The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-02-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Android е изпреварила Symbian по пазарен дял

Nokia усеща конкуренция както от Android, така и от операционната система за iPhone





Мобилната операционна система Android вече е лидер на световния пазар за смартфони. Това прогнозира изследователската компания Canalys на база предварителни данни за продажбите през четвъртото тримесечие на 2010 г.

Статистиката показва, че за последните три месеца на миналата година в световен мащаб са продадени 32.9 млн. смартфона, които работят с Android. За същия период са продадени 31 млн. "умни" телефони, които използват Symbian.

Android е операционна система с отворен код, която е собственост на Google. Symbian се разработва от финландската Nokia. Това е първият случай, в който друга операционна система успява да оспори лидерството на Symbian.

Данните потвърждават тезата, че конкуренцията на пазара за мобилни телефони се ожесточава все повече и клати лидерската позиция на Nokia. Компанията все още е най-големия производител на смартфони в света - с 28% дял от общия пазар.

За сметка на това Android е предпочитана от най-големите производители на мобилни телефони като LG, Samsung и HTC. Данните на Canalys показват, че смартфоните на Samsung и HTC генерират 45% от продажбите на Android. Продажбите на смартфони LG, които използват Android, са скочили с над 4000% за година, показват още данните.
източник:dnevnik.bg
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-02-2011
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм отскоро с телефон с андроид и съм учуден какви неща може да прави. И преди не говорех много по телефона, но сега вече почти не го използвам за разговори, а за разни други занимания.

Най-много харесвам зрелищни приложения, с които смайвам околните - живи тапети с времето, карта на звездите и сателитите, проследяване в интернет, скоростомер, който се отразява в предното стъкло, разпознаване на песни, търсене с глас или рисуване, решаване на сканирано судоку, информация за стоките от баркод и т.н. и т.н. Да не пропусна и директен стрийм от дрийма.

Отговори с цитат
  #3  
Стар 01-02-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Най-много харесвам зрелищни приложения, с които смайвам околните - живи тапети с времето, карта на звездите и сателитите, проследяване в интернет, скоростомер, който се отразява в предното стъкло, разпознаване на песни, търсене с глас или рисуване, решаване на сканирано судоку, информация за стоките от баркод и т.н. и т.н. Да не пропусна и директен стрийм от дрийма.
А пък ако си вземеш iPhone 3GS/4, ще видиш как всички тези неща и доста други са много по-добри в iOS4 и тогава ще разбереш андроида колко е по-слаб, а за игри да не говорим. Когато излезе такава игра за андроид с такъв геймплей, вече ще кажем, че са сериозна конкуренция.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K

Последно редактирано от Музикантът : 01-02-2011 на 17:37
Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-02-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emco83 Вижте мненията
А пък ако си вземеш iPhone 3GS/4, ще видиш как всички тези неща и доста други са много по-добри в iOS4 и тогава ще разбереш андроида колко е по-слаб, а за игри да не говорим. Когато излезе такава игра за андроид с такъв геймплей, вече ще кажем, че са сериозна конкуренция.
Че какво чудно има -като се вземе навпредвид че в топ 10 на приложенията сваляни от ейпъл стора за миналата година са само игрички за малките деца да си играят я в къщи, я по време на работа -нищо лично..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-02-2011
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Нокия с пазарен дял от 36% зор малко да ги мине андроида. Нахапаната ябълка има 1% пазарен дял. Самсунг са към 20% и не всички са с андроид.
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-02-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,963
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,978 пъти в 1,683 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Нокия скоро ще бъде мит(с кренвирш), може да правят телефони но не и смартфони...
Ползвам Nokia E71 и iPhone4 , има ли смисъл да коментираме разликата, защото прилика няма.
Днес бях при ЦЕЦО ,да гледам един HTC DESIRE HD , за първи път боравя с андроид и съм много приятно изненадан, единственото което ме спира в момента е ,че тъпаците от Глобул ,искат да ми набутат още една карта, за да мога да взема и телефона, а реално няма какво да я правя, освен колекция. Къде го оня защитника ,илийчо да ми обесни , защо аз като дългогодишен абонат на глобул , трябва да се кича с още карти за да си взема тел и най-голямата простотия да искам да си сменя плана от 35 на 55лв и да не може ,щото трябвало да чакам да изтече договора, тея от дойче телеком , май само на хартия са собственици , всичко още си е по византийско....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-02-2011
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди 2 седмици бях на фаза "нов телефон". Не си намерих иФон 4 за парите, които предлагах и си взех НТС Дизайър. Супер доволен съм, имайки предвид, че на практика не отстъпва по нищо на иФон 4, само дето спестих прилична сума пари. Друг е въпроса, че в момента имам оферта за нов иФон 4 ФО за 1200 лв, ама късно...
Айде сега да бъзнем и иФонците - как се оправя иФон с Флаш? Клипчета от вбокса гледате ли?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-02-2011
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Нокия скоро ще бъде мит(с кренвирш), може да правят телефони но не и смартфони...
Ползвам Nokia E71 и iPhone4 , има ли смисъл да коментираме разликата, защото прилика няма.
Е71 е вехтичка, аз карам с С6 и с N900 и разлика с нахапаната ябълка не виждан освен в парите. Може и да има нещо да има айфона, но ме подсети кое е? Софтуер ли? Функционалност ли?
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-02-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,742
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,657 пъти в 2,342 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И двете дедо попе, и двете
Нокия са вече едно голямо нищо.... Добре че има още телефони като 1616, 1210 и 2330, за да им държат пазарния дял.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-02-2011
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Айфоните може да ги продавате с инструкция как се държи, че да не му изчезва сигнала . Това нищо е с най-голям пазарен дял, а за тия двете доста бобец има да хапнат да ги стигнат.
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV

Последно редактирано от Денислав : 01-02-2011 на 23:28
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, symbian, дял, изпреварила, пазарен, ПО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Nokia: "Твърде много компании предлагат телефони с Android, за да има запомнящи се spgi Дъра-Бъра 28 14-02-2011 08:14
Firefox изпревари Internet Explorer по пазарен дял в Европа ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 1 06-01-2011 19:12
Android дистанционно за Enigma2 Стоян Дъра-Бъра 7 31-12-2010 13:04
Пазарен навигатор: вариантите пред България в глобална криза ТИНТИН ДРУГИ 0 10-07-2009 14:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.