The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 13-06-2014
Слънчев Слънчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 11
Благодари: 12
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Приеми съветите ми като от един малко знаещ.
Тези децибели са малко. Когато ги хванеш, опитай се да завъртиш антената наляво - надясно и после нагоре-надолу, но много плавно за да увеличиш децибелите. Когато хванеш максимума, виж дали го държи или сигналът "плува". Ако има плуване, значи корабът се клати и няма да стане работата. Сигналът може да е от съседен спътник и може при сканирането да не ти хване програми. Опитай да сканираш съседни спътници, докато хванеш нещо. Отиваш на лингсат и по имената на програмите виждаш на кой спътник си.
Чинията се върти мноооооооооооооооооогоооооооо бавно!
Желая ти успех
Много благодаря за съвета. Само да попитам - на този файндер максимума е 10дБ. Как да хвна повече или ако е на 10 е добре?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-06-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Слънчев Вижте мненията
Много благодаря за съвета. Само да попитам - на този файндер максимума е 10дБ. Как да хвна повече или ако е на 10 е добре?


Айде и аз да се помъча малко да помогна,ще го направя по възможно най простия начин без много технически термини понеже явно не ви е много ясно .След като вертикалната тръба е монтирана следва закачането на сателитната антена,нанизвате я на стойката.Определяте къде е Юг. Предполагам някое компасче се намира на пампора.Такааа Анверс се намира на 04гр 24мин източно от Гринуич,така до Хеллас който е на 39 град изток от Гринуич има 35 град.След като сте застанали зад антената я ориентирайте първо да гледа юг след като сте го определили по компаса или по някой телефон който има компас.следва движение на антената на изток,имате да въртите 35 град до Хелас. Започнете да въртите лекичко наляво съответно на изток и си бройте до три .Едноо двее три,въртете много леко. Това са 3 градуса .Направете това 11 пъти и малко. Антената погледната от страни трябва да бъде почти вертикална,понеже чувствам че е Офесет, там сте насевер и трябва да е почти вертикална.Това са грубите настройки, конвертора или окото както го наричате долната му част където се завива кабела трябва да не е вертикална а да сочи 20 часа вечерно време,това е за Анверс. Предполага се че че след всички тези операции сте някъде около или почти върху спътника. Влизате в менюто на Приемника на сателити намирате Hellas sat -39 E, от там си избирате транспондер 12 565 Н ,30000, 7/8 който ед на Булсат и след като всичко е навързано от скалата за силата на сигнала започвате както се казва изцеждането на антената и много леко наляво или на дясно. Малко да мръдне по скалата стопирате и пипате елевацията и така докато излезе на макс.Дано съм бил полезен.Няма шанс да не излезне по този начин .Прочетете внимателно какво съм написал за Юг и колко да връткате на изток. Аз бях на един остров във северно море Източно Фризки острови почват от Холандия и отиват към Дания ,там монтирах антена за Астра и беше почти вертикална ,значи при ваз за Була трябва да е почти вертикална.Но всичко е въпрос там на място . Дано съм бил полезен с моя по простичък начин . Елевацията е наклона на антената спрямо вертикалата.

Последно редактирано от Kalabriec : 14-06-2014 на 09:14
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #13  
Стар 14-06-2014
Аватара на rico82
rico82 rico82 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: София, Плевен
Мнения: 122
Благодари: 34
Получил благодарност:
25 пъти в 14 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей, колега. Щом ще акустирате в Антверпен, там ще хванеш UK лъчите на Астра 28.2, където има много свободни програми. Надявам се имате компас на кораба. Първо заставаш пред чинията и завърташ окото така, че кабела да сочи 19:00 по часовника. След това насочваш чинията по компаса. Азимута на Астра 28.2 за Антверпен е 150 градуса. За елевацията на чинията гледайки я отзад заставаш перпендикулярно на нея от дясната и страна. Долния и край, този, на който е закрепена стойката на окото трябва да сочи около 17:00 часа по часовника. В това време уреда за настройка трябва вече да е отчел децибели. След това почваш да въртиш чинията съвсем бавно и по хоризонтал, и по вертикал, за да изараш максимално децибели. Махаш уреда, свързваш кабела от окото към приемника и отиваш да сканираш. Намираш автоматично сканиране и го пускаш. Ако всичко е наред трябва да излязат доста програми. Надявам се си ме разбрал. Успех и пиши резултата

EDIT: Колегата ме е изпреварил, но и неговите съвети може да ползваш.

Последно редактирано от rico82 : 14-06-2014 на 09:28
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на rico82 за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #14  
Стар 14-06-2014
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 134
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

То май най-големия ви проблем ще е работата с приемника. Вземете та му качете готови сетинги за Булсатя (или за кой да е спътник), използва се много проста програмка Dreamset (тук я има и упътване на руски има), предполагам че сетингите от кой да е приемник ще станат. После включвате на някоя програма и почвате да търсите мнооогоо бавно.

Edit: Не забравяйте че трябва да се настрои и типа свързване, предполагам че сте без дайсек, затова си задайте само спътника който ще настройвате.

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E

Последно редактирано от михоф33 : 14-06-2014 на 09:50
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на михоф33 за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #15  
Стар 14-06-2014
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Слънчев Вижте мненията
Имам един въпрос - ако съм насочил антената към някой пътник (да кажем Астра 1L - как да рабера или настроя приемника да търси точно тои спътник? ".
Включваш, бутон на долу>зелен бутон>задаваш спътник от появилия се списък>ОК> Ще се появи списък с програми, задаваш програма >ОК и си там. Един въпрос- като пуснеш приемника и натиснеш ОК какво изписва?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вассил46 за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #16  
Стар 14-06-2014
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,623
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Мисля, че все ще има някакви антени наоколо, които да се ползват за ориентир. Най-вероятно те са насочени към 42Е, т.е близко до булсатския спътник и може да се търси в малко по-стеснени граници, като така вероятността да се засече нещо е по-голяма.
Някои колеги писаха вече за програмката SAA - която може да покаже в кое време точно азимута на слънцето и на даден спътник съвпадат, и тогава след насочване пкъм слънцето трябва само малко да се промени елевацията (наклона) на чинията.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на teolink за този полезен пост :
anton76 (14-06-2014)
  #17  
Стар 14-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,154
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,138 пъти в 2,554 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Мисля, че все ще има някакви антени наоколо, които да се ползват за ориентир. Най-вероятно те са насочени към 42Е, т.е близко до булсатския спътник и може да се търси в малко по-стеснени граници, като така вероятността да се засече нещо е по-голяма.
Някои колеги писаха вече за програмката SAA - която може да покаже в кое време точно азимута на слънцето и на даден спътник съвпадат, и тогава след насочване пкъм слънцето трябва само малко да се промени елевацията (наклона) на чинията.
Ако разполагаш с някакъв смарт телефон или таблет, изтегли си програмата DishPointer pro, като я стартираш, тя ти включва камерата и през нея виждаш дъгата с всички спътници, които си избрал от настройките на програмата да се виждат, помага доста за ориентир.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #18  
Стар 14-06-2014
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,894
Благодари: 1,020
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Мисля, че все ще има някакви антени наоколо, които да се ползват за ориентир. Най-вероятно те са насочени към 42Е, т.е близко до булсатския спътник и може да се търси в малко по-стеснени граници, като така вероятността да се засече нещо е по-голяма.
Някои колеги писаха вече за програмката SAA - която може да покаже в кое време точно азимута на слънцето и на даден спътник съвпадат, и тогава след насочване пкъм слънцето трябва само малко да се промени елевацията (наклона) на чинията.
Човека ще е в Антверпен какви антени на 42Е да ползва за ориентир ????

Цитирай:
Първоначално написано от Слънчев Вижте мненията
Благодаря на всички ви за отделеното време и съветите.
Утре ще се вържем на кей в Антверпен (Белгия) и там ще се опитам да последвам съветите ви.
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14-06-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Колега Слънчев, намери някой от форума, чиито съвети разбираш и човека има време, разберете се на скайп или на лични съобщения и нека само един да ти помага. Иначе - аз чета темата и се опитах да си представя, ти дето не си се занимавал с тези неща какво успяваш да разбереш - пълна каша ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на hajduk за този полезен пост
вассил46 (14-06-2014), корсар (15-06-2014), Слънчев (15-06-2014)
  #20  
Стар 14-06-2014
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Ако разполагаш с някакъв смарт телефон или таблет, изтегли си програмата DishPointer pro, като я стартираш, тя ти включва камерата и през нея виждаш дъгата с всички спътници, които си избрал от настройките на програмата да се виждат, помага доста за ориентир.
Колега,

Все едно с чук ме удари по главата
Писах, писах едновремешни морски щуротии, а изобщо не ми дойде на ум за смартфоните, при все, че и аз имам три такива на телефона:

Dish Align - звуков сигнал за точната посока
Satellite Director - антената се вижда през камерата
SatelliteLocator - цялата дъга с всички сателити

Всичките дават азимута, елевацията и завъртането на конвертора (LNB Skew) за избрания сателит. Сигурно има още много други и за Андроид.
Айфона е малко досаден, че като се излезе на открито (извън "железата" на кораба), трябва малко време за да си калибрира GPS-а.
Може първо да се пусне компаса - показва калибрацията.
Само гледайте да не удавите някой телефон зад борда


Изглежда основните трудности са с настройките на конкретния приемник, а не антената, но не му разбирам. Добавяне на транспондери, канали ...
Наистина, който има възможност, да помогне с този приемник...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на klm за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
инсталиране, на, Сателитна, СИСТЕМА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на сателитна система астеф1 Въпроси и отговори 43 26-02-2012 09:56
Сателитна система,съвет. Symptom Въпроси и отговори 4 28-03-2011 16:44
продавам Сателитна система STRONG titi-kovardel STRONG 1 19-09-2009 17:52
Настройка на сателитна система? Krassy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 26-07-2009 12:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.