The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 31-01-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз понеже бях ХАУС DJ навремето, сега чувам само басите. По точно само ги усещам
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
atuani (31-01-2016)
  #22  
Стар 31-01-2016
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дзумба, уважавам познанията ти по сателитна техника, но ти си оставаш пълен лешпер И 1 страница отговор да ми напишеш, мнението ми няма да се промени.
Говорителите от проекта струват малко по-малко от твоите. Фактът, че не го разпозна показва, че за 20 години не си мръднал на йота в DIY аудиото. Говорителите не са пластмасови, а хартиени Кутиите са 18мм МДФ с дъбов фурнир - само очевАдното разпозна. И "оребряване" знаем какво е.



А като си строшил толкоз пари за бас рефлекси, що не почнеш да ги 3D принтираш?

И друго - някога свирил ли си на някакъв музикален инструмент за да изградиш някаква представа за реалния звук? Чувал ли си ударни инструменти в зала/клуб/студио без усилвател? Гледам слушаш Сач - похвално, ама някога на китарка подрънквал ли си? На каква база твоите са най-хай-ендските бас рефлекс колони? Това последното не е заяждане, а съвсем сериозни и резонни въпроси. Щото аз не съм виждал музикален инженер или продуцент, който да е лаик в музиката
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Didko за този полезен пост :
atuani (31-01-2016)
  #23  
Стар 31-01-2016
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Аз понеже бях ХАУС DJ навремето, сега чувам само басите. По точно само ги усещам
Сега става ясно защо си се повредил
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31-01-2016
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Аз понеже бях ХАУС DJ навремето, сега чувам само басите. По точно само ги усещам
-е то за озвучителните тела цялата "борба" е да се докарат басите да излизат както трябва , за другите е безпроблемно поне на сегашния етап!
(само да вметна , че по "Акустика" имах 6+ при Вълчето!)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
красибел (31-01-2016)
  #25  
Стар 31-01-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Бе аз бях малък тогава, ама бяха пропищели всички хотели на 1-ва линия. Дойдоха някакви германци, настроиха уредбите и на дансинга звук да ти изкара пиенето през... отделно си приказваш и се чувате с този до теб, а в хотелите на 100 м от плажа си спяха сладко-сладко 91-ва на Златните - TUI на плажа дето беше.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
atuani (31-01-2016)
  #26  
Стар 31-01-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,466
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Дзумба, уважавам познанията ти по сателитна техника

И друго - някога свирил ли си на някакъв музикален инструмент за да изградиш някаква представа за реалния звук? Чувал ли си ударни инструменти в зала/клуб/студио без усилвател?
Така,сателитната техника и аудиото са ми хоби,инж съм по друга дисциплина,например хладилна техника,отопление и вентилация,не съм свирил на китара,предпочитам да слушам Сач и Бонамаса и знам,точно какво трябва да чуя!
В сателитната техника,познания не са нужни,има всичко на готово,виж тунинговането е като посоката на жицата в аудиото,и най хайенда да направиш,обърнеш ли посоката, си сплескан отвсякъде!
Ти, твойте колони,без усилвател ли ги слушаш?
Аз и сателит не съм изтрелвал,нито съм се качвал на орбита!
Много неща съм чувал, поне 20 години повечко от теб,така че след 20 години,може да лешпериш начинаещите!
Хорни съм правил 95та година,високочестотните ми хорни висяха на ластици,тогава бях луд,сега е друго!
Няма по красиво от лакиран МДФ,фурнира е цървулско изпълнение,трилентова колона,още повече,това между другото,а това твойто,няма как да свирне,даже и да му пускаш 3Д презентация!
Я разкажи, къде си свирил и на каква свирка!
За сега само 10тина реда,да се придържам,към протокола!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31-01-2016
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Предполагам си цапнал вече една ракия и си събрал смелост да се отръскаш
Пич, не ме разбирай погрешно! Уважавам всеки тръгнал по пътя на DIY аудиото. Ненавиждам всеки, който започне да ми твърди, че неговото е най-най. Затова и в българските аудио форуми съм само читател, а някои даже не ги отварям. Некоректно е да седнеш и да започнеш да ме убеждаваш във форум колко велик аудиофил си с 2 размазани снимки, като никоя от тях не е честотна харакетеристика. Ама то било точно каквото искаш - прекрасно, ползвай си го със здраве, но това не значи, че то е точно това, което аз искам. Ма само еди кое си струвало еди колко си - без коментар...
Подрънквам на акустичен Ibanez. Имам музиканти лични приятели. Човекът, който ми купи старата техника посвирва на Telecaster, а брат му е музикант в Дания със студио и магазин. Та брат му, който е чул не малко, оцени постигнатото доста високо (без да скромнича).
Друго, друго - пял съм в хор, пял съм и в Маската, га бях студент, ама на пияно (щото на трезво не мога)

Включих се в темата, защото финиша не ми допадна и изразих мнение. Не съм изразявал мнение относно акустичните качества на това, което си направил, но хай-енда изисва малко повече старание отколкото в час по трудово. То и затова аз се задоволявам с хай-фи

Относно материалите - и аз предпочитам MDF, но това е защото не мога да си намеря читав шперплат от канадска бреза и защото нямам фреза в мазата. Иначе мечтая за такъв финиш:

Отговори с цитат
  #28  
Стар 31-01-2016
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
настроиха уредбите и на дансинга звук да ти изкара пиенето през... отделно си приказваш и се чувате с този до теб
Така и трябва да бъде ! Това е знак за много добро качество при това от няколко десетки киловата
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #29  
Стар 31-01-2016
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,466
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Предполагам си цапнал вече една ракия и си събрал смелост да се отръскаш
Пич, не ме разбирай погрешно!
Включих се в темата, защото финиша не ми допадна и изразих мнение.
Ич не ми трябва ракия за смелост!
Дидко,ти си бил голям шаран,разбра ме погрешно,докато си дялках свирките и прослушвах поредната каса,прочетох във форума,че са на мода закачки с диоди,полупериоди ,бормашини и ютии!Темата яко се друсаше и реших да споделя поредната закачка,праснах две снимки с телефона и метнах въдицата,да видя има ли тук живи аудиофили!Някои захапаха ,та ми откъснаха ръката,нищо лично,та ти скочи също и показа нещо,което няма как да свири!Ако, че имаш датска пътека и някой куфар от Дания,да ти хвали свирките!Не си ли ги похвалиш ти,другото е посредственост!Тази професия е тънка и на 100000, само един може би има потенциал на полудее докрая!Надявам се,че и ти си един от тях!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 31-01-2016
Тупамнорис Тупамнорис не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2016
Мнения: 35
Благодари: 2
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дидко,
той братото е в Канадя бре, не е чевръст с триона или маторната резачка ама да ти резни някоя брезичка, да я набичи и я по UPC , я по DHL да та я метне към Пражко.
Кат ви четя сладките и красиви приказки, то ся кат си купя едно таквоз мултифункционално усилвателче :
http://www.novomusica.com/tienda/ima...marantz-sr7010
,направо ша си направя заявка за колонки при Вас , за ко да са занимавам с Bose , Harman Kardon или тия скромни Sonus Faber Venere 2.5, даже тука има едно клипче как един батю дрънка на китарка, нямам претенции ква ша е :
https://www.youtube.com/watch?v=Fyn_oKlNufk,
и кво са абите ,кат имаш лев , и не ти е хоби марки и модели бол
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hifi, аудио, Аудиофили, всичко, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Big Brother пак ще вижда всичко ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 29-11-2011 20:10
Big Brother пак ще вижда всичко lubo781 EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 7 27-11-2011 12:54
Всичко в интернет ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 29-06-2011 17:48
всичко заби chano Кошче 60 13-12-2010 13:20
Всичко за конверторите бебезавър Уроци и съвети за начинаещи 0 10-07-2010 19:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.