The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #871  
Стар 21-09-2019
илко-гд илко-гд не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2019
Мнения: 2
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте. Единият ми приемник е ZHD200, имам го някъде от 7-8 години, когато ги сменяха безплатно SD за HD. Още през първата година като взе да пече му преработих захранването както е описано в тази тема. Премахнах двата резистора, диода и кондензатора, добавих му и радиатор на процесора. По-късно му се бяха подули няколко кондензатора и не зареждаше, постоянно беше в boot/load, смених ги и от тогава не съм имал проблеми до преди месец.


Появи се следният проблем, но САМО през HDMI изхода - ако приемника е бил изключен от ключето за няколко часа и се пусне, първоначално картината и звука се появяват и изчезват през няколко секунди, това е само първите няколко минути работа. След това ако не се гаси си работи със седмици без проблем. Ако е свързан през компонент (RGB+LR) проблема го няма. Пробвал съм три различни HDMI кабела, от три различни производителя, на два различни телевизора. Същите кабели си работят без проблем с другите приемници ZHD210.


Първоначално бях решил, че пак е за кондензатори и този път въпреки, че нямаше подути ги смених всичките, но без резултат. Напреженията на захранването са стабилни, пробвах го и с компютърно захранване за да съм напълно сигурен, но и с него го има проблема.


Ще се радвам ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели решението, а за да съм полезен и аз, ето стойностите на ВСИЧКИ електролитни кондензатори на захранването с предвиден запас на работното напрежение и със съобразен размер, така че да се събират спокойно на платката:


- C2 - 47uF/400V
- C4 - 47uF/50V
- C6 - 330uF/25V - изход за 12V
- C7 - 1000uF/16V - изход за 5V
- C8 - 1000uF/10V - изход за 3.3V
- C9 - 1000uF/16V - изход за 5V
- C10 - 470uF/25V - изход за 12V
- C12 - 1000uF/10V - изход за 3.3V
Отговори с цитат
  #872  
Стар 23-09-2019
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от илко-гд Вижте мненията
Здравейте. Единият ми приемник е ZHD200, имам го някъде от 7-8 години, когато ги сменяха безплатно SD за HD. Още през първата година като взе да пече му преработих захранването както е описано в тази тема. Премахнах двата резистора, диода и кондензатора, добавих му и радиатор на процесора. По-късно му се бяха подули няколко кондензатора и не зареждаше, постоянно беше в boot/load, смених ги и от тогава не съм имал проблеми до преди месец.


Появи се следният проблем, но САМО през HDMI изхода - ако приемника е бил изключен от ключето за няколко часа и се пусне, първоначално картината и звука се появяват и изчезват през няколко секунди, това е само първите няколко минути работа. След това ако не се гаси си работи със седмици без проблем. Ако е свързан през компонент (RGB+LR) проблема го няма. Пробвал съм три различни HDMI кабела, от три различни производителя, на два различни телевизора. Същите кабели си работят без проблем с другите приемници ZHD210.


Първоначално бях решил, че пак е за кондензатори и този път въпреки, че нямаше подути ги смених всичките, но без резултат. Напреженията на захранването са стабилни, пробвах го и с компютърно захранване за да съм напълно сигурен, но и с него го има проблема.


Ще се радвам ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели решението, а за да съм полезен и аз, ето стойностите на ВСИЧКИ електролитни кондензатори на захранването с предвиден запас на работното напрежение и със съобразен размер, така че да се събират спокойно на платката:


- C2 - 47uF/400V
- C4 - 47uF/50V
- C6 - 330uF/25V - изход за 12V
- C7 - 1000uF/16V - изход за 5V
- C8 - 1000uF/10V - изход за 3.3V
- C9 - 1000uF/16V - изход за 5V
- C10 - 470uF/25V - изход за 12V
- C12 - 1000uF/10V - изход за 3.3V

Този проблем не е от захранването, а от нещо на основната платка. Оправя се за някакво време с добавяне на кондензатор. На основната платка близо до захранването има бобина с надпис на нея 3R3, на външния и край запояваш плюса на кондензатор 1000 uF / 10 или 16 волта, остъргваш лака на широката маса в тая зона и запояваш там минуса. Напрежението там е 1,2 волта тъй че не е критично. Важно е да е 1000 uF
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petar258 за този полезен пост :
илко-гд (23-09-2019)
  #873  
Стар 23-09-2019
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В захранването всички кондезатори във веригите за 3,3 и 5 волта трябва да са 1000/16, а всички във веригата 12 волта - 470/25. Може да се сложат и на по-високо напрежение при желание и възможност. И е добре да са с low ESR. Рационализатора който слага 22 вместо 47/50 ако чете това да знае че е за бой
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petar258 за този полезен пост :
илко-гд (23-09-2019)
  #874  
Стар 23-09-2019
Аватара на сателитков
сателитков сателитков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 265
Благодари: 49
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 119
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай така!
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg snimka.jpg (85.2 КБ, 74 разглеждания)
Тип файл: jpg snimka 2.jpg (94.1 КБ, 74 разглеждания)
__________________
Edison Mio 4К,Edison OS mega,Edison Mini,DM 800HD,DM 500,парабола 2.10 конв.Inverto 0.3db,офсет 0.90 четири конв. ALPS 0.5db,офсет 0,90 дв.конв.GS 0,2db за кръгова поляризация,офсет 0.60 четворен.конв.GT-TC40 0.2db,DISEqC Едисион 10x1.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на сателитков за този полезен пост
илко-гд (23-09-2019), Момчил Минков (24-09-2019)
  #875  
Стар 23-09-2019
илко-гд илко-гд не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2019
Мнения: 2
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много благодаря petar258, приемника сега не прекъсва при стартиране. Тъй като днес е почивен ден и при нас никой не работи, имах под ръка само 1800uF/6.3V low ESR кондензатор и реших да пробвам с него. Запоих го на плюса на бобината, а минуса запоих на захранването.


Сега вече остава в случай, че капацитета трябва да е точно 1000uF да го сменя и евентуално да сменя и С6 с 470uF, въпреки че оригиналният беше 330uF.


Също да попитам, понеже пишеш, че кондензатора решава проблема "за известно време", значи ли че пак ще се появи прекъсване при HDMI или вече приемника тотално ще "умре"?


П.С. сателитков за какво е вторият кондензатор на твоята платка и къде е свързан?
Отговори с цитат
  #876  
Стар 23-09-2019
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от илко-гд Вижте мненията
Много благодаря petar258, приемника сега не прекъсва при стартиране. Тъй като днес е почивен ден и при нас никой не работи, имах под ръка само 1800uF/6.3V low ESR кондензатор и реших да пробвам с него. Запоих го на плюса на бобината, а минуса запоих на захранването.


Сега вече остава в случай, че капацитета трябва да е точно 1000uF да го сменя и евентуално да сменя и С6 с 470uF, въпреки че оригиналният беше 330uF.


Също да попитам, понеже пишеш, че кондензатора решава проблема "за известно време", значи ли че пак ще се появи прекъсване при HDMI или вече приемника тотално ще "умре"?


П.С. сателитков за какво е вторият кондензатор на твоята платка и къде е свързан?

И с 1800 става, няма проблем. Някои приемници след някакво време ползване почват да прекъсват дори и с кондензатор и за такъв проблем не съм намерил лекарство. Предполагам причината е някакъв проблем в процесора.
Отговори с цитат
  #877  
Стар 24-09-2019
Аватара на сателитков
сателитков сателитков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 265
Благодари: 49
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 119
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petar258 Вижте мненията
И с 1800 става, няма проблем. Някои приемници след някакво време ползване почват да прекъсват дори и с кондензатор и за такъв проблем не съм намерил лекарство. Предполагам причината е някакъв проблем в процесора.
Някой път не се получава с първия кондензатор и след поставяне на втория всичко е ок!
__________________
Edison Mio 4К,Edison OS mega,Edison Mini,DM 800HD,DM 500,парабола 2.10 конв.Inverto 0.3db,офсет 0.90 четири конв. ALPS 0.5db,офсет 0,90 дв.конв.GS 0,2db за кръгова поляризация,офсет 0.60 четворен.конв.GT-TC40 0.2db,DISEqC Едисион 10x1.
Отговори с цитат
  #878  
Стар 24-09-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А защо не им го върнете и смените. Предполагам, че не сте в България, но все ще има начин за смяна. То стана труд и творчество, макар, че с бях първи, заедно с Wonderer, които правихме тези неща. Но при проблем с процесора, директно бих го сменил, защото както има проблем, може да подаде нещо през HDMI и да опука входа на ТВ-то.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
111111 (24-09-2019)
  #879  
Стар 02-02-2020
Добромир Тонев Добромир Тонев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 20
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране LNB няма сигнал

Здравейте на всички. За пореден път проблем с ZHD 200. от известно време започна да ми засича картината на бтв HD и си рекох ще сменям пак кондензатори. И така смених всички по процесорната платка освен тия по 33 мф. Смених и по захранването всички освен един 470 мф ,че нямах такъв. Пуснах приемника и ми изписа Грешна карта.Оставих го да поработи на канал 1 и пак нищо. После цяла нощ работи и пак така. Един кондензатор от процесорната платка го бях разкрачил малко и викам пак ще го сменя да не се е омазал нещо. След смяната надписа( грешна карта )изчезна но пак няма сигнал. Върнах заводски настройки и все същото. Спътника и всички транспондери ми ги показва в червено. Опитах да добавя ръчно 12271 ,но не знам дали се добавя ,защото той си го има в червено и не излиза с бели цифри. Закачих другия приемник на това място и си е ок. Живея в чужбина и опцията за смяна с друг за момента не става. Ако може някой да помогне със съвет ще съм благодарен .

Поздрави и приятна вечер
Отговори с цитат
  #880  
Стар 02-02-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Добромир Тонев Вижте мненията
Здравейте на всички. За пореден път проблем с ZHD 200. от известно време започна да ми засича картината на бтв HD и си рекох ще сменям пак кондензатори. И така смених всички по процесорната платка освен тия по 33 мф. Смених и по захранването всички освен един 470 мф ,че нямах такъв. Пуснах приемника и ми изписа Грешна карта.Оставих го да поработи на канал 1 и пак нищо. После цяла нощ работи и пак така. Един кондензатор от процесорната платка го бях разкрачил малко и викам пак ще го сменя да не се е омазал нещо. След смяната надписа( грешна карта )изчезна но пак няма сигнал. Върнах заводски настройки и все същото. Спътника и всички транспондери ми ги показва в червено. Опитах да добавя ръчно 12271 ,но не знам дали се добавя ,защото той си го има в червено и не излиза с бели цифри. Закачих другия приемник на това място и си е ок. Живея в чужбина и опцията за смяна с друг за момента не става. Ако може някой да помогне със съвет ще съм благодарен .

Поздрави и приятна вечер
Приятелю помисли върху оплакването?
Не ти работят HD каналите? или не ти работи приемника?(оставих го да поработи на канал 1 и пак нищо?)Пусни свободен канал и виж пак ли е нищо?Ако търсиш БТВHD на 12271,нема да станеБТВ е възможно.Не ми е познат приемника и никога не съм се интересувал от него. Провери някоя свободна върви ли?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zhd200


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.