The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 18-11-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Проблема на LG е същия като на самсунг - няма читави деволъпери, не говоря за LG от нексус серията, там е ясно, но при серийните модели на марката си е мъкааа.
Може би собствениците и най-вече феновете на samsung, sony и lg не биха ме разбрали, но то си е за тяхна сметка.
Жоро, това е ясно. Но все пак тук говорим за нормалните юзъри, какъвто ми се струва, че е Стоян, а не за ненормалници като нас
Отговори с цитат
  #32  
Стар 18-11-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
А относно въпроса ти по-рано за LG като производител на смартфони има един неоспорим факт. Google вече за 2 поредни Нексуса им се доверява те да са производител. Тази сутрин вече на 100% стана ясно, че новия Nexus 10 също ще бъде поверен на LG, а не на Asus както се говореше доскоро. Сам прецени този факт. И дали LG са сериозен производител или не
Май изтърваш възможността от LG да са си платили за тази "привилегия", да не забравяме, че основните приходи на гугъл идват от реклама, а каква по-добра реклама от това за LG? Те са тези които се опитват да навлезът в момента на пазара, както това направиха преди самсунг, докато от асус не са имали подобни проблеми, те са едни от тези които задават модата, те показаха на всички как се прави таблет с тяхните трансформърси - най-добрите андроид таблети.

Първият андроид телефон - htc
Първият нексус - htc
Първият андроид таблет - няква китайка
Първият нексус таблет - асус
Отговори с цитат
  #33  
Стар 18-11-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Май изтърваш възможността от LG да са си платили за тази "привилегия", да не забравяме, че основните приходи на гугъл идват от реклама, а каква по-добра реклама от това за LG? Те са тези които се опитват да навлезът в момента на пазара, както това направиха преди самсунг, токато от асус не са имали подобни проблеми, те са едни от тези които задават модата, те показаха на всички как се прави таблет с тяхните трансформърси - най-добрите андроид таблети.
Прав си, има го и този момент. Но все пак не забравяй, че и Гугъл са достатъчно сериозна компания, за да заложат името си при някакъв евентуален провал. А каквото и да говорим Nexus 4 е телефон от най-висока класа.

P.S. За HTC е ясно. Няма какво да коментираме... Лошото е, че "благодарение на страхотния си маркетинг" влязоха в жестока дупка, от която много трудно ще излязат...
Отговори с цитат
  #34  
Стар 19-11-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Мисълта ми беше, че от гугъл първо залагат някакви стандарти с доказани производители, след това вече избират някой продължител на линията, най-вероятно който си плати повече. Само за таблетите китайците ги превариха
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
demmlik (23-12-2013), кокович (19-11-2013)
  #35  
Стар 19-11-2013
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Мисълта ми беше, че от гугъл първо залагат някакви стандарти с доказани производители, след това вече избират някой продължител на линията, най-вероятно който си плати повече. Само за таблетите китайците ги превариха
Поради някакви причини Google искат да махнат сменяемата батерия и картата памет. Всички "добри момчета" (LG & HTC) получават поощрително бонбонче - точно какво, не е ясно, но е факт, че LG получават поредна поръчка да правят Nexus, което си е достатъчно сладко. Такива като Samsung се опъват, защото нямат нужда от поощрение, а ги е страх, че ще изгубят пазарен дял, ако махнат благините и засега тактиката им е правилна. Sony се лашкат още и тук-там пускат аванта. Все пак според анализите от преди няколко дни Samsung са лидери с над 80 милиона продадени смартфона -далеч преди нахапаните(около 30милиона), като комичното в цялата ситуация че бронзовия медалист е... Lenovo които доколкото ми е известно все още продават само на вътрешния им пазар(Китай) и в региона.
Ако ги допуснат и по останалите пазари нищо чудно китайците да бъдат и основния конкурент на Samsung.
Отделно Samsung дори и да се разпадне в някой момент връзката им с андроид -си имат и разработват резервни варианти с бада, а отскоро заедно с Intel са основните двигатели на друга Linux базирана платформа -тизен.
Така че с тоя марш е нормално LG да върви по свирката на гугъл -само и само да получат новото сладко бонбонче.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
  #36  
Стар 19-11-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Хех още малко ще изкараш самсунг като някакви бунтовници
И те вървяха по предварително зададената им линия, докато навлизаха на пазара и те получиха поущрително бонбонче като им беше дадена поръчка за с4 гугъл едишън. Голяма малоумщина е това с батерията там е по-скоро виждане на някои улав дизанер, за външната сд карта е ясно, защо искат да я премахнат - за да си предлагат облачните услуги, отделно операторите да се облагодетелстват от нуждата на потребителите от по-голям трафик.
При самсунг си имат техни виждания и техни улави дизайнери, които са поставили така слота за сд картата, че ако искаш да изкараш/вкараш картата трябва първо да махнеш батерията, така ако искаш да прехвърлиш бързо някой документ/и м/у две устройства, вместо да смениш сд картите, на теб ти е по-лесно да използваш пак облачната услуга, така, че тая "свобода" е малко измамна. Същите тези дизайнери така и не манаха гадната пластмаса.
Ако пък погледнеш таблетите, там няма такъв на който да му се сменя батерията, а тези с външната памет май ще останат само китайските.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 19-11-2013
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Хех още малко ще изкараш самсунг като някакви бунтовници
И те вървяха по предварително зададената им линия, докато навлизаха на пазара и те получиха поущрително бонбонче като им беше дадена поръчка за с4 гугъл едишън. Голяма малоумщина е това с батерията там е по-скоро виждане на някои улав дизанер, за външната сд карта е ясно, защо искат да я премахнат - за да си предлагат облачните услуги, отделно операторите да се облагодетелстват от нуждата на потребителите от по-голям трафик.
При самсунг си имат техни виждания и техни улави дизайнери, които са поставили така слота за сд картата, че ако искаш да изкараш/вкараш картата трябва първо да махнеш батерията, така ако искаш да прехвърлиш бързо някой документ/и м/у две устройства, вместо да смениш сд картите, на теб ти е по-лесно да използваш пак облачната услуга, така, че тая "свобода" е малко измамна. Същите тези дизайнери така и не манаха гадната пластмаса.
Ако пък погледнеш таблетите, там няма такъв на който да му се сменя батерията, а тези с външната памет май ще останат само китайските.
Само да те попитам ти колко често я вадиш тази сд карта? Защото аз тази карта на практика не я вадя след като веднъж я сложа в телефона, просто няма за какво да я вадя -всичко върша през масс сториджа. А за пластмасата -за едни удобна за други не -въпрос на вкус и личен избор. Ако е от решаващо значение взимаш друг модел.
Личното ми мнение е че докато предлагат "избор" опция за външна SD карта + сменяема батерия много хора ще продължават да ги предпочитат защото не ги ограничават, включително и аз. Като тук не иде реч само са сапунерките на самсунг, а за всеки стойностен модел на производител, който не те ограничава -разбирай изкуствено не се опитва да ти чертае пътя в живота.
__________________
"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis M. Ritchie</pre>
Отговори с цитат
  #38  
Стар 19-11-2013
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
При самсунг си имат техни виждания и техни улави дизайнери, които са поставили така слота за сд картата, че ако искаш да изкараш/вкараш картата трябва първо да махнеш батерията, така ако искаш да прехвърлиш бързо някой документ/и м/у две устройства, вместо да смениш сд картите, на теб ти е по-лесно да използваш пак облачната услуга, така, че тая "свобода" е малко измамна. Същите тези дизайнери така и не манаха гадната пластмаса.
Това е само при някои модели. При SGS III и SGS IV този проблем го няма, можеш да махаш и слагаш SD картата без да вадиш батерията.
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV
Отговори с цитат
  #39  
Стар 19-11-2013
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БАЙ ИВАН Вижте мненията
Използвам от доста години Нокиа 6300 и до сега несъм имал проблеми с връзките и разговорите от невероятни места – в Родопите. Там където лъскавите смартфони за незнам колко си леФа не показваха никакъв нишан за връзка с мрежата, аз имах 1 /една/ чертичка на дисплея и говорех без проблеми.
Аз пък като ходя на планина искам да няма гсм покритие, иначе отпската ми минава в служебни разговори!
Едно от удобставата на смартфона е, че можеш да си погледнеш веднага получения е-мейл и да разбереш за какво става въпрос! На смартфона ми е много по-лесно да търся служебни контакти, я по фирма, я по име или фамилия.
На личния ми gsm, пък имам сложена iGo навигация която ми върши работа и няма нужда да купувам отделна такава!
Всеки има различни нужди, за това има и различни модели gsm-и!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 21-11-2013
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Една от интересните възможности на първия смартфон с извит дисплей на LG е отстраняването на малки драскотини върху задния панел, за който е използван специален "самолекуващ се" материал. Потребител пусна в YouTube свой тест, в който проверява дали телефонът наистина "регенерира"...

http://it.dir.bg/news.php?id=15569196
Аз харесах LG G2.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
bu12tras (21-11-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
g2, lg, Важно, вашето, Да, За, купя, мен, мнение, Обмислям, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ВАЖНО!!! АДМИН Новини и мнения 1 11-10-2011 17:08
На вашето внимание по Zone Romantica през септември 2011 г. Chello Central Europe ДРУГИ 0 26-08-2011 17:22
IHAD - Важно ... Sharp987 DREAMBOX 23 05-02-2011 02:24
Моля за ВАШЕТО мнение. коко DREAMBOX 7 13-01-2011 19:16
ВАЖНО !!! АДМИН Новини и мнения 1 11-02-2010 20:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.