The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 03-05-2016
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Засега се спрях на тези няколко артикула http://www.aliexpress.com/item/Origi...2-1e660b7d70b8

http://www.aliexpress.com/item/Broad...00023.9.4yghUh

http://www.aliexpress.com/item/2015-...5-32c6029f5938

Ще потърся още мнения за тях и ако е ок ще ги поръчам
Благодаря за насоките.
Само искам да уточня, че понякога ако търговецът обяви точната стойност на продукта в митническата декларация и митницата се зачете, за продукти над 30 USD, могат да Ви начислят ДДС в размер 20%. Практиката ми е показала, че китайските търговци са адски комуникативни и отзивчиви в преодоляване на тези подробности ;-)
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
bu12tras (03-05-2016)
  #12  
Стар 21-07-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Здравейте колеги!
Да подновя малко тази тема

Отдавна се канех да споделя с вас моите впечатления и реализация на система "умен дом" (smart house), но все не оставаше време за да го синтезирам в един пост.

Малко предистория и личен опит:

- Както бях споменал в началото на тази тема, преди десетина и повече години, бях реализирал система за управление на осветление и контакти посредством PicoIP програматор с модул с релета. Беше страхотно и много ефектно за онова време.


Неудобството беше, в тегленето на допълнителни кабели и администрирането само от web портала на PicoIp-то, демек трябваше логване и само който има достъп можеше да го прави (все пак по онова време телефоните с WIFI тепърва навлизаха) Сега всичко това е лесно да се направи с RaspberyPI или ардуино контролерите и всичките им китайски производни (към ардуиното ще се върна малко по-надолу в темата )

- Преди около две години се запалих по марката Orvibo, накупих си съответния контролер, управляеми контакти и ключове за осветление (много красиви )




Страхотно удобство, контролера разполага с приятен Web интерфейс, както и приложение за Андроид и IOS. Има налични кодове за множество марки черна и бяла техника (управляеми чрез инфраред дистанционни) Изобщо, много голяма гъзария , НО винаги има едно голямо НО, имаше следните неудобства:
- ключовете за осветление са по-голями от стандартните за България конзоли на стената, съответно трябва мръсна работа (МНОГО голям недостатък)
- Ограничен интерфейс на контролера Orvibo allone, демек невъзможност за обучение на кодове от съществуващи дистанционни на 315/433 Mhz, работи само със своята марка. Затова сега подпира шкафа и събира прах
Такаааа, до тук беше с предисторията и личните инвестиции в миналото, сега минаваме към днешна дата.
Реализирах проект, който мога да кажа, че ме удовлетворява напълно. Предимствата са, че лесно се интегрира към стандартен жилищен дом (без копане и вграждане на излишни кабеляци) и позволява модулно разширение на практика без ограничение. За функционалността, която предлага е достъпно евтин, защото позволява поетапна инвестиция и надграждане на компонентите във времето, а не на веднъж.

И така стигнахме до използвания хардуер и взаимодействието му:

Ключова роля играе контролера на Broadlink RM Pro:


Малко спецификация:
Цитирай:
1. Support all IR controlled devices such as TV, Air condition, DVD and etc
2. Support 433MHz and 315MHz frequencies.
3. Support Wifi 2.4GHz b/g/n
4. Support Apps for Android and IOS
5. Control your TV by your smart phone via interneT
6. You can set the boot time of TV/Air condition/DVD in advance
7. Support auto modes, AUTO HOME and AUTO AWAY (Auto Away Funciton is only available on android phone)
8 Easy config: One step connection to your home or office Wi-Fi, no gateway needed
9 Profiles: Turn your iOS or Android smartphone into a universal remote
10 Smart Control: Using Broadlink App, you can control your devices anywhere,anytime
11 Scheduling: Pre-set your own profiles, automatically work at set time
Освен това ще добавя:
- Има прекрасен интерфейс, много адекватно написано приложение за андроид и IOS, разполага със собствен клауд, демек създаваш на телефона си личен профил с всичките ти домашни устройства за управление, след което го бекъпваш в личния клауд и по този начин на следващото устройство, само му казваш да си разпъне бекъпа. Така на всичките телефони, таблети и т.н. винаги има актуалната конфигурация която се прави само веднъж.
- Има функция за обучение на кодове на дистанционни, както за инфраред, така и за 315/433Mhz.
- Работи с абсолютно всичко, което поддържа съответния стандарт и използва статични кодове!

Освен, климатика, телевизора, приемника и уредбата, командвам осветлението посредством тези noname ключове, закупени от алиекспрес (зависи от модела, могат да управляват от един до три токови кръга)


Цитирай:
EU/UK Universal Touch Screen Wall Switches 110-220V 1gang 1 way Crystal Glass Panel 433MHz Remote Touch switch LG-TS01-007
Предимствата са:
- Цената разбира се спрямо марковите Орвибо и др
- Влиза в стандарната конзола на стената
- няма нужда от допълнително окабеляване, работи последователно на веригата.
- Работи в три режима:
Цитирай:
1.Jog/Non-Latched: Press one button is Working /ON. Loosen your finger on the same button is Stop/OFF. One channel switch need one buttons remote control.
2.Self -lock/Self-Latched: Press one button for one time is working/ON. Press the same button again is stop/OFF. One channel switch need one buttons remote control.
3.Inter-lock /Latched: Press one button is working/ON, press another button is stop/OFF. One channel switch need 2 buttons remote control.
Аз използвам трети режим, по този начин има обратна информация за статуса на токовия кръг, който управлява.

За контактите и скритото осветление използвам това:




Отново джуджавки закупени от алиекспрес за пренебрежимо малката сума от 2.50$ бройката
Работят отново в гореспоменатите три режима, като пак използвам режим номер 3 поради вече споменатия факт

До тук получихме една прекрасна топология на поумняла къща.
Сега относно надграждането и:

- Много ми с е искаше освен управление чрез мобилните устройства на потребителите в къщата да има и гласово управление. Това го постигнах чрез Amazon Alexa:


Няма да се спирам на функционалностите на Alexa (Защото на практика са неизброими), но който не е запознат с този изкуствен интелект, може да прочете тук

Сега остана интегрирането на Alexa с Broadlink-a, само по себе си нямаше да е възможно поради затворения код на Амазон продукта, ако добрите хора от бродлинк не бяха написали приложение за андроид което да играе роля на Bridge м/у двата продукта.

Единственото неудобство е, че въпросното андроид устройство, което ще играе роля на "мост" трябва да работи постоянно на зарядно разбира се, за да може Alexa да "вижда" вашите у/ва за управление.
Аз лично използвам един стар таблет, но всеки може да пусне в употреба стария си андроид телефон със счупено стъкло, кото се въргаля в шкафа

За конфигурацията, няма нужда да пиша, защото същите добри хора са го описали страхотно ето тук, а също така в тубата е пълно с клипчета


Това е в общи линии

Само ще вметна (стана много дълго):
- Успоредно със тази система използвам проекта FHEM nanocul, който включва arduino nano оборудвано с 433MHz приемник/предавател и работещи на raspberryPI, позволява разработката на собствена web страница с командването на различните устройства. Както и прихващането на сигнал от всякакви външни датчици на китайски домашни термометри т. нар. Weather Station.

Който му е интересно, тук може да се запознае с проекта.

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (15) благодарят на дрим за този полезен пост
... (21-07-2017), gentu (21-07-2017), mddmdd (21-07-2017), njor (21-07-2017), roro91 (21-07-2017), Sharp987 (21-07-2017), tonibg (21-07-2017), Tr0ubl3 (21-07-2017), yavor1 (21-07-2017), амиго (21-07-2017), баисар (22-07-2017), Бате Кире (21-07-2017), Виктор (21-07-2017), кокович (21-07-2017), Онджичек (27-07-2017)
  #13  
Стар 21-07-2017
gandipg gandipg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 341
Благодари: 88
Получил благодарност:
75 пъти в 45 поста
Сваляния: 105
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Има един чип esp8266 който извършва много интересни неща https://m.aliexpress.com/s/item/3271...30V-65x40x18mm
Wifi мрежата всичко комуникира с него.
Има много неща да се пише за него. Съжалявам в момента няма да имам време.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-07-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Браво за усилията, всичко е отлично, даже много добре, но липсва най-важното - една автономна енергийна централка, за да се получи ефекта на умна къща, сега е малко кастрирана, полу умна, абе малоумна като цяло
Похвални са усилията, но мен лично ме притеснява нивото на поумняване на вещите, 6-то чувство, 7-мо усещане, а най-лошото е с автомобила, като ти излезе надпис, че трябва по най-бърз начин да се довлачиш до сервиза, но пък ти ограничава скоростта на 50км/ч
Писнало ми е да се ядосвам от нелогични алгоритми на някой тъпанар концепционалист, изпълнени буквално от претенциозен програмист с претенции за непогрешимост, уникатност и голям експириънс, който дори няма шофьорска книжка
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-07-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gandipg Вижте мненията
Има един чип esp8266 който извършва много интересни неща https://m.aliexpress.com/s/item/3271...30V-65x40x18mm
Wifi мрежата всичко комуникира с него.
Има много неща да се пише за него. Съжалявам в момента няма да имам време.
Така е, наистина напоследък стана много популярен, ардуино го ползват навсякъде. Но тук идеята ми беше да работи на 433MHz, за да имам управление не само чрез глас и смарт устройство, ами и с обикновено дистанционно
Аз използвам дистанционното от този комплект контакти, когато телефона ми не е под ръка, или всички са заспали и не искам да "говоря" с Alexa

__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
smarthouse, ДИСКУСИИ, предложения, системи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Качване на нов имидж на ДМ800 - Дискусии rojibi Уроци и съвети за начинаещи 8 23-04-2011 23:28
ВЪПРОСИ И ДИСКУСИИ КЪМ УРОЦИТЕ netman Уроци по Dreambox 50 21-11-2010 14:53
Сателитни системи за начинаещи netman Въпроси и отговори 5 21-10-2008 23:17
категория общи дискусии Ники Кошче 3 01-03-2008 16:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.