The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 15-06-2014
Слънчев Слънчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 11
Благодари: 12
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rico82 Вижте мненията
Здравей, колега. Щом ще акустирате в Антверпен, там ще хванеш UK лъчите на Астра 28.2, където има много свободни програми. Надявам се имате компас на кораба. Първо заставаш пред чинията и завърташ окото така, че кабела да сочи 19:00 по часовника. След това насочваш чинията по компаса. Азимута на Астра 28.2 за Антверпен е 150 градуса. За елевацията на чинията гледайки я отзад заставаш перпендикулярно на нея от дясната и страна. Долния и край, този, на който е закрепена стойката на окото трябва да сочи около 17:00 часа по часовника. В това време уреда за настройка трябва вече да е отчел децибели. След това почваш да въртиш чинията съвсем бавно и по хоризонтал, и по вертикал, за да изараш максимално децибели. Махаш уреда, свързваш кабела от окото към приемника и отиваш да сканираш. Намираш автоматично сканиране и го пускаш. Ако всичко е наред трябва да излязат доста програми. Надявам се си ме разбрал. Успех и пиши резултата

EDIT: Колегата ме е изпреварил, но и неговите съвети може да ползваш.

Здравете колеги.
Искам да изкажа голямата си благодарност към всеки един от вас за отделеното време и съвети.
Имам положителен резултат който никога нямаше да постигна без вас.
Надявам се все някога да мога да почерпя или да се отплатя със същото.
Сега и да кажа какво постигнах.
След като прочетох внимателно съветите ви:
Успях с помощ от dishpointer.com да насоча антената към Астра 28.2 1N. Елевацията - използвах градуировката на съпорта на антената.
От менюто отидох на конфигурация и зададох да търси този сателит.
Пуснах да сканира и ми намери 500 и кусур програми.
После следвайки съвета ви влязох в сателитите, от там на Астра, от там на провайдър - и намерих програмите.
Че и даже една голяма част от тях работят.
След което вкарах кабела на интернет-а и платени програми също тръгнаха.

Сега остава последната част....
Да сложа окото което е за 2 приемника и да подкарам и мотора....
Не бях споменал до сега че го има, защото в момента не го ползвам - с идеята първо въобще да подкарах системата, а и в началото когато се опитах с него - веднъж работи и после 5-6 пъти не иска да работи.
Утре ще тествам повече и ще ви разкажа.

Още веднъж пичове - огромни благодарности.

Отговори с цитат
  #32  
Стар 15-06-2014
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега надявам се щом си стигнал до тук да се справиш и с мотора. Дано това ти помогне. http://satellite-bg.blogspot.com/2008/05/usals.html
Отговори с цитат
  #33  
Стар 15-06-2014
Аватара на rico82
rico82 rico82 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Местоположение: София, Плевен
Мнения: 122
Благодари: 34
Получил благодарност:
25 пъти в 14 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Супер, радвам се че си успял. Сега можеш да пробваш и 39 с кабела
Отговори с цитат
  #34  
Стар 15-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Слънчев Вижте мненията
Здравете колеги.
Искам да изкажа голямата си благодарност към всеки един от вас за отделеното време и съвети.
Имам положителен резултат който никога нямаше да постигна без вас.
Надявам се все някога да мога да почерпя или да се отплатя със същото.
Сега и да кажа какво постигнах.
След като прочетох внимателно съветите ви:
Успях с помощ от dishpointer.com да насоча антената към Астра 28.2 1N. Елевацията - използвах градуировката на съпорта на антената.
От менюто отидох на конфигурация и зададох да търси този сателит.
Пуснах да сканира и ми намери 500 и кусур програми.
После следвайки съвета ви влязох в сателитите, от там на Астра, от там на провайдър - и намерих програмите.
Че и даже една голяма част от тях работят.
След което вкарах кабела на интернет-а и платени програми също тръгнаха.

Сега остава последната част....
Да сложа окото което е за 2 приемника и да подкарам и мотора....
Не бях споменал до сега че го има, защото в момента не го ползвам - с идеята първо въобще да подкарах системата, а и в началото когато се опитах с него - веднъж работи и после 5-6 пъти не иска да работи.
Утре ще тествам повече и ще ви разкажа.

Още веднъж пичове - огромни благодарности.

Благодариме за благодарностите, но как така слагаш кабела в нета и всичко тръгва!? И на мен ми се подмят разни приемници и лан кабел пък нищо не тръгва...... Пък и мотор се появи! Та ти разполагаш с предварително настроен приемник...за 600Евра Да те мъмри капитана разбирам ще е прав, да ти се смеят моряците също, но да се ебаваш с форум не неразбирам регистрираш се за първи път искаш помощ. Много от нас си дадоха сметка в каква ситуация си и ти подават ръка, но на теб май не ти трябва помощ, а някой да те гали по врато.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на CITRON за този полезен пост
BOBIKAT (15-06-2014), ВалчоП (15-06-2014)
  #35  
Стар 15-06-2014
Слънчев Слънчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 11
Благодари: 12
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Благодариме за благодарностите, но как така слагаш кабела в нета и всичко тръгва!? И на мен ми се подмят разни приемници и лан кабел пък нищо не тръгва...... Пък и мотор се появи! Та ти разполагаш с предварително настроен приемник...за 600Евра Да те мъмри капитана разбирам ще е прав, да ти се смеят моряците също, но да се ебаваш с форум не неразбирам регистрираш се за първи път искаш помощ. Много от нас си дадоха сметка в каква ситуация си и ти подават ръка, но на теб май не ти трябва помощ, а някой да те гали по врато.
Разбирам, колега че малко не обяснявам правилно, но чак толкова силни думи... няма нужда. Все пак тук сме да си помагаме или да се подиграваме?
За 600 ЕВРО закупих следното:
1.Една чиния 110см
2.Едно око за 2 приемника
3.Мотор
4. Два приемника ДриймБокс с платени програми за 1 г.
В магазина пича настрои нещо - ама на мен английския не ми е роден, а на хората в Амстрердам (от където ги купих) още по малко.
А и след като не разбирах нищо - това което ми показа (туй тъй унуй тъй) въобще не го схванах тогава.
Имаше само едно -което споделих и за което смяташ че се гъбарча с хората на които наистина съм благодарен за помощта : сложих кабела на интернет-а и платените програми тръгнаха.
Това е. Нещо повече да те интересува?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 15-06-2014
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,894
Благодари: 1,020
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При настройка на приемниците ( вкарване на линията което е направил продавача ) няма проблем колегата да ги е включил в нета и да са захапали каналите . В чужбина масово се продават боксове с вкарани линии в тях за по 12 месеца може и за по-малко според цената .
Примерно :

http://www.ebay.co.uk/itm/Dreambox-D...item1c4149cc73



PLEASE NOTE ALL SATELLITE RECEIVERS COME WITH A 12 MONTHS GIFT SETUP ASTRA 28.2E CHANNELS PREINSTALLED
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Слънчев (15-06-2014)
  #37  
Стар 15-06-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AGT Вижте мненията
При настройка на приемниците ( вкарване на линията което е направил продавача ) няма проблем колегата да ги е включил в нета и да са захапали каналите . В чужбина масово се продават боксове с вкарани линии в тях за по 12 месеца може и за по-малко според цената .
Примерно :

http://www.ebay.co.uk/itm/Dreambox-D...item1c4149cc73



PLEASE NOTE ALL SATELLITE RECEIVERS COME WITH A 12 MONTHS GIFT SETUP ASTRA 28.2E CHANNELS PREINSTALLED


Няма невъзможни неща,радвам се че сте успели да се справите.И в кръга на шегата Кептъна какво каза ?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 15-06-2014
Слънчев Слънчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2014
Мнения: 11
Благодари: 12
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
Няма невъзможни неща,радвам се че сте успели да се справите.И в кръга на шегата Кептъна какво каза ?
Кептъна - нищо не каза.... Почерпи по бира снощи докато гледахме първата част на Англия - Италия. После в антракта аз прецаках нещата и втората част не я гледахме... докато се мъчих да разбера какво се случи... И тогава нищо не каза... което поне не е на зле

Днес разбрах какво се е случило - когато съм влязал в една от настройките - мотора е завъртял антената сам.... След час търсене какво се е случило - го забелязах и вкарах на ново с 2-рия тунер (реших че съм прецакал нещо първия) но пък за зла участ на него не съм бил пуснал настройките за интернет-а и не можахме да го догледаме (че канала беше от платените).
Сега се уча на принципа проба-грешка да работя с този приемник, но нещата не вървят на добре. Само Астра 19.2 хващам. Нито Астра 28, нито Хелас. Въртя - суча ама само 19.2 ми работи.

Но с усърдие... към прогрес... е и с малко (или много) чужда помощ!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15-06-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Слънчев Вижте мненията
Кептъна - нищо не каза.... Почерпи по бира снощи докато гледахме първата част на Англия - Италия. После в антракта аз прецаках нещата и втората част не я гледахме... докато се мъчих да разбера какво се случи... И тогава нищо не каза... което поне не е на зле

Днес разбрах какво се е случило - когато съм влязал в една от настройките - мотора е завъртял антената сам.... След час търсене какво се е случило - го забелязах и вкарах на ново с 2-рия тунер (реших че съм прецакал нещо първия) но пък за зла участ на него не съм бил пуснал настройките за интернет-а и не можахме да го догледаме (че канала беше от платените).
Сега се уча на принципа проба-грешка да работя с този приемник, но нещата не вървят на добре. Само Астра 19.2 хващам. Нито Астра 28, нито Хелас. Въртя - суча ама само 19.2 ми работи.

Но с усърдие... към прогрес... е и с малко (или много) чужда помощ!



Ееее ще дойде време всичко ще ти е като песен. Важното е че са се получили нещата.Жалко е само че не сте успели да изгледате мача .Трябвало е да не пипаш нищо поне докато е мача.Що не бях там на кораба,хехехе .Иначе имам кетап и за кук,корабен готвач но така и не ми стигнаха връзките да се кача.Остана си една моя неосъществена мечта.Това между другото. С каквото можем ще помагаме. За да може антената да описва правилно параболата ( сателитите са разположени по Геостационарна орбита се изискват няколко условия. Тръбата на която е окачена трябва да е строго вертикална .Това се постига с нивелир , и антената трябва да е ориентирана много точно спрямо Юга в най високата си точка иначе ако не са изпълнени тези условия не се получава.

Последно редактирано от Kalabriec : 15-06-2014 на 21:59
Отговори с цитат
  #40  
Стар 15-06-2014
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kalabriec Вижте мненията
... Това се постига с нивелир , и антената трябва да е ориентирана много точно спрямо Юга в най високата си точка иначе ако не са изпълнени тези условия не се получава.
За съжаление, особено на търговски кораб, това трудно може да се постигне с обикновен монтаж.

При товаро-разтоварните работи въжетата периодично се отпускат или натягат, газенето, крена и диферента се променят, въздушните и подводни течения също влияят. Курсът също малко "мърда".

Виж, ако са на док за месец-два, тогава направо е супер за гледане
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
инсталиране, на, Сателитна, СИСТЕМА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на сателитна система астеф1 Въпроси и отговори 43 26-02-2012 09:56
Сателитна система,съвет. Symptom Въпроси и отговори 4 28-03-2011 16:44
продавам Сателитна система STRONG titi-kovardel STRONG 1 19-09-2009 17:52
Настройка на сателитна система? Krassy САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 26-07-2009 12:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.