The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: *88, Спътник Hellas Sat 3/4 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на A1 TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 13-01-2019
ИнСайт ИнСайт не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2019
Мнения: 38
Благодари: 11
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Ще свикнеш спокойно дай си малко време. Другия вариант е да минеш на по малко тв нещо от рода 32 инча. Не ми се вярва да наемат друг транспондер кой ще плаща.
Въпреки че нямам опит със САТ ТВ, разбирам че ресурсът на транспондери е ограничен в сравнение с IPTV по наземна мрежа, но това може да се отразява единствено на по-ограничения брой канали ~120 сателитни канала срещу ~210 IPTV канала (разширен и премиум пакет от същия доставчик) - никъде не е посочено, че има сериозен компромис с качеството. Тази "услуга" ме връща във VHS времената, да не кажа че може би Betamax превъзхожда "HD" каналите им.

Честно казано не вярвам да свикна, а и също не вярвам че сателитната технология автоматично означава такова мазало.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 13-01-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jack82 Вижте мненията
Другия вариант е да минеш на по малко тв нещо от рода 32 инча.
А и като се намали цветността до черно-бяла, картината си става направо перфектна! Като едно време.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
jack82 (13-01-2019), sa6o91 (14-01-2019), ИнСайт (13-01-2019)
  #43  
Стар 13-01-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей и добре дошъл - да с А1 е така, така е и с всички наши DTH оператори. От 32 инча нагоре, клиента с претенции си казва, че нещо не е наред. В една друга тема написах, че един друг оператор масово по градчета и селца го гледат с кинескопи и дали звука е стерео, долби или картината е 5 или 10 мегабита, спортните че не били ХД - хич не ги интересува. Важното е ниската месечна такса. Да, тук обаче таксата не е малка и претенциите за качество са напълно основателни.
Виж, кабелната им е ок. Картина и звук на 50 инча и нагоре - това за мрежата на Близу, която в последствие стана А1.
И да, приемникът е нормално да грее в режим стенд-бай, защото на практика той е включен, но няма картина. Ако го изключиш напълно - дийп стенд-бай е напълно офф.
Поздрави.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
ИнСайт (13-01-2019)
  #44  
Стар 13-01-2019
ИнСайт ИнСайт не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2019
Мнения: 38
Благодари: 11
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря, всъщност да, за 30 лева месечна такса очаквам много повече. При една бърза справка на https://www.lyngsat.com/Hellas-Sat-3.html ясно се вижда, че един румънски оператор заделя два транспондера само за няколко HD канала + още цели 7 за останалите SD канали, докато нашите са наблъскали в пъти повече канали в 3 транспондера. Да, HEVC сигурно е по-ефективен от MPEG4, но очевидно не прави чудеса.

Излиза, че в България имаме 3 DTH оператора, нито един от които не успява да предложи пълноценна услуга.

Интересно дали от А1 (които се обявяват, че държат на качеството на услугите си) ще склонят да ми прехвърлят същия пакет през оптичната мрежа, без да развалям договори с неустойки. При всички положения не мисля да ползвам тяхната сателитна "услуга" в този ѝ вид.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 13-01-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Мечтай за читава наземна услуга, след като закупиха и затриха качествените наземни оператори. За момента това което имат в наследство от Близуто все още крета , но да видим до кога. Само да благодарим на едновремешните знайни и незнайни кабеларки и ланове, че все още и се държат просторите или въргалящите се по земята коаксиали и лан кабели между блоковете.
П.С. Явно бягството към 39 е да не им личи мацаницата на фона на каналите на 13 и особено немците на 19.2 и абонатите им да задават въпроси защо им е отврат сатвлитния сигнал.
__________________

Отговори с цитат
  #46  
Стар 14-01-2019
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мисля, че основната причина да забегнат на 39Е е финансовата част. Колкото и Кораба-майка на А1 да е с неограничени финансови ресурси, то в тази бездънна яма няма кой постоянно да налива пари.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 14-01-2019
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИнСайт Вижте мненията
Благодаря, всъщност да, за 30 лева месечна такса очаквам много повече. При една бърза справка на https://www.lyngsat.com/Hellas-Sat-3.html ясно се вижда, че един румънски оператор заделя два транспондера само за няколко HD канала + още цели 7 за останалите SD канали, докато нашите са наблъскали в пъти повече канали в 3 транспондера. Да, HEVC сигурно е по-ефективен от MPEG4, но очевидно не прави чудеса.

Излиза, че в България имаме 3 DTH оператора, нито един от които не успява да предложи пълноценна услуга.

Интересно дали от А1 (които се обявяват, че държат на качеството на услугите си) ще склонят да ми прехвърлят същия пакет през оптичната мрежа, без да развалям договори с неустойки. При всички положения не мисля да ползвам тяхната сателитна "услуга" в този ѝ вид.
Ако си заявил услугата онлайн имаш право да се откажеш в 14-дневен срок. Защо не си се обадил на *88 да разпиташ подробно за услугата, модули, съвместимост и т.н. най-малкото да се обадиш на поддръжката на телевизора остава за мен загадка Некомпетентността на някои хора понякога ме изумява.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 14-01-2019
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,207
Благодари: 602
Получил благодарност:
472 пъти в 335 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Мисля, че основната причина да забегнат на 39Е е финансовата част. Колкото и Кораба-майка на А1 да е с неограничени финансови ресурси, то в тази бездънна яма няма кой постоянно да налива пари.
Те хубаво са го измислили даже много добре ама да отпуснат още един транспондер. Вече времето ще покаже.
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jack82 за този полезен пост :
skysat (14-01-2019)
  #49  
Стар 14-01-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Мисля, че основната причина да забегнат на 39Е е финансовата част.
Да, то е явно че финансовата част е една от причините, но и голямата пренаселеност на 16Е. Не случайно на 39 правиха и тестове за хърватите, а и информацията e за Антик, че отиват пък на израелски спътник. Явно започват местенето с по-малките като брой абонати услуги. Между другото като споменах Антик също ползват hevc и имаха известни драми с това, че не бяха обявили на потребителите необходимостта от подходящо оборудване. Онзи ден се загледах и ми направи впечатление, че и националните канали на Чехия и Словакия доста пикселизират макар и да имат приличен битрейт. Явно h265 оборудването е ново и още не са свикнали да настройват нормално параметрите и се надявам с течение на времето да се изгладят нещата.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
perko13 (14-01-2019)
  #50  
Стар 14-01-2019
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
The Voice от много години е на Пеевски.
Пич, не ме интересува на кой е.. Официално е на BSS Media. И дават едни кинти, за да се ползва марката The Voice и немците държат да има едни Програмни изисквания към радиото и телевизията. Като не си наясно не ми спори!!

А иначе имаше някакъв пост че не са могли А1 да си настроят мултиплекса на сателит че били на h265 кодек. Аз съм с контра въпрос: в тръба цол и половина може ли да се нагнете тръба 4 цола и същата вода да премине със същият дебит от големият цолаж към малкият?! Можеш да го обсъдиш с Каналин или с Арменският поп.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на аспух за този полезен пост :
sa6o91 (14-01-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
a1, hellas, sat, вече, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вече сме на позиция tedy58 Кошче 177 06-07-2017 01:04
тв + и Ф+ вече при Виваком!!! Нандо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 112 10-12-2013 03:17
DSF вече е Sport1 naskol77 СПОРТ 14 12-04-2010 15:59
Platforma DV - вече с EPG Джак HDTV нови канали и новини 0 24-05-2009 11:24
MGM вече и в Словения ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.