The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > MAX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 25-12-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Боби как е картината при теб на сд и хд каналите?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25-12-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Слави, снощи набързо го закачих на 46-ката и не съм се заглеждал как е на голям екран. В момента е на 21 ЦРТ (то и на него ще се гледа). но ако не днес, утре ще го закача пак на 46-та и ще ти кажа. Направи ми впечатление, че менюто отблизо не ми харесва на 46-та. На 720п е горе-долу, на 1080и е на квадратчета, в смисъл, пикселите си личат, а на 480 и 520 е размазано, но няма пикселизиране. В смисъл, където е заоблено менюто, не е като квадратчета, а краищата са по заоблени. Общо взето... става за малък екран.
EDIT: Както е тръгнало... На цици бачка добре, после ще го видя на мгкамд, но КОФТИ е това, че линиите се вкарват по диенс, а не става с вътрешно ИП. Поне аз не успях да ги подкарам така, и спре ли нета... няма достъп до сървърчето ми.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 25-12-2011 на 15:14
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26-12-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Малко флуд. Интересно, след като добавя една линия, било то на мгкамд или сисикамд, и Виасат ХД на сателайта не ми бачка. Цял ден връщам на заводски настройки, сканирам, и пак неще и неще. Донякъде е хубаво, че като се върнат заводските настройки, всички линии в мгкамд, сссам, и дори на сървъра на нюкамд си стоят и не се трият. Проблема с Виасат го реших, след като изтрих всички линии и тръгна от картата. Предполагам че при Христо е също така с онези канали. По-късно ще си поиграя с игнорето и приоритито. Евентуално и ще пусна Н линия от картата до мгкам-а.
Иначе като цяло приемника е добър. 1 недостатък. Когато се изключии от поуър офф и спира сървъра нщкамд.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26-12-2011
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 628
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви формати плейва-успя ли да пробваш?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26-12-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Не, още съм на вълната Виасат ХД, и интересно, когато Премина през Пентхаусите, тогава умира целия кам, в смисъл, изтрил съм Н и Ц линията, и незнам какъв емулатор бачка, но гледа от конакс картата, и понеже пентхаусите са заключени от конакса не се гледат, и когато премина през тях, спира да ми бачка или картата или емулатора, който гледа от картата и така докат не изкл и пак вкл приемника.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 01-01-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Валентинко Вижте мненията
Какви формати плейва-успя ли да пробваш?
AVI - Не
MKV - Да (тест набързо на едн sample.mkv) щото флашката не бе голяма. При натискане на бутона АУДИО ми показа Аудио1/1, а при бутона СУБ няма никой. Тия дни ше видя как е с филми мкв-та и субтитри.
По книжката му дават - WMA.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на BOBIKAT за този полезен пост :
Валентинко (01-01-2012)
  #17  
Стар 02-01-2012
христо296 христо296 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 7
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране МАХ S12

След като се справих с настройката по програмите идва ред и да се справя и с настройката на мотора L. Но се оказва, че е мисия невъзможна. Ползвам Хюмакс с който съм настроил антената да хваща повечето спътници, имам предвид параболата му е точна. От 39 Хела до сателита на 9 градуса няма грижа. Закачам Мах са и тук започват неприятностите върти антената където си иска. Вкарвам координатите на града но антената се върти съвсем не в правилната посока. Бих се примирил ако можех да ползвам добрия стар Хюмакс да въртя антената. Но когато закача МАХ да взима сигнал от Хюмакса – сигнала не излиза. Така отпада и този вариант. Предполагам, че сигнала се губи поради това, че Хюмакса е стар и не подържа новите стандарти. Ако може някой да помогне с упътване на български за МАХ S12 или с практически съвети относно настройването му с мотор ще съм благодарен.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 02-01-2012
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
но КОФТИ е това, че линиите се вкарват по диенс, а не става с вътрешно ИП. Поне аз не успях да ги подкарам така, и спре ли нета... няма достъп до сървърчето ми.
Това се решава лесно в повечето рутери има опция hosts или static dhcp, където задаваш ip,mac и твое си host name за всяко устройство, т.е. :

192.168.1.1 00:01:02:03:04:05 client.home.com
192.168.1.2 0A:01:02:03:04:05 server.home.com

и т.н.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 02-01-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
Това се решава лесно в повечето рутери има опция hosts или static dhcp, където задаваш ip,mac и твое си host name за всяко устройство, т.е. :

192.168.1.1 00:01:02:03:04:05 client.home.com
192.168.1.2 0A:01:02:03:04:05 server.home.com

и т.н.
Данчо, този проблем отдавна се разреши, просто аз не съм писал ИП-тата както трябва.
Иначе относно МКВ-тата, пълна боза. Не разпознава "srt" и "txt" като имената бяха същите с името на МКВ-то и даже ги направих и с главни букви. Сложих един тестов семпъл.мкв с вградени 2 аудио канала и 3 различни СУБ, вътре в мкв-то и ни вопъл, ни стон. Нито аудиото разпознава нито Суб. Направих запис на хистори със 2 аудио потока и субтитри, и при плейване аудиото го изкарва, но субтитрите не. За плеър не става, само за сателита. И за 130 лв. толкова.
P.S. Конвертирах едно АВИ в МКВ, заедно със субтитрите, набиха му се вътре, деа субтитрите излизат на маймуница, това със DVDFab 8 Qt, а с mkvtoolnix конвертира по-бързо, но пък после ми дава непознати кодекси, и дефакто все едно нищо. Някой има ли представа как да наглася DVDFab 8 Qt да не вгражда субтитрите на маймуница, или дайте друга програма за конверт от АВИ към МКВ и да вгражда субтитрите, че имам един сезон с 11 АВИ-та да гледам и искам да си ги конвертна за макс-а.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 02-01-2012 на 14:55
Отговори с цитат
  #20  
Стар 02-01-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Значи, с тотал медия конвертер и няколко часово тестване стигнах до извода, че АВИ успешно се конвертира в МКВ, и субтитрите му се набиват, само че в настройките трябва да се посочи да е "директшоу ДХ9" и във видео опциите да се посочи "мпег2видео". Общо взето това е начина да се гледа АВИ.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на BOBIKAT за този полезен пост
painkillerbg (14-02-2012), tedy58 (22-04-2012), Валентинко (02-01-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, max, s12


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.