The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-05-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране Свързване/HDMI проблем?/настройка на Home Cinema/Xtrend9200/Panasonic TV

Здравейте,
имам нужда от малко помощ, защото съвсем се обърках.
Преди около 1.5 месеца си взех домашно кино. До вчера всичко си беше наред, но нещо се случи и сега имам няколко проблема и въпроса към вас ( с молба за помощ и съвети ):

системата е следната:

Блурей домашно кино Panasonic SC-BTT460
Xtrend ET9200
Panasonic TV TX-L60DT60E

Свързал съм ги по следният начин:

Xtrenda с HDMI към TV
Блурей плеъра с HDMI към TV
Xtrenda с Оптичен кабел към Блурей плеъра.

Не зная дали е свързано коректно, но звук и образ си има, при това перфектни.

Къде е проблема: до вчера от дистанционното на Xtrenda включвах и изключвах ВСИЧКИ уреди. Нещо обаче се случи и сега ситуацията е следната:

от дистанционното на телевизора включвам и изключвам всички уреди
от дистанционното на блурей плеъра включвам и изключвам всички уреди
от дистанционното на Xtrenda успявам да включва всичко, но изключвам само ТВ и Xtrenda. Не успявам да изключа блурей плеъра.

Да предложите нещо? Къде може да е прблема? В HDMI кабела? Аз го ползвам вече 1.5 месеца и не е имало проблем досега.

Освен това има и друго: на Булсатком, звука от музиката го чувам ОК - от всички колонки, но говора ( българският говор - имам предвид дъблаж ) от rear колонките гъгне.
При другите оператори ( не български ) не е така.
Има опция да говора да го чувам от всички колонки, но тогава звука като цяло не е добре. А аз искам да слушам говора от всякъде. Ако може де. Пролбема при мен ли е, или в Була? Предполагам, че е в Була, защото другите оператори - Sky, Canal+, Csat и т.н. са добре, Но все пак да попитам.

Можете ли да предложите как да оправя HDMI прлблема с включването и изключването?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-05-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Свързването е направено по начин , по който позволяват уредите .
Нещо като проблем с кодовете на дистанционното ? Ако се изключи блу-рея от ел.мрежата и после се включи , пак ли е така ?
Проблема с звука при Була сигурно си е от тях , правен е за 2 канала ,така предполагам . Уредбата ти го прави квази съраунд , но явно ефекта не е добър .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-05-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,152
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,135 пъти в 2,553 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

@Joe,

Аз имам две устройства свързани по HDMI към телевизора и от време на време (особенно като е спирал тока) нещата и при мен се омазват с командването с едно дистанционно (прецаква ми се HDMI-CECa)
След рестартиране на всички устройства, CECa се оправя, като ги изключвам от щепсела (не standby).
Първото у/во, което включвам е телевизора, от там нататък при другите няма значение последователността.

При един колега имаше пък друг проблем, той има три устройства от които две поддържат CEC, а третото не и при него се омазваха нещата като включи на канала, който е без CEC.
Четохме по форумите за подобни проблеми и се оказа, че при повечето модели телевизори шината на CEC е обща и затова се шашка, проблема се реши като си купи HDMI кабел с прекъснат CEC пин (не си спомням кой точно е, но такива кабели сега са много популярни в e-bay)
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-05-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@Дрим,

бая си поиграх ( цял ден днес ), но нямам решение...
Ще пробвам с изключването от щепсела ( макар, чр го пробвах вече ), но нищо не пречи пак.
А иначе според мен кабела не би трябвало да е проблем, защото вече го ползвам от 1.5 месеца и не е правил проблеми.

Малко глупав въпрос - сега ще изключа всички уреди ( ТВ, приемник и BR player ) - има ли значение реда на включването им в контакта?
Знам, че въпроса ми е меко казано глупав, но кой знае...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-05-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,152
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,135 пъти в 2,553 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
@Дрим,

бая си поиграх ( цял ден днес ), но нямам решение...
Ще пробвам с изключването от щепсела ( макар, чр го пробвах вече ), но нищо не пречи пак.
А иначе според мен кабела не би трябвало да е проблем, защото вече го ползвам от 1.5 месеца и не е правил проблеми.

Малко глупав въпрос - сега ще изключа всички уреди ( ТВ, приемник и BR player ) - има ли значение реда на включването им в контакта?
Знам, че въпроса ми е меко казано глупав, но кой знае...

Хич не е глупав, защото при мен не включа ли първо телевизора и след това другите устройства, на тренда му се чупи CEC-a.
Пробвай първо телевизора, после едното у/во (без значение, но да зареди добре, и така с всяко устройство, но едно по едно и не вкл. другите преди първото да е заредило)
тествай и пиши какво става.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-05-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,936
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За Булсат какъв декодер си задал - за стерео трябва да е Долби ПроЛоджик-а с настройка филм .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-05-2014
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@Дрим - пробвах, в този ред, но няма ефект. И интересното е, че единствено не мога да изключвам 3-те устроиства от дистанционното на Xtrenda. С всички други дистанционни няма проблем... Това е много тъпо... Досега ползвах само дистанционното на Тренда, сега ще се наложи да влача и поне още едно... Ще продължа да се боря. Ако имам успех ще пиша.

@Дедал - ами аз нямам точно такива настройки. Имам следното:

Surround effects:
-BD/DVD ( Multi-ch Source ) a/ off, b/ 3D Cinema Surround, c/ 7.1ch . Virtual Surround, d/ 2ch stereo
Тук съм избрал 3D Cinema Surround
- TV/CD/iPod ( 2ch Source ): a/ off, b/Mulchi Channel Out, c/ Super Surround, d/ Dolby Pro Logic II Movie, e/ Dolby Pro Logic II Musi
Тук съм избрал : Multi Channel Out

Пробвал съм всички възможности и единствено на Multi Channel Out имам говор от всички колонки. При другите възможности имам говор само от предните и централната, но музиката се чува от всякъде и си е 5.1.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-05-2014
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,936
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм разбрал ,че искаш да е от всички колони - нормално ефеста трябва да е от централната - повечето "говор" е на екрана и рядко от задните . "ПроЛоджик II мюзик" също може би ще го пръсне по всички колони , а за гъгненето най-вероятно е от скопения звук на повечето Булсат канали .
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
home, tv, на, проблем or настройка, Свързване or hdmi


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Свързване на Panasonic VIERA TX-P42X50E към PC Марко Узунов ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 6 09-12-2013 11:41
Настройка на Panasonic VT5 Венцислав1 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 4 09-05-2012 08:44
свързване на zhd 100 към монитор с кабел hdmi към dvi хондоман ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 32 05-11-2011 06:39
Проблем при свързване през Wifi fena81 Настройки на рутери 3 01-06-2011 19:35
Настройка на картината на Panasonic TX-P42G20 zillius ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 20-04-2011 12:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.