The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-12-2013
Аватара на Посветения
Посветения Посветения е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 680
Благодари: 611
Получил благодарност:
193 пъти в 126 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Lightbulb Некоректен продавач - Не купувайте от него!!

Здравейте колеги,

Искам да ви предупредя за некоректен продавач съфорумец..!

########## @ Aries ##########

Купих от въпросния продавач, феникс/смартмаус програматор на СОМ порт(http://dtv-bg.com/showthread.php?t=27425).

Повече от седмица се мъчих да прочета две карти които имам. Първо на ДМ600.. После на ДМ500, след като разбрах(от отзивчиви колеги), че СОМ-а на ДМ600 е орязан.. Същите две карти вървят гладко на друг феникс/смартмаус на УСБ който имам.. След безброй опити.., и след като се разбра, че проблема не е в ДМ500 и в настройка или бин на оскам, вземах въпросния феникс и го занесох на човек който поправя всякаква електроника.., телевизори, ресивъри, компютри.., всякаква..
Още щом го хвана в ръка, веднага ми показа надут кондензатор..!? Поглеждайки захранването, което @Aries ми изпрати с феникса(3,7 волтово), каза(а в последствие и колеги от форума), че захранването му трябва да е 9 волта, за да може стабилизатора да подаде на интегралите 5 волта..

Писах на @Aries, че феникса е повреден, и че 3,7 волтовото захранване не е за него..! Поисках да постъпи коректно и почтенно и да ми върне парите а аз на него повредения феникс.. Първо ми отговори, че при него работел и че като не мога да се справя, затова искам да го върна.. На повторен от мен въпрос дали ще си вземе обратно феникса, ми каза, че ако не се съмнявал в компетентноста ми, можело и да ми върне "въшливите" 30 лева..

Коментарите ги оставям на вас..
__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-12-2013
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

за 50-60 лева има нови ,усб.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Посветения Вижте мненията
...ми каза, че ако не се съмнявал в компетентноста ми, можело и да ми върне "въшливите" 30 лева..
Щом 30-те лева за него са "въшливи", защо си е направил труда да го продава за 30 лв.? То не си стрва да пускаш обяви и занимаваш с куриери за едни "въшливи" 30 лева...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-12-2013
Aries Aries не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 126
Благодари: 7
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще използвам правото си на отговор и ще обясня следното.При мен програматора наистина работеше.Сега , не мога да твърдя какво е състоянието на захранването тъй като никога не съм го отварял.След като сте отваряли захранването и сте установили надут кондензатор не мога да споря, но въпреки това това не означава че програматора е развален.Аз продължавам да твърдя че напрограматора му няма нищо.След като ми се обади колегата от Полски Тръмбеш , 10 дена след покупката останах доста притеснен от факта който ми съобщи.Аз този програматор съм го ползвал години без никакъв проблем и забележки.
Колегата се е опитвал да го подкара през оскам на неговите приемници, не знам как само му казах че аз съм пробвал на моя със спарк и не е станало.Имам логове от тези опити при които се вижда че програматора разпознава картата, но понеже е ком интерфейс не я харесва.Това само в подкрепа накратко че на програматора нищо му няма.После видях колегата е писал в друга тема и останах с впечатление че не е наясно как точно да сиконфигурира ком дивайса.С програматора му изпратих кабели и всичко което може да му послужи в експериментите.Никога не съм лъгал никого и сега за един раздут кондензатор веднага да ме заклеймява в измамник според мен е малко пресилено.Аз също съм удрял греда като съм вземал конвертори или приемници които са се оказвали не това което съм си представял.Винаги съм пращал и със опция за преглед и тест, това че колегата "просветен" избра до офис прави ли ме некоректен?Съжалямам , че така се е получило но както му писах и на него 10 дни след като я е получил пратката как да съм сигурен какво точно е правил?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-12-2013
Aries Aries не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 126
Благодари: 7
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не ме разбирайте погрешно с това "въшливи".Хич не са "въшливи" даже особенно по празници.Просто наистина се ядосах, защото програматора работеше.Ако беше се обадил веднага щях да подходя по различно.
П.П.
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=1282
линк към темата...така не се конфигурира com....
Не писа след като го отворихте захранването, не сменихте ли кондензатора и не го ли пробвахте после?Щото аз съм сигурен(пак повтарям ) че на програматора му няма нищо.Друг е въпроса че това устройство не е за всеки.

Последно редактирано от Aries : 16-12-2013 на 17:03
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-12-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да се е обадил след като е видял, че не работи/
Телевизор или каквато и да е техника в гаранция ако се отвори в не оторизиран сервиз или лице си губи гаранцията.
Иначе техниката не за всеки
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-12-2013
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Абе за 40лв се намират DM500 бре, за какво са ви тия програматори?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-12-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Че и ти се изказа все едно не си ползвал комп(лаптоп) за срв.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
купувайте, НЕ, него, Некоректен, от, продавач


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
42Е и около него soka4i САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 8 22-05-2013 16:26
Организаторите на неделния протест поканиха Плевнелиев на него pmhawk Кошче 1 20-02-2013 14:24
Дриймбокс и съвместими USB памети за него. nikec DREAMBOX 4 23-04-2009 18:52
Дриймбокс и съвместими USB памети за него. nikec Уроците на Nikec 0 23-04-2009 10:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.