The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > VU+

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 06-05-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Колеги само да споделя, че върнах този Xtrend 5000 бях го взел с уговорка ако нещо не ми хареса да го върна, и след около 16 часа тестове приемника не оправда очакванията ми. В сравнение с DM 500HD какъвто имам, приемника отстъпва по няколко неща поне според мен.
Най-вече не ми хареса това, че приемника си грее и то стабилно, държах го върху една кутия от рутер и като го вдигнах след 3 часа кутията беше като котлон. Отделно си е доста по-голям като размери от дрийма. Другото, което неможах да подкарам са филмите през харда на компа или звука се разминаваше с картината или обратно, иначе субтитрите същата история или изпреварват говора или обратното, докато тия неща при дрийма са си OK. Лошото е че за тия трендове няма достатъчно софт за момента, при мене беше ъпдейтнато с последния Open Pli 3.0 иначе като приемник работи доста бързичко и при рестарт много бързо зарежда енигмата! Лично аз неможах да намеря никаква разлика между картината на дрийма и на тренда. Теста беше на 42 инча плазма на панасоник. С две думи не е лош приемник но на изискванията, които имах за него неможа да отговори. Дано след време пуснат повече софт и може нещата да се пооправят, защото според мене тия проблеми за които писах по горе са софтуерни.
Честно казано тези констатацйи на колегата ali baba ме объркаха тотално за избора ми да си купя Xtrend-a 5000, а така твърдо бях решил. Явно ще ми се наложи да продължа с маркетинга или да дам повече парички за друг модел от Xtrend. Благодаря!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 06-05-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Прав е и че няма софт за екстренда нали ?


Sent from my iPhone 78s using Tapatalk
Ами,няма ...факт!Това да чакаш 2 през нощта всеки ден за ъпдейт работа ли си е?
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 06-05-2013
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Честно казано тези констатацйи на колегата ali baba ме объркаха тотално за избора ми да си купя Xtrend-a 5000, а така твърдо бях решил. Явно ще ми се наложи да продължа с маркетинга или да дам повече парички за друг модел от Xtrend. Благодаря!
За кои "констатации" говориш?
Приемникът е железен, както искаш го разбирай.
Ако се водиш сАмо по неговото мнение, най-добре взимай като неговият Дрийм.
__________________
“Never hate your enemies. It affects your judgment.”
Отговори с цитат
  #34  
Стар 06-05-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fen Вижте мненията
Абе баш по темата си е ,ама няма значение

Та не разбрах,колегата Dalavera,какво "ръчкане",какви 5 лева...???

поне да не беше трил,до като той го прочете.

P.S.Въпросната марка я е посочил колегата,а не аз,нали?
та ми е чудно,как отговорът ми бе изтрит,интересно?

Или тук във форума не трябва да бъдем информирани относно проблемите и начините за отстраняването им??
Много се извинявам за създалата се ситуация. Ще си позволя под риск от БАН да дам съвсем малки пояснения отностно това "ръчкане" на Azbox-a. Държа да подчертая, че не съм целял да правя реклама в тази тема на Azbox-a от каквото и да е естество! Не съм посочвал ''ръчкането" като недостатък на приемника, а с написаното съм имал в предвид времето през годините през които се разви софтуера за марката Azbox от Elite, Premium, Premium+, Me, Mini до Titan. Смея да твърдя, че наистина доста софт се изписа през годините за Azbox и навярно още доста ще се пише. Имаше моменти когато излизаше често и фирмен и Е2 за марката, а всяка една смяна и ползване на софта си искаше време. От последната година и половина не съм следял нещата със софра на Azbox-a така, че мнението ми не трябва да се взема като меродавно. Нещата сега може да са различни и всичко да е ОК!
Извинявам се както и за създалата се ситуация около Azbox, така и за това, че написаното не е по темата.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 06-05-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TurboGD Вижте мненията
За кои "констатации" говориш?
Приемникът е железен, както искаш го разбирай.
Ако се водиш сАмо по неговото мнение, най-добре взимай като неговият Дрийм.
Ето вече е налице пак друго мнение от това на ali baba. На мен ми харесва Xtrend-a и не мисля изобщо за Дрийм. На истина това ме учуди, че има толкова много добри отзиви за модела 5000 който за парите си е бил супер и изведнъж топлил и се получавали разминавания на субтитрите с говора /картината/.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 06-05-2013
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
...На истина това ме учуди, че има толкова много добри отзиви за модела 5000 който за парите си е бил супер и изведнъж топлил и се получавали разминавания на субтитрите с говора /картината/.
Не ме разбирай погрешно - приемникът е топъл, но това не му пречи на работата, а и справянето с този "проблем" е лесен.
Ако това е някаква генерална пречка пред теб, както казах, просто се ориентирай към друг.
Относто "констатациите" имах предвид плейване, субтитри, разминавания и т.н.
__________________
“Never hate your enemies. It affects your judgment.”
Отговори с цитат
  #37  
Стар 06-05-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Май някой колеги ме разбират погрешно, не казвам че тренда е лош приемник, просто исках да го купя с определена цел, и тя беше покрай сат тв да си гледам и чат пат някой MKV файл свален на компа през тренда, нещо което дрийма 500HD го плейва без проблем
При тренда обаче не се получи, свалих поне 5 филма за да видя дали не е нещо от калпави релийзи обаче не и не, пускам един и същ филм на дрийма никакви ядове и субтитри тръгват и звук и абсолютно всичко е точно, докато при тренда се получаваше следното, когато пуснех филма звука и картината си тръгваха нормално без разминаване, и в момента в който пуснех субтитрите те тръгват обаче в този момент нещо премигва в картината и звука почва да изостава спрямо картината, човека си отваря устата а говора идва след 5 секунди. Иначе когато си беше без субтитри си работеше нормално. При дрийма този проблем го няма. А това че е значително по топъл и че е по голям като размер не е проблем, но неможе да плейва MKV поне аз неможах да го подкарам. Иначе приемника си е добър, на който му трябва само за сат тв да взима без да се замисля, с Open pli работи идеално има си оскам директно от сървара и една камара плъгини, има даже и auto cam което е много хубава екстра при шера и никакви проблеми няма, то това си е дрийм фактически с променено име, и малко по различна кутия. Всичко друго е като при дрийма. Даже дистанционното му е супер нищо че бях чел някъде че било калпаво, аз не забелязах такова нещо. За картината пак ви казвам, аз никаква разлика не намерих, разбира се не казвам че съм някакъв критерии просто не забелязах нищо по различно, уточнявам че никога не съм носил очила и зрението ми е перфектно
Искаше ми се да му сменя имиджа но тренд освен Open Pli и е AAF май други имиджи няма.... така че дрийма държи цена, защото има най-много софтуер за него.

Последно редактирано от ali_baba : 06-05-2013 на 21:11
Отговори с цитат
  #38  
Стар 06-05-2013
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Май някой колеги ме разбират погрешно, не казвам че тренда е лош приемник, просто исках да го купя с определена цел, и тя беше покрай сат тв да си гледам и чат пат някой MKV файл свален на компа през тренда, нещо което дрийма 500HD го плейва без проблем
При тренда обаче не се получи, свалих поне 5 филма за да видя дали не е нещо от калпави релийзи обаче не и не, пускам един и същ филм на дрийма никакви ядове и субтитри тръгват и звук и абсолютно всичко е точно, докато при тренда се получаваше следното, когато пуснех филма звука и картината си тръгваха нормално без разминаване, и в момента в който пуснех субтитрите те тръгват обаче в този момент нещо премигва в картината и звука почва да изостава спрямо картината, човека си отваря устата а говора идва след 5 секунди. Иначе когато си беше без субтитри си работеше нормално. При дрийма този проблем го няма. А това че е значително по топъл и че е по голям като размер не е проблем, но неможе да плейва MKV поне аз неможах да го подкарам. Иначе приемника си е добър, на който му трябва само за сат тв да взима без да се замисля, с Open pli работи идеално има си оскам директно от сървара и една камара плъгини, има даже и auto cam което е много хубава екстра при шера и никакви проблеми няма, то това си е дрийм фактически с променено име, и малко по различна кутия. Всичко друго е като при дрийма. Даже дистанционното му е супер нищо че бях чел някъде че било калпаво, аз не забелязах такова нещо. За картината пак ви казвам, аз никаква разлика не намерих, разбира се не казвам че съм някакъв критерии просто не забелязах нищо по различно, уточнявам че никога не съм носил очила и зрението ми е перфектно
Искаше ми се да му сменя имиджа но тренд освен Open Pli и е AAF май други имиджи няма.... така че дрийма държи цена, защото има най-много софтуер за него.

Чакай,че нещо не разбрах,какъв тренд си купи в крайна сметка?Останалото дето си написал са пълни глупости,като си некадърен,бокса не ти е виновен

ПС,Аха,разбрах ет5000 е..абе не знам ама досега няма файл дето да не ми е тръгнал,е знам кво ги правите тия боксове?!?!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 06-05-2013 на 21:19
Отговори с цитат
  #39  
Стар 06-05-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Чакай,че нещо не разбрах,какъв тренд си купи в крайна сметка?Останалото дето си написал са пълни глупости,като си некадърен,бокса не ти е виновен
Никакъв Веско, взех си 5000 за около 24 часа за да го тествам и ако минеше теста с плейването на MKV по мрежа щях да си го запазя ако не го връщах, така се бях разбрал с продавача като предварително и той знаеше за теста с MKV и понеже не издържа теста го върнах. Винаги мога да си взема пак, въпроса е че ми трябваше за определена цел, с която този приемник не се справи Здраве да е пак казвам приемника си е супер, но аз неможах да го подкарам да плейва нормално MKV със субтитри и звук без да се разминава нищо. Според мен проблема е от софтуера, търсих Newnigma2 за него но няма. Иначе приемника си е супер, и който го устройва това че неплейва нормално поне за момента MKV да си вземе и ще остане доволен. Много е пъргав иначе по менюто всичко лети, сменя канали камове глупости всичко плъгини летят.....
Отговори с цитат
  #40  
Стар 06-05-2013
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
...
Искаше ми се да му сменя имиджа но тренд освен Open Pli и е AAF май други имиджи няма....


Моля те, спри се!
Дори не си потърсил да видиш колко "малко" софтуер има за ЕТ5000, какво да говорим за тестовете ти за плейване.
И една поправка, това е вярно:
Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
..., но аз неможах да го подкарам да плейва нормално MKV със субтитри и звук без да се разминава нищо
Това не е:

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
...Иначе приемника си е супер, и който го устройва това че неплейва нормално поне за момента MKV
Явно ти е трябвало повече от 24 часов тест.
__________________
“Never hate your enemies. It affects your judgment.”
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
duo, vu, xtrend, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Xtrend 4000 астеф1 Xtrend 238 18-04-2015 22:36
Кой? Xtrend ET-4000 HD или OPENBOX S6 Pro+ HD ? papa Общ раздел за MIPS-приемници 6 14-03-2013 07:32
XTREND 4000 - 359лв Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 22-02-2013 20:19
Xtrend ET 4000 - 359 лв. SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 22-02-2013 18:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.