The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-10-2009
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране Отваряне на субтитри с DM500S

Това става като използваме плъгина Drtic. Лично аз използвах версия 2.2. В ъплауда го има и може да се свали от там. Качваме файловете по съответните директории в бокса и го рестартираме.
По-нататък е необходимо да си свалим субтитри примерно от http://subs.sab.bz/ и да ги конвертираме. Това става с програмката jDrtic. Тук има една забележка че за да работи тази програма на компютъра трябва да имате инсталирана Java. След като стартиме програмата зареждаме в нея свалените субтитри и задаваме оригиналният Fps според снимката.

Следващата настройка е необходима за да не ни се показват субтитрите на маймуница.

Остава да се настрои и последното - къде да се запишат конвертираните субтитри.


Връщаме се в началото и даваме Convert. Програмата съхранява конвертираните субтитри в указаната директория.
Остана да качим субтитрите в бокса с FTP програма в директория /var/tuxbox/Drtic/tit.
Готови сме вече да си гледаме избраният филм с BG субтитри. За целта включваме канала с филма и от жълтият панел стартираме плъгина Drtic. Ще се появи следното меню.

Натискаме бутона ОК и субтитрите тръгват. Остава само да се синхронизират по време. Тук искам да отбележа че всеки бутон на дистанционното си сменя функцията и работи по плъгина. Може спокойно да разцъкате и да видите кой какво значи. За изход от плъгина се използва бутон Help и ОК.
Има и плъгин за автоматично сваляне на субтитри директно с бокса. Той е ASD,но за него ще пиша после.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Devnull за този полезен пост
exodus (18-05-2010), miros123 (21-10-2009), ВЛАДО (20-10-2009), Крал Артур (06-02-2011), Ники (21-10-2009)
  #2  
Стар 20-10-2009
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да продължа как автоматично да си сваляме субтитри с Дриймбокса.Използва се плъгина ASD. Да уточня само че не на всички имиджи работи. Лично аз го пробвах на SifTeam 1.9.4 и не работеше. На SifTeam 1.9.3D тръгна от раз. Плъгина се сваля от адоните и приемника се рестартира. Преди да го настроите е необходимо да си направите регистрация в http://www.soft-dream.net/asd/login.php .
След това стартирате от жълтия панел и се получава това

В полето Options настройвате така

само че с вашите юзер и парола от горния сайт. Давате Save и ресвате бокса.
После си избирате филма и стартирате плъгина ASD. Избирате опцията Movies и в последващото меню търсите субтитрите по EPG. Ако не се намерят субтитри се изписва че няма резултати. Ако има то излизат всички и трябва да потърсите дали има такива BG. Ако има ги сваляте с ОК и излизате от плъгина. После си стартирате другият плъгин Drtic и нататък вече е ясно.
В последно време в сайта за субтитрите има доста качени на BG от колегата Petkoshop и аз съм му благодарен. Също и вие може да качвате субтитри в сайта. Има и упътване.
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на Devnull за този полезен пост
exodus (18-05-2010), gentu (21-10-2009), miros123 (21-10-2009), ВЛАДО (21-10-2009), Ники (21-10-2009), ТИНТИН (21-10-2009)
  #3  
Стар 21-10-2009
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Преди 4, 5 години си играх с подобни плъгини за SkyStar 2 /тогава все още ми оставаше време за такива неща/.
имаше точно определен плъгин с който нещата тръгваха наистина.
Предварително се сваляха субтитрите, след това се зареждаха с плъгина и чакаш да започне филма. След това синхронизираш и гледаш.
От време на време имаше и неприятни моменти на избързване или забавяне на субтитри /при някои филми само/.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-10-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 866
Благодари: 240
Получил благодарност:
517 пъти в 235 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicky Вижте мненията
Преди 4, 5 години си играх с подобни плъгини за SkyStar 2 /тогава все още ми оставаше време за такива неща/.
имаше точно определен плъгин с който нещата тръгваха наистина.
Предварително се сваляха субтитрите, след това се зареждаха с плъгина и чакаш да започне филма. След това синхронизираш и гледаш.
От време на време имаше и неприятни моменти на избързване или забавяне на субтитри /при някои филми само/.
Аз също си играх преди време, с Dreambox 500S и имидж Evolution 2.2 ,всичко тръгна ,но за да синхронизираш ,трябва да знаеш английски, а ако го знаеш достатъчно ,за какво са ти тогава субтитрите,и се отказах.Сега като ме впечатли някой филм, си го свалям от интернет, и го гледам с Movies from PC ,и имидж Sif Team 1.9.4 BG !!!
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-10-2009
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не мисля че синхронизирането е чак толкова трудно. Плъгина показва субтитрите по време на показване и ако филма не е хванат от начало може да се види от EPG-то в колко часа е започнал филма.
Другото е че с бутона Mute излиза меню за смяна на FPS-а.По принцип за филми по телевизията е 25.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Devnull за този полезен пост :
exodus (18-05-2010)
  #6  
Стар 06-02-2011
ClubPulse ClubPulse не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: GB
Мнения: 126
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 354
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Не мисля че синхронизирането е чак толкова трудно. Плъгина показва субтитрите по време на показване и ако филма не е хванат от начало може да се види от EPG-то в колко часа е започнал филма.
Другото е че с бутона Mute излиза меню за смяна на FPS-а.По принцип за филми по телевизията е 25.
и от каде мога да намеря drtic за dm500 софтуер SifTeam
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-03-2011
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Решх да пробвам ASD и свалих плъгина от сайта. Как да инсталирам ръчно, какво да правя с папката var? Предполагам че трябва да я сложа някъде с ФТП клиента, но не знам в коя директория? С Gemini съм.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-03-2011
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

/var/etc/tuxbox/plugins. Задаваш и права на файловете.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-03-2011
Аватара на color
color color не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 152
Благодари: 10
Получил благодарност:
28 пъти в 16 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отговори с цитат
  #10  
Стар 27-12-2011
ClubPulse ClubPulse не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: GB
Мнения: 126
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 5 поста
Сваляния: 354
Ъплоуди: 1
По подразбиране

народе как беше сайта за качване на субтитрите за дреамбокса качвах ги в един сай на дреамбокс и после си ги свалях от приемника чрез drtic
някой сеща ли се
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500s, на, Отваряне, субтитри


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Отваряне на портове в БТК ZXDSL 531B модем/рутер nikec Настройки на рутери 77 22-01-2015 09:14
Проблем с отваряне на порт martinakis Настройки на рутери 0 17-02-2011 19:21
Отваряне на булсат карта Петио77 Въпроси и отговори 11 06-01-2011 20:48
Отваряне на порт sdoychev Въпроси и отговори 5 12-10-2010 07:53
Отваряне на портове с рутер DLINK DIR-301 Devnull Настройки на рутери 0 01-11-2009 20:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.