The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 30-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А сигнал има ли , комшиите хващат ли цифрова ефирна телевизия ? Пробвай и с друг ТВ на друго място , може и декодера да е дефектен .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30-09-2013
кметко кметко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да. Всичко с менюто си е наред. Въпроса е,че не хваща никакъв сигнал?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 30-09-2013
кметко кметко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
А сигнал има ли , комшиите хващат ли цифрова ефирна телевизия ? Пробвай и с друг ТВ на друго място , може и декодера да е дефектен .
Точно комшиите ми са на Булсатком.
Аз си гледам телевизия в нет-а,но баба ми горката.
Но иначе няколко човека ми казаха,че в селото има сигнал и хващат перфектно 8-9 канала.
Дайте някакви идеи.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 30-09-2013
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 498
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената къде е мушната?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 30-09-2013
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кметко Вижте мненията
.....Но иначе няколко човека ми казаха,че в селото има сигнал и хващат перфектно 8-9 канала.
Да си чувал , че проверката е висша форма на доверие ?
Ако всички връзки са правилни и уредите изправни и щом има сигнал , не трябва да имаш проблем .
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #26  
Стар 30-09-2013
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кметко - Ако телевизора има скарт-евро букса ползвайте нея! Става изключително лесно и бързо през скарт порта - ако го има наличен на телевизора!

С коаксиалните кабелаци е първобитна работа.

Свързваш скарта от телевизора със скарта в декодера за цифрова ефирна тв и задаваш в меню - търсене автоматично двб т канали и старт и след 1-2 минути ти излизат всички налични 11 цифрови тв. канала в страната.
При мен излязоха всичките 11 тв. със стайна антенка тип запалка 4-5 см.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 30-09-2013
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какво общо има начина на свързване на приемника с ТВ, като човекът казва, че ВИЖДА МЕНЮТО НА ПРИЕМНИКА. Значи е свързан някак. Сигнал не хваща!
Виж си връзката между антената и антенния ВХОД на приемника. И провери на какви параметри търсиш.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 30-09-2013
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кое е селото? Нека ти кажат на кои канали/честоти приемат програмите, посока на антените им за да ориентираш и ти натам.Препоръчвам да търсиш на "ръчно" каналите които ти кажат че са приемали.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 30-09-2013
lz4ny lz4ny не е на линия
Ползвател
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 61
Благодари: 23
Получил благодарност:
31 пъти в 15 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кметко Вижте мненията
Здравейте на всички! Аз по една случайност на съдбата съм кметски наместник на едно врачанско село.
Та... Имам проблем. Понеже ние кметовете по селата сме за всичко и трябва да откликваме на хората. Проблема е,че с такъв тип декодер Neo DVBT - 1000 нещо не мога да се справя от няколко дни. Сменявах външните антени, сменявах кабели, какво ли не правих,но уви - не става. Принципно съм "на ти" с техниката ( все пак съм на 26 години), но с това чудо не мога да се справя. Искам съвет дали вината е в декодера, в телевизора или в антената ?
Телевизора е стар, на около 15-20 години, Goldstar. Има само SCARD изход и стандартния за антенен кабел. Няма ги тези за AUDIO IN/OUT и VIDEO. Пробвах какво ли не и няма сигнал. Не намира никакъв сигнал.
Помогнете, моля Ви!

С уважение: П. Петков
Е, който се е прецакал срещу ваучер да вземе Neo DVBT - 1000 и е в отдалечено село май ще си го държи на рафта и ще го гледа за украшение ако си не вземе добра външна антена - декодера е с доста понижена чувствителност (сравнено с STRONG 8113 - там където STRONG приема с неговата си активна магнитна антенка сигнал на 30-40% - NEO-то с неговата антена няма и помен от сигнал) а антената която дават с него не е активна и трудно в селата ще стане с нея - декодера няма вграден RF модулатор а е трябвало да се дава външен с него (но в 90% от случайте не е даван).
Колега напиши поне в кое село във Врачанско си за да може да се ориентираме за посока и надморска височина - и ако е село с ниски и високи в коя част на селото е къщата.
Намери някоя запазена дециметрова антена (бившите за BTV или сърбите) свържи я с хубав коаксиален кабел към декодера и завърти елементите на антената да са във вертикална плоскост - като кажеш кое е селото може да помогнем и с посоката за насочване на антената. На 90% с този декодер и неговата антена няма да изкраш сигнал ако не е в някое село в непосредствена близост с видимост към кулата в Враца или Петрохан.
Успех.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 30-09-2013
кметко кметко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 16
Благодари: 0
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lz4ny Вижте мненията
Е, който се е прецакал срещу ваучер да вземе Neo DVBT - 1000 и е в отдалечено село май ще си го държи на рафта и ще го гледа за украшение ако си не вземе добра външна антена - декодера е с доста понижена чувствителност (сравнено с STRONG 8113 - там където STRONG приема с неговата си активна магнитна антенка сигнал на 30-40% - NEO-то с неговата антена няма и помен от сигнал) а антената която дават с него не е активна и трудно в селата ще стане с нея - декодера няма вграден RF модулатор а е трябвало да се дава външен с него (но в 90% от случайте не е даван).
Колега напиши поне в кое село във Врачанско си за да може да се ориентираме за посока и надморска височина - и ако е село с ниски и високи в коя част на селото е къщата.
Намери някоя запазена дециметрова антена (бившите за BTV или сърбите) свържи я с хубав коаксиален кабел към декодера и завърти елементите на антената да са във вертикална плоскост - като кажеш кое е селото може да помогнем и с посоката за насочване на антената. На 90% с този декодер и неговата антена няма да изкраш сигнал ако не е в някое село в непосредствена близост с видимост към кулата в Враца или Петрохан.
Успех.
Селото е Ребърково. Коаксиалния кабел е включен в RF In, и още едно питане. Трябва ли да включа друг кабел в RF Out,понеже към пакета няма такъв и явно ще трябва да се купува. Антената съм я завъртял на 90 градуса,т.е. страничните "пръчки" са успоредно със земята.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt1100a, neo, Младеж как да го свържа


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 21:06
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 17:01
Как да свържа приемник на blizoo към "Пълдин ТВ" ДимитърЧонков ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 2 29-05-2013 20:16
"Ама как бе, младеж?" ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 08-01-2013 01:15
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.