и оттогава не съм се занимавал да пробвам.

В общи линии, да си призная, тия момчета от А1 ми скъсаха тотално нервите - добре, че това ми е просто хоби и ми е почти все тая дали работи или не телевизията. Като се започна с прословутото "прехвърляне към по-собър сателит", после ежеседмичен тормоз по телефона, като на всяко позвъняване трябваше да обяснявам, че отдавна си гледам на новия сателит и да ме оставят на мира, на което получавах малоумния отговор "не е вярно, бъркате нещо, техниците не са ви посещавали". След това ми спряха сигнала нарочно в неделя сутринта, като имаха наглоста да ми кажат, че аз съм се обадил за повреда и затова била деактивирана картата. След това на другия ден един вися тук като каиш няколко часа докато пак активират модула и картата. Да не споменавам в началото колко им костваше да изкарат някаква ненакъсваща картина с тоя HEVC, който на половината устройства, главно на телевизори, или не работеше или работеше на "големи квадрати".

В общи линии там има хора, които не са много наясно какво правят. Преди няколко дни от приятели разбрах, че накъсване на звука е имало и на оптиката на А1 на Евроспорт, имаше го и на Булсат. Опасявам се, че някакви "есперти" са налазили телевизии и оператори - всяка седмица е някаква нова простотия.

Ако е за занимавака - няма лошо. Ако на някой му трябва да гледа телевизия с някаква предвидимост, модула май не е добър подоход за гледане на сателитна от А1. Принципно работи, но в някакъв момента някой решава нещо и започват чуденките. И, по някаква причина, винаги правят простотиите в неделя преди обед, май. Ако човек няма една торба устройства да експериментира, ако няма време или желание да експериментира - А1 с модул не е добър избор в момента.

Това е моят опит, дано е полезен някому.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexandrow за този полезен пост :
ichkochamp (28-10-2019)
  #136  
Стар 28-10-2019
ichkochamp ichkochamp не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 17
Благодари: 18
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexandrow Вижте мненията
Преди около месец на VU+ Zero4K стана така, че се омеша яко работата със звука. Имаше го пълния спектър от проблеми - от пълна липса на звук, на някои от каналите, през силно накъсан, до неразбираемост, звук, канали със слабо накъсване на звука и накрая канали без никакви проблеми. В онзи момент за проба пуснах една Zgemma, която ми беше под ръка и на нея проблеми нямаше. С VU-то се заинатих и изпробвах няколко имиджа "на чисто" - никаква разлика.

Преди около седмица реших да видя докъде е стигнала сагата и за момент включих пак VU+ Zero 4K на мястото на Zgemma-та. За моя изненада почти всички канали, които наслуки превключих бяха с нормален звук. За съжаление без National Geographic, който накъсваше (а преди не накъсваше). Върнах обратно Zgemma-та, която си работи перфектно, и оттогава не съм се занимавал да пробвам.

В общи линии, да си призная, тия момчета от А1 ми скъсаха тотално нервите - добре, че това ми е просто хоби и ми е почти все тая дали работи или не телевизията. Като се започна с прословутото "прехвърляне към по-собър сателит", после ежеседмичен тормоз по телефона, като на всяко позвъняване трябваше да обяснявам, че отдавна си гледам на новия сателит и да ме оставят на мира, на което получавах малоумния отговор "не е вярно, бъркате нещо, техниците не са ви посещавали". След това ми спряха сигнала нарочно в неделя сутринта, като имаха наглоста да ми кажат, че аз съм се обадил за повреда и затова била деактивирана картата. След това на другия ден един вися тук като каиш няколко часа докато пак активират модула и картата. Да не споменавам в началото колко им костваше да изкарат някаква ненакъсваща картина с тоя HEVC, който на половината устройства, главно на телевизори, или не работеше или работеше на "големи квадрати".

В общи линии там има хора, които не са много наясно какво правят. Преди няколко дни от приятели разбрах, че накъсване на звука е имало и на оптиката на А1 на Евроспорт, имаше го и на Булсат. Опасявам се, че някакви "есперти" са налазили телевизии и оператори - всяка седмица е някаква нова простотия.

Ако е за занимавака - няма лошо. Ако на някой му трябва да гледа телевизия с някаква предвидимост, модула май не е добър подоход за гледане на сателитна от А1. Принципно работи, но в някакъв момента някой решава нещо и започват чуденките. И, по някаква причина, винаги правят простотиите в неделя преди обед, май. Ако човек няма една торба устройства да експериментира, ако няма време или желание да експериментира - А1 с модул не е добър избор в момента.

Това е моят опит, дано е полезен някому.

Може ли само за информация точния модел Zgemma. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ichkochamp за този полезен пост :
Михата (28-10-2019)
  #137  
Стар 29-10-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ichkochamp Вижте мненията
Може ли само за информация точния модел Zgemma. Благодаря предварително!
Zgemma H9 TWIN се води. Ако се спреш на него, да ти спестя мъките, модела си има собствена "палитра от проблеми". Главното е, че юнаците смело мажат по различен начин по драйверите за различните системи, в резултат на което на практика ресивъра се държи съвсем различно с всяка от тях. С OpenPli 7.1 не работеше тотално с USB тунер, със 7.2 вече горе-долу работи, но при каналите с PowerVU започва да накъсва след минути гледане. Преди това се подлъгах да сложа HDD вътре, но тогава пък тунера "забиваше" след няколко чака, до едно денонощие. Махнах HDD и сложих SD-карта и заспаха нещата в това отношение.

С OpenATV в момента работи и сякаш нямам забележки. При всички случаи се човърка интензивно по драйверите явно, доколко ще е успешно времето ще покаже.

Инак за цената си модела не е лош. Поддържа multiboot и може да му се инсталират няколко различни имиджа и да се избира с кой от тях да зареди. Има хардуерен транскодинг. Има два броя CI слота. Не знам за друго, но за експерименти е перфектен според мен, а с OpenATV става и просто за гледане на телевизия, като има доста екстри за смешни пари. Вече там "качество на картината" и т.н. не съм компетентен да оценявам, но не са лоши отзивите принципно.

Между другото вчера включих пак VU+ Zero 4k да видя какво е положението - звука е нормален на National Geographic, но го няма тотално на Animal Planet. В общи линии с това ми приключи наблюдението и се затвърди убеждението, че или не искат или не могат да нормализират нещата - вече мина месец, все пак.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexandrow за този полезен пост :
ichkochamp (29-10-2019)
  #138  
Стар 18-11-2019
ichkochamp ichkochamp не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 17
Благодари: 18
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

VU+ Zero 4K с кой имидж ще работи с модула?
Отговори с цитат
  #139  
Стар 29-11-2019
alexandrow alexandrow не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 15
Благодари: 3
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ichkochamp Вижте мненията
VU+ Zero 4K с кой имидж ще работи с модула?
При мен работи с OpenPli 7.1, с друго не съм тествал. Пак проверих - в момента с VU+ Zero 4K и модула на всички канали има звук и картина. За сметка на това пък самия модул блокира след смяната на (доста) канали. Понеже ги превключвах един след друг за да видя дали има картина и звук, то след 10-15 превключвания просто не искаше да отваря следващия канал, но последния отворен продължаваше да работи. Оправя се просто с рестарт. Не знам дали причината не е, че ги превключвах бързо.

Всеки случай явно от А1 искат да оправят нещата. Ако ме не лъже паметта, мисля че вчера за пръв път видях всичко видимо и на слух работещо на VU+ Zero 4K.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexandrow за този полезен пост :
юлиян211 (30-11-2019)
  #140  
Стар 29-11-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Явно има сид лимит някакъв, трябва да реинитнеш модула, за да се оправи.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
юлиян211 (30-11-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ca, А1, Модул, сат


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ca Модул Астрал ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 12-11-2013 16:59
СА -Модул антена Приключили продажби 10 28-08-2013 18:30
проблем с СА модул тодордд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 16 04-01-2013 21:17
Дцц и Кам модул pzhekov КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 5 05-06-2010 10:00
CAM модул rraaddo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-01-2010 13:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.