The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-02-2008
goro_pd goro_pd не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия

Здравейте,

от скоро ми бе възложена задачата по изграждането на система за приемане на сателитна телевизия, не точно изграждане а формиране на концепция и намиране на изпълнители. Тука започнаха неволите ми. Пълен ужас.

Винаги съм си мислел че има некомпетентни и нечетящи хора но съм разочарован от нивото на хората (фирмите) занимаващи се със сателитна телевизия е има и малко които са любезни и са се постарали да се образоват прилично на темата. Но да не ви губя времето.

И така реших да пиша тука.

Значи желанието на хората които ми възложиха задачата е от рода: "Искаме да гледаме ВСИЧКО" - ОК малко силно искане, но пак и всеки знае как искат шефовете ... нормално ... за това си имат хора които редуцират желанията им до нещо реално и изпълнимо.

И така искането стана в следният вариант: Гледане на един от БГ операторите iTV или БулсатКом и включване на колкото се може повече допълнителни спътници, и това да е възможно за 4 приемника, като в бъдеще може да станак до 12 max.

И така каква е моята идея за това нещо.


1. Една туроидална сателитна антена 90см за Hot Bird (13.0°E), Eutelsat W2 (16.0°E), Astra 1KR (19.2°E), Hellas Sat 2 (39.0°E), T?rksat 1C/2A (42.0°E) - ако имате по добра идея за канали от текущото моля споделете

2. Една нормална антена - възможност за размери около 2м (по преценка на изграждащият) за някой по маломощен спътнек с интересни канали на EN или DE може и платени пакети да са - дето се века: да имат да гледат.

3. Необходимият брей мултиключове, конвертори и кабели за да се подкара хавата - несмея да предлагам понеже комбинации много. Идеята е да е колкото се може по малко броят на мултиключовете.

4. Предполага се и някой и друг усилвател но като за начало не е необходим растоянията не са толкова големи е и това ще проличи при истинското планиране на трасета от кабели дължини и др подробности.

5. Приемници - за сега не са на дневен ред но предполагам е важно да се каже че 2 от тях ще са с двойни тунери.

6. Нещо за топлене на антените зимно време, че не ми се катери с метлата всяка сутрин за да чистя антените, вече веднаж щях да падна при заледяване на покрива и нямам никакво желание да се повтаря.

И сега най-важното има ли някой който му се занимава с това чудо за да предложи концепция и оферта за изграждане. Имайте предвид че това чудо ще работи в Пловдив, а изпълнителите стига да го направят нямаме претенции от каде да са все пак БГ не е толкова голяма.

Ами това е ако има нещо питайте.

P.S. Видимост към спътници има.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-02-2008
mony mony не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Мнения: 20
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия

С риск да ми се разсърдят любезните представители от Скай Дигитал, бих те посъветвал да потърсиш пловдивска фирма.
При цялата тази сложност и неяснота най - добре е да е фирма от същото населено място
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-02-2008
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия

Mony,
не се притеснявай,
Няма да ти се разсърдим
"Скай Дигитал" не е единствената фирма за сателитна техника.


към Жоро:
Ако решите да търсите фирма от Пловдив, бих Ви насочил към наште колеги от ЛЕО САТ
Петър Славчев
+359 889 397397

Иначе като съвет, бих Ви препоръчал да изчистите концепцията с Ваште клиенти и да сведете броя на спътниците максимум до 4, а ако се съгласят на 2 ще е още по добре.

Добри резултати се постигат и с антена Triax 110 с държач за 4 бр. конвертори, но само когато спътниците не са много отдалечени.
Ето как изглежда такава система
viewtopic.php?f=13&t=966
но Вашите конвертори трябва да са Quattro.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
за, Изграждане, на, сателитна, система, телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Евтина сателитна телевизия на вилата иван-иванов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 20 02-12-2010 14:45
продавам Сателитна система STRONG titi-kovardel STRONG 1 19-09-2009 18:52
Настройка на сателитна система? Krassy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 26-07-2009 13:08
За всички начинаещи които все още нямат сателитна система ! Tiesto Въпроси и отговори 22 17-12-2008 19:03
Как да гледам сателитна телевизия на работа ? bgsysadmin DREAMBOX 1 27-06-2008 09:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.