The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-11-2013
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране ре

Ето я моята система, когато няма начин малко е нагла и грозна ама и други го правят. Това е под фестивалният комплекс в Кан и е нямало проблеми.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 08-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз я пльоснах Булсатската чиния на горна палуба и спрях да се занимавам със следящата система
Отговори с цитат
  #23  
Стар 09-11-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На следящата система има ли опция да зададеш къде се намираш?
Ако няма, би трябвало да има опция "all search" или нещо подобно. Процесът е автоматичен и се започва едно връткане от 20-30-40 минути, като изнамира всички спътници с покритие.
А от намерените спътници ще разбереш кое какво е...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
  #24  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Системата е стара модел преди 8г мисля.Може да и зададеш някакви 2 спътника,докато чета някаква инструкция в нета за по нов модел със 6 спътника,които може да вкараш и няма първоначално задаване на позицията където се намираш.Може би ще трябва да изчистя и да задам 000000000 на всички запаметени фабрично спътници,за да не се мъчи да ги търси.Мисля да сканирам цялата инструкция за този модел,защото не я намирам в нета.Ако някой я намери моля да ми пише за да си спестя труда
Отговори с цитат
  #25  
Стар 10-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Системата е стара модел преди 8г мисля.Може да и зададеш някакви 2 спътника,докато чета някаква инструкция в нета за по нов модел със 6 спътника,които може да вкараш и няма първоначално задаване на позицията където се намираш.Може би ще трябва да изчистя и да задам 000000000 на всички запаметени фабрично спътници,за да не се мъчи да ги търси.Мисля да сканирам цялата инструкция за този модел,защото не я намирам в нета.Ако някой я намери моля да ми пише за да си спестя труда
Щом и готвачите, са специалисти на тази яхта, малииии
Ама като си много печен ( от въртене около печките ), защо по други форуми плюеш , че са ти дали грешни съвети
Да не ти казаха нещо по-различно, или само повед да се правиш на отворен

Следващия път , като ти се зададе въпрос :
какъв ранг си на яхтата, не се срамувай да си кажеш : корабен готвач ( спезиалист по всичко )
Хайде плавай със здраве
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма как в описанието на антената да е изрично упоменато,че е напълно съвместима със всички европейски ресивери и аз да не мога да я подкарам От повече от 20 г се занимавам и съм си правил сателитна телевизия на кораб на ход и на пристанища.Беше ми писнало от мързеливи и некомпетентни ел.инжинери,които да не се занимават постоянно със настройки,казват,че не могат Е и на последния ми кораб си имаше Булсатска чиния,платени карти за 2 години напред,ама ел инжинера бе мързел голям и вместо да помага само пречеше.Не дава приемниците-казва ,че картите не са платени.Проверяваме-оказва се че лъже.Казва ,че няма букси и кабел,ама след като като капитана го метна извади всичко.А относно позицията на ,която съм в момента си в грешка)))))))))))Никой не държи готвач на яхта 34м по време на ремонт пич,само трима сме останали-всички други са си в къщи до началото на сезона.Ако имаше такава позиция и лодката ходеше зимата на Карибите би било добре-кой бяга от едни 6000 евра на месец.За да останеш зимата в екипажа трябва да можеш да работиш всичко и в машината да чистиш горивни танкове и на палубата да търкаш и лакираш и на мостика да поразбираш туй-онуй и между другото и да метнеш нещо на тигана на печката ))))))))))Така ,че не ми се прави на много отворен и ако можеш да помогнеш с нещо -помагай.ако ли не стой стой си в гащите

Последно редактирано от Димитър Костадинов : 10-11-2013 на 19:46
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10-11-2013
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
От повече от 20 г се занимавам и съм си правил сателитна телевизия на кораб на ход
Дай някакво доказателство и насока как и ние да го направим?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 10-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Нвремето бях постнал снимков материал за различни мои изпълнетия, в зависимост от наличните материали и фитера, основната идея е да се компенсира страничното клатене , в определен диапазон, естествено.


А на печения по всички теми готвач, който бе най-големия защитник на бмф и домусчиев, а в момента явно като камаряк се е цанил, мога да му дам някои насоки, да ги представи пред дядо руснак , с надеждата за бонус
Ако може да намери линейния конвертор , предполагам ще може да разбере за какво животно иде реч, то да изпълни следните стъпки:
5.2.3.2.NAME HEL39E
5.2.3.3.LON 39.0E по процедурата + SAVE
5.2.3.4.FREQ 950-2150 MHz по процедурата + SAVE
5.2.3.5. ALTFREQ For future use. Set to 0000.
5.2.3.6.BAUD 5000-30000 symbols per second. по процедурата + SAVE
5.2.3.7.FEC AUTO по процедурата + SAVE
5.2.3.8.NID 0604 по процедурата + SAVE
5.2.3.9.POL TRIM опитай с -27,но може и 0 да е по процедурата + SAVE

естествено трябва да се провери дали има оторизирана връзка с GPS, само кабел да има не е достатъчно, но това не става с чукчето за ръжда и ръшкетата
Отговори с цитат
  #29  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дал съм скайп pirata_varna Който ,когато иска може да пише.Каквото знам аз от опит мога да споделя-няма проблем
Отговори с цитат
  #30  
Стар 10-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Дал съм скайп pirata_varna Който ,когато иска може да пише.Каквото знам аз от опит мога да споделя-няма проблем
Само кажи ,преди 20 години къде и каква антена на кораб си слагал, или пак както е типично за теб, говориш само да не заспиш оох..
Тогава дори и това не си чел http://www.mandja.com/recepti
Това не ти е морския форум, където се правиш на по-голям от всички
Подразних се основно, защото като ти казахме кое и как става , ти отиде в любимия си форум да хихикаш , че не сме разбирали.
Но ако бе казал , че искаш на дядо руснак да се подмажеш и покажеш колко си печен, то нямаше да пишеш че тази антена не става за руските програми, но ти не си каза цялата истина
"""И аз като чета стигам до същия извод.Обаче пуснах в един форум модела на антената и няколко капацитета ме убеждават,че няма как да стане.На боса му искат 120 хилки в евро да му сменят всичко и да му подкарат руските телевизии Може да снесе някой бонус ако му спестя тия разходи А иначе си пльоснах Булсатското дърво на горна палуба и си зяпам
Малко е нагло,но днес един наш колега ми прати снимка как си е сложил антената на кея в КАН пред Фестивалният център ))))))))
За нова антена има смисъл само ако ще излизаме често в морето.Тия дни ще намине да ни види и ще уточним за какво става въпрос.Ако ще я държи лодката само на кея в Монако да кани гости тогава му стига една стационарна антена насочена към http://www.eutelsat.com/en/satellite...teristics.html .Там е тяхната НТВ+.Идеята е старата антена да се подкара и да му спестя тия разходи,за да има някаква телевизия като ходи за риба Дядо Руснак е доста стиснат и ще бъде доволен """

Та предполагам ще те светнат, че настоящата антена става за 36Е, но и дяда ти руснак си го знае

Повече какво да ти се пише, всичко ти е сдъвкано, остава да те допуснат и да пипаш по оборудването

Димитър Костадинов


Регистриран на: 27 Авг 2010
Мнения: 283
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
seatel, булсат, За, МОРСКА, на, приемник, СИСТЕМА, СЛЕДЯЩА, спътникова, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова спътникова телевизия в Германия до 2012 г. berks Новини 2 30-04-2012 10:01
Булсат Приемник АнтониоМитов Кошче 13 06-12-2011 19:19
Роскосмос ще заплати милиард (рубли) за създаването на система за спътникова връзка spacebeam Новини 0 06-08-2011 11:10
Кирил Конов - Цифрова спътникова телевизия.pdf netman Домашен майстор 4 22-07-2011 20:49
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 03:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.