The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-10-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране Мечтания живот зад граница, толерантна дискусия.

Напоследък това е все по актуална е ситуация в нашия глобализиращ се свят, затова повдигам такава тема.
Като начало ето и едно виждане по въпроса:

Мечтаният живот в Англия през погледа на едно русенско семейство
Вторник, 25 Октомври 2016

Тежките условия на живот в родната ни страна карат много хора да напуснат България и да търсят по-добри перспективи в чужбина.
Такъв е и случаят на едно семейство от Русе, което решава заедно с двете си деца да емигрира в Англия. След едногодишен престой в Манчестър те осъзнават, че всъщност това не е мечтаният от тях живот и се завръщат у дома.
Майката на децата разказа пред репортер на Dunavmost.bg техните впечатления от Обединеното Кралство:
„Съпругът ми имаше уредена работа, където започна да работи веднага. Децата бяха предварително записани на училище и също стартираха учебния процес без проблеми. Аз нямаше как да работя, защото се грижех за сина и дъщеря си. Никога не сме оставали в безизходица там, но...
Много неща в тази страна ни харесаха и ние можем само да се учим от англичаните. Но и много неща ме разочароваха, които накрая взеха превес.
Например положително ме впечатли образователната им система в началното училище, което посещаваше дъщеря ми. Всичките им учебници стоят в класната стая и се носят само по 1-2 тетрадки. Обучението им включва много игри, състезания, арт работилници, могат свободно да се движат по време на час и да дават своите идеи.
В много от случаите родителите присъстват на мероприятията. В други - всичко се снима и после се показва на родителите. Учителките и директорите участват активно в роли – маскират се, гримират се, обличат се в костюми. Редовно се излиза сред природата, дори да вали – слагат се дъждобрани и всички са навън. Помощни учители работят както с изостанали ученици в час, така и с по-напреднали от останалите.
Наказват се ученици, които се държат лошо с другите, обиждат, не изпълняват указанията на учителите. Наказанията са лишаване от удоволствия – например да не играят с останалите деца на открито.
Любопитно също, е, че ученически униформи могат да се закупят отвсякъде, дори и от кварталния супермаркет.
Храната в училище се дава с пръстов отпечатък и ако някой се разболее в съответния ден, лекарят веднага може да разбере какво точно е яло детето.
В училището на сина ми програмата е по-различна. Интересно ни беше, че имат ден, в който всички трябва да отидат по пижами. Без изключения. В България сме свикнали, че това е недопустимо и моето дете отказа...
В друг ден пък трябваше да са облечени с дреха на бащата или по-голям брат. Идеята е да се учат на толерантност, търпимост към различните и съпричастност. Тоест няма значение кой как е облечен, а какъв е по природа.
За съжаление обаче не мога да кажа, че учениците в гимназията са толерантни. Напротив – дискриминацията спрямо чужденците е явна. На сина ми още в началото започнаха да му задават следните въпроси: Ти откъде си? Къде ти е паспорта? Какво търсиш тук? Отивай си! Отношението към него беше доста негативно. Всичко това му повлия и скоро той започна да отказва да посещава занятия...
Не се изучават православните празници.
Като цяло англичаните ни изумяваха с небрежния си външен вид и с лошата хигиена.
Да видиш майки по пижами, водещи децата си на училище, е обичайна гледка. Мръсни дрехи, мазни коси – също... Някои хора си позволяват да пазаруват в квартала ...боси и то в студено време, не си обуват даже обувки.
Социалните им отношения също са доста странни за нас. Например, ако видиш дете да пада и да се удря, нямаш право да го вдигнеш и да му помогнеш. Нямаш право да даваш храна и сладкиши дори на съседски деца. Да ги пипаш пък или да ги погалиш – напълно неприемливо.
Разбира се, да се ходи на гости може само, ако е предварително планирано. Прието е за нормално и общуването с бележки – оставяш листче на вратата на съседа и разчиташ да реагира...
Съпругът ми започна постепенно да се депресира, докато накрая емоционалното му състояние стана направо тревожно.
Храната им също ни се стори далеч от родните вкусове. Много разпространено ястие е печен цял небелен картоф, сцепен отгоре и полят с масло. На почит са полуфабрикатите, което аз смятам за абсолютно нездравословно. Плодовете и зеленчуците им са „пластмасови“.
В крайна сметка се оказа, че повече са нещата, които ни дразнят и травмират, отколкото тези, които ни очароват и са по-положителни в сравнение с България. Виждахме, че вместо децата ни да живеят по-добре там, те по-скоро се мъчат и не са щастливи.
Ето защо преценихме, че въпреки ежедневните материални несгоди, които ни очакват, все пак трябва спешно да се върнем в родния дом – просторен и без влага.“
Като обобщение можем да кажем, че всички, които бленуват за живот в чужбина, трябва добре да помислят дали са готови за всичко това, което ги очаква там...
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на njor за този полезен пост
AGT (26-10-2016), bu12tras (26-10-2016), gggng (26-10-2016), kristov (26-10-2016), notwist (26-10-2016), дядя Вася (26-10-2016)
  #2  
Стар 26-10-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
всички, които бленуват за живот в чужбина, трябва добре да помислят дали са готови за всичко това, което ги очаква там...
Почти никой не знае, и изобщо малко кой въобще се замисля за това "което ги очаква там"... Затова и бленуват.

Мнение на един емигрант.

"Где родился - там и пригодился"
"В чужой манастырь со своим уставом не ходят"
"Малое лучше видится издалека"
Повечето се замислят над тези поговорки чак когато вече са изпатили.
Така винаги е било, и така ще остане. Това е човешката същност. Далечното, незнайното, описано от случайни (а може и съвсем неслучайни) източници изглежда прекрасно и примамва...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
дядя Вася (26-10-2016)
  #3  
Стар 26-10-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз лично горе видях мрънкане на една жена, дето и пречат полуфабрикатите в магазина ?!?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
1ivjak (28-10-2016)
  #4  
Стар 26-10-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те точно за това говоря и аз: почти винаги прекрасните мечти се разбиват о повседневни дреболии, които у дома никой просто не забелязва.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-10-2016
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък всеки божи ден получавам те това:



via Tapatalk
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-10-2016
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Освен отношението към детето в училище, което наистина е неприятно не видях голяма драма. Мисля, че с разговори в училище този тормоз ще изчезне. А и не е гаранция, че в българско училище нещата ще са розови. Не можеш да възпитаваш хората и не виждам защо трябва да те дразни, че някой е по пижама на улицата. Също не си длъжен да купуваш полуфабрикати. Евтините зеленчуци и тук не стават. Само не разбрах мъжа защо се е депресирал, че няма с кой да си пие, когато реши май. Това си е депресиращо
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-10-2016
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Англия !? Влага дъжд и прочие . Гаден за живеене остров ! Само заради парите ,че са повече ? И като хора са изкривени от имане и соц. помощи . Аз съм на друг остров и тук е различно . Не чи си нямат косури ,но щом съм 17 години тук ,значи се ядва . всичко зависи от настроиката на човека ,индивидуално е ! А може би че ние в чужбина копаем парите с лопата ? Не борим се всеки божи ден за тях ! Бил съм и в Ливан И Кипър , Турция Гърция ...... Но тук си намерих пристанището . Има още какво да кажа , но нека да дам думата и на други !
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на eMTech 300 за този полезен пост
11012V (26-10-2016), 1ivjak (28-10-2016), AGT (26-10-2016), dsc (26-10-2016), njor (26-10-2016), Дедал (26-10-2016)
  #8  
Стар 26-10-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Искам да ви помоля да не се правим на "мъже" а да се замислим и коментираме човешки някой истини и начина на тяхното преодоляване. Мисля че това може да е от полза както да тези които вече са там така и за сънародници попаднали в бъдеще в подобна ситуация.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на njor за този полезен пост
11012V (26-10-2016), bu12tras (26-10-2016)
  #9  
Стар 26-10-2016
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От темата се разбира, че за някои хора, в чужбина е неприятно и депресиращо. Да се издигат тези субективни усещания до категорията "истини" и да се квалифицират други субективни усещания като "правим се на мъже", не е градивно.
За всеки влак си има пътници, както и във всеки влак има различни класи.
Който се е качил в товарния вагон не може да обобщава, че влакът е скапан.

via Tapatalk
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители (7) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
Didko (26-10-2016), dsc (26-10-2016), eMTech 300 (26-10-2016), sarivano (26-10-2016), Venlancellot (29-10-2016), Дедал (26-10-2016), Чък Норис (27-10-2016)
  #10  
Стар 26-10-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И как разбра кое е субективно? И откъде ние да разберем кое е обективно?
Колкото за влака, всеки оценява от собствената си гледна точка. Точно тук идва момента без да се праим на ербапи всеки да си даде мнението защото никъде не е само бяло и никъде не е само черно.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
граница, Дискусия, ЖИВОТ, зад, Мечтания, толерантна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ADB 2840C дискусия Пламен Пловдив Приемници 187 27-06-2021 11:46
Част от каналите на "мечтания" нов оператор БАМБУЧА HDTV нови канали и новини 16 22-12-2013 13:49
Мечтания Имидж ststefanov23 Общ раздел за MIPS-приемници 13 23-02-2013 16:22
Мултифийд дискусия Ooo_Pepi САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 23 15-10-2011 14:22
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 20:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.