The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-05-2016
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Йън Колети за сериала "Проповедникът" по AMC - от 30 май

В очакване на премиерата на новия сериал на AMC „Проповедникът“


30-ти май в 4.00 и 23.00 ч.


Интервю с Йън Колети (в ролята на Юджин/Арсифейс)


Преди да се явите на кастинг за телевизионния филм, бяхте ли фен на поредицата от комиксиПроповедникът“/Preacher”?

Не бях много запознат с комикса, но когато получих сценария и видях образа наАрсифейс,веднага разбрах, че трябва да науча повече за него. И така, да, аз започнах да чета комикса, и когато получих ролята, се бях отдал напълно на това. След това имаше шестмесечна пауза между заснемането на пилотния епизод и останалата част на сериала. През този период имах достатъчно време да се върна назад, дапрочета внимателно всичко и дасе запозная с всички герои и сюжетни линии. В хода на този процес аз определено станах истински фен на комикса.

Как изглеждаше кастингът за образа на Арсифейс?

Звучи забавно, но майка ми, която поради известни причини получаваше писмата ми на електронната поща, ми се обади и ми каза: “Йън, “Арсифейс” е идеалната роля за теб.” Тя знае, че това, което обичам най-много, еработата върху истински образ и нещо, което изисквафизическа и духовна промяна. А това беше в голяма степен нещо такова. Образът много ме задължаваше инапрежението беше доста голямо.

Въпрос: Как се чувствахте с протезиращата маска на лицето си?

Толкова удобно, колкото изглежда.

Колко дълго трае процесът на гримиране?

Около два и половина часа всяка сутрин. Така че, когато започваш работа в пет, трябва да бъдеш там в два часа. Това е доста уморително, особено когато работният ден е дълъг. Бих казал, че най-трудното нещо е да носиш маската, не можеш да я свалиш и пак да я сложиш; след като ти я поставят, трябва да търпиш докрай.

Какво правите, за да убиете времето, докато сте в стола на гримьора?

Просто се изключвам и се старая да не мисля за следващите петнадесет часа, през които ще трябва на всичкото отгоре и да играя. Не, пускаме си музика и се забавляваме. И влизам във Facebook, Twitter и Instagram.

Можете ли да се храните, докато носите маската?

Не мога да се храня, докато я нося. Така че, подобно на моя герой, пия само смутита и неща от този род, което е тежко при дълги снимачни серии от по над двадесет часа.

Когато говорите, хората разбират ли това, което казвате?

Когато се върнахме назад и заснехме останалата част от сериала -- епизоди 2 до 10 – направихме малко прескулптуриране, коетодо известна степен ме улесни да говоря пред камерата и извън нея; устата ми беше отворена малко повече. Това улесниизговора на Арсифейс, който вече не беше така приглушен, както в пилотния епизод.


Чувствахте ли се напрегнат, докато играехте ролята на един от най-обичаните герои от комиксаПроповедникът”?

Хората обичат Арсифейс, той се е превърнал в почти знаков герой, и поемането на неговата роля беше доста стресиращо. Но, бих казал и вълнуващо в същото време. Аз имах някои много интересни и задължаващи възможности. В комикса Арсифейс е, поради липса на по-удачен израз, прицел на шегите, което е доста забавно. Но, в нашия филм ние сме възприели една доста по-човешка и симпатична версия на образа. Звучи малко парадоксално, но той е един от най-земните образи. Другата страна на иронията е, че той е един от най-моралните образи във филма. За съжаление, в тъмния свят на “Проповедникът” хората с морални ценности понасятнякоипоследствия. И това определено е нещо, в което ще се задълбочим през първия сезон.

Как се чувствахте по време на работата си сизпълнителните продуценти/ режисьориСет Роугън и Евън Голдбърг?

Те са страхотни. Не всеки ден имаш възможност да работиш с истински почитатели наизходния материал, който адаптираш – а те састрахотнифенове на “Проповедникът” и са толкова запалени по него. И мисля, че целият филм е проникнат от това тяхно отношение.

Как успявате да балансирате между учебните и актьорските си ангажименти?

Доста трудно. Аз съм редовен он-лайн студент – записан съм он-лайн, защото работата ми налага да пътувам – но е трудно да учиш и да работиш на пълен работен ден, особено върху нещо толкова физически консумиращо, като тази роля.

Какво учите?

Хуманитарни науки; свободни професии. С това искам да се занимавам. Искам да бъда актьор и да продължа да участвам в страхотни проекти, като този. Но… добре е да имаш нещо, което да правиш в свободното си време. Искам да кажа, Албакърки е страхотно място, но тук имаш много свободно време, така че е добре да имаш нещо друго, с което да си ангажиран.

Какво ви харесва най-много от работата в Албакърки?

В околностите на града природата е много красива и има места за туризъм. Двамата с Джо Гилгън (Касиди) катерим скали и неща от този род.

Как се разбирате с екипа?

Екипът в Албакърки е най-добрият. Те са суперпрофесионалисти, справят се чудесно с работата си, и са толкова мили и естествени. Същото е и с нашия състав. Бяхме част от една изключително позитивна среда.

Какви чувства изпитвате в очакване на премиерата на филма?

Много съм развълнуван. Малко се притеснявам, защото знам, че феновете на комикса също са притеснени,но бих искал да им кажа: „Обещавам ви, че филмът отразява вярносъщността на образа от комикса.“Но, всъщност очаквам с най-голямо притеснение реакцията на хората,които никога не са чували за комикса. На тях бих казал: “Успокойте се”,защото това е нещо необичайно и нетипично за телевизията, в най-добрия възможен смисъл.

Как се работи с Доминик Купър (Джеси)?

Доминик е чудесен актьор. Искам да кажа, всички актьори са толкова невероятно талантливи, което не се случва във всеки филм. Когато работим заедно, всеки прави така, че другият да играе по-добре. Ние станахме истински приятели; всички са толкова чудесни. За всички ни беше голямо удоволствие да работим заедно и да се забавляваме.

Според Вас, как феновете накомикса Проповедникътще реагират на сериала?

Независимо от компромисите по отношение на буквалното придържане към изходния материал, ние сме останали верни на общия дух и същността на образите. Със сигурност по–голямата част от хората, които ще го гледат, няма да са чели всички комикси, което според мен ни дава прекрасна възможност да експериментираме с нови сюжетни линиии обрати. А на запалените фенове на комикса бих казал: „Имайте търпение, филмът ще бъде излъчен скоро. Това е телевизия и ние се нуждаем от време, за да уточним мястото и образите.“

Носенето на протезиращ грим ли е най-предизвикателнатачаст от това да изиграеш образа на Арсифейс? Или нещо друго?

Има интелектуални и технически предизвикателства. Очевидно, техническотопредизвикателствобеше да ограничавам движението на долната част на лицето си, което налагаше да предам много повече с погледа си – трудно, но и доста забавно предизвикателство, което трябваше да отработя; както и това да се науча да огъвам маската – лицето ми беше покрито с 2-3 сантиметра пяна, така че огъването му, с цел да изразя някакво чувство или реакция, понякога изискваше огромни усилия; стараех се да работя върху това (гледайки се в огледалото) при всяка възможност. Имам някои изражения на лицето, които ще останат запазена марка на Арсифейс. И последното голямо предизвикателство е да накараш образа да изглежда реален. Образът от комикса е страхотен, но е важно да му придадеш човешки облик и да го направиш да изглежда реален. Основната ми цел в хода на сериала е да накарам феновете да не обръщат внимание на безобразната външност на Арсифейс, а да го възприемат като реално човешко същество и да го харесат.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
30, amc, За, Интервю, Йън, Колети, май, от, ПО, Проповедникът, сериала


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю с Джоузеф Гилгън за сериала "Проповедникът" по AMC - от 30 май Chello Central Europe ФИЛМИ 0 30-05-2016 16:06
Интервю с Доминик Купър за сериала "Проповедникът" - по AMC от 30 май Chello Central Europe ФИЛМИ 0 30-05-2016 15:58
Интервю със създателя на комикса "Проповедникът" за сериала на AMC "Проповедникът" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 27-05-2016 13:12
ИНТЕРВЮ С ИЗП. ПРОДУЦЕНТ И СЪЗДАТЕЛ НА СЕРИАЛА "ПРЕЗ ПРОКЪЛНАТИ ЗЕМИ" АЛФРЕД ГОХ Chello Central Europe ФИЛМИ 0 05-11-2015 15:49
Интервю с Елизабет Родригез за "Пази се от живите мъртви" - повече за сериала на AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 18-08-2015 18:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.