The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Разгорещени дискусии

Разгорещени дискусии За да четеш и пишеш тук трябва да си над 18

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 15-08-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Е при тях си пиша за нещата които ме интересуват, понякога на руски но повече на английски защото ми е по лесно. Не съм живял там не съм запознат с проблемите им от първо лице, докато за България още си спомням пък и и се чувам с роднините. Повече използвам английски от колкото бг, грешките на български не са ми приоритет понеже дори в България използвах повече английски от колкото бг. Всички фирми които работих в Бг бяха outsourcing към американски клиенти. Дори така модерните ит фирми те подготвят за миграция, всеки ден общуваш с чужденци да в България или където са те какво значение има освен ако не те тресе някаква особена любов към България. Така че за връщане трябва много да го искаш, за да го направиш.
Дори за ВалчоП които спрягате, той спомена за пенсионер в България но като наближи живот и здраве пак може да си говорим. Ако ти понесе някъде и избуташ няколко години мисля че връщането е трудно, дори парите не са фактор според мен. Дали Дъблин или София за мен е все тая, е да езикова разлика но се свиква с времето.
Относно българският език да все още ми е роден защото имам акцент, но пък сина ми няма, а има английски акцент на българският

Последно редактирано от турбо : 15-08-2015 на 02:22
Отговори с цитат
  #72  
Стар 15-08-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ето виж каква е реалността която подобно на политици запазвате, реших да прегледам новините и това е една от последните в дир.бг Какво ти връщане.
Цитирай:
Изповедта на Стефан:*
"КАКВО ДА ПРАВИМ В БЪЛГАРИЯ? ?????????? Навсякъде, където и да погледна виждам завист, злоба, омраза, корупция... Аз съм почти на 12 години и вече ми е дошло, както се казва до гуша... Никой не го интересува как едно дете по неволя е принудено да свири на улицата, за да си плати урока по пиано,тамбура, акордеон, народно пеене. Къде е министерството на културата??????? Ами пари за конкурси? ??????? Нали опита се добива от състезанията??? На всичкото отгоре казват, че прося.... Всичко каквото съм събрал съм го вложил в изкуството...., защото на България не й трябват талантливи хора..."

*Коментари (254)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
Didko (16-08-2015)
  #73  
Стар 16-08-2015
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Ами това са "златните белезници", които държат хора като мен и жена ми в България. Притежаващи недвижими собствености, получаващи що годе прилични доходи. Защо да рискуваме всичко това и да гоним Михаля? Или да рискуваме и да задвижим някакъв по-сериозен бизнес? Всички образовани българи, които сме останали тук сме така - със "златните окови" приковани.
Това не е вярно, стига да ти стиска. Аз емигрирах с ипотека на апартамент и два гаража в квартал Витоша (Сф). Първата година след миграцията плащах вноски и стоше празно, сега вече импотът е под наем. Ипотеката я ликвидирах със заеми от роднини и приятели и по груби сметки до 1 година съм на чисто (а ипотеката свършваше 2028 - 4 месеца преди бала на голямата дъщеря).

Трябва да се поживее зад граница поне година-две за да осъзнаеш колко много неща са сгрешени у нас освен тези, с които се сблъсваш в първо лице.

Дали ще се върна? Най-вероятно, някой ден...
Дали ще остана в чешко? Кой знае...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Didko за този полезен пост :
турбо (16-08-2015)
  #74  
Стар 16-08-2015
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Каква ипотека, приятелю? Говоря ти за недвижима собственост, която не е ипотекирана. Не знам защо всички се правите на разбирачи, че като живеете в чужбина виждате нещата по-добре. Ми то свако ми 30 години ТИР кара, шо не го сложиха поне зам. министър на транспорта? Аз "запада" го виждам от първо лице ежегодно като турист, а за другото чета по форумите
А да вземаш заем за да погасиш заем??????????????? Манталитет български! Ако беше толкова курназ дето се правиш, щеше да си рефинансираш заема от там откъдето си сега. Упс забравих... там нямаш никакъв кредитен рейтинг
Нищо лично, просто човек трябва да прецени кога и пред кого да се "прави".
__________________
Отговори с цитат
  #75  
Стар 16-08-2015
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
... Упс забравих... там нямаш никакъв кредитен рейтинг
Нищо лично, просто човек трябва да прецени кога и пред кого да се "прави".
Жалко, но ти сам си си пример за "манталитет български", както го нарече
Чешката райфайзен ме ухажва по всякакъв начин и от няколко месеца се радвам на привилегии като https://www.eliteprogram.cz/en/about, но да кажем, че получхме предложение, на което не можахме да устоим относно ипотеката.
И да, аз все още плащам данъци в БГ, което ме прави не по-малко заинтересован как се харчат тези пари. Имам и собственост! Що не стана и ти тираджия като свако си, ам пишеш if-ове кат' алтав?

Последно редактирано от Didko : 16-08-2015 на 01:01
Отговори с цитат
  #76  
Стар 16-08-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз потвърждават същото получаваш ли си заплатата в дадена банка и си с постоянен трудов договор няма проблем. На един румънец му отпуснаха 180000 за ипотека шест месеца след като пристига, тоест веднага след като договорът му стана постоянен. Мен скоро ми предлагаха ипотечни заем, викам си нека сметнат да видим, казаха 250000 няма проблем при условие че жена ми беше безработна тогава. Сега работи така че може да отпуснат дори и повече, друг е въпросът че още ми е рано да мисля за инвестиции тук.

Това за кредитния рейтинг е най-вече валидно за Щатите там се казва credit score.

Последно редактирано от турбо : 16-08-2015 на 01:06
Отговори с цитат
  #77  
Стар 16-08-2015
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Може ли, моля се от сърце точно на мен за банки да не ми приказвате
Ама вие си ги вземайте кредитите бе, нали бат ви Брайън трябва да ходи на Алпите зимъска
__________________
Отговори с цитат
  #78  
Стар 16-08-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз поне не съм тръгнал да ги взимам, но ти изказваш много общо, и твърдението ти не е вярно. Ти колко кредита си теглил като живущ в държава от западна Европа?
Отговори с цитат
  #79  
Стар 16-08-2015
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Що ве майна? Имам стаж като служител в БГ банка 3 години и още близо 5 като системен интегратор в няколко от най-големите в БГ. Ти като си програматор и явно пишещ банков софтуер, да не си в БанкСофт?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 16-08-2015
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз работих няколко години в It отдела на santander consumer USA, така че съм наясно как стои въпросът с кредитите в щатите и съм наясно как са и в Ирландия. Работил съм данни от experian, equifax and transunion, можем да си поговорим доста за credit score. Brian нас няма как да ни пратиш за зелен хайвер като останалите неуки.

Последно редактирано от турбо : 16-08-2015 на 01:21
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
digimp (05-07-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
българи, БЪЛГАРИЯ, върнете, се


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Големите Българи ROCCO Дъра-Бъра 33 08-02-2013 19:48
Честит Празник,Българи! Veskop Дъра-Бъра 8 06-09-2012 23:07
Пуснаха българи в автобуса на Ман Юнайтед в САЩ ТИНТИН СПОРТ 0 21-07-2011 15:02
Българи стартират в GP2 Азия – гледай само по ТВ7 ТИНТИН СПОРТ 0 30-10-2009 13:34
Над половин милион българи се сбогуваха с Джако по PRO.BG ТИНТИН Новини 2 09-07-2009 02:03


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.