The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 05-03-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Айде тогава да питам разбирачите - защо не мога на един от моите компове да си инсталирам Windows 10. Ама по никакъв начин. Тръгва инсталацията и запецва. Нито с надграждане от 7, 8.1, нито чиста инсталация. На всички други нямах проблеми, когато тествах Десятката, но на този точно имам проблем. Конфигурацията е следната дъно Gigabyte GA-B85M D3H, процесор G3258, RAM Kingston 2*8GB DDR3 и HDD Seagate 1TB SATA3. Всичко друго се инсталира, Windows 10 е невъзможно. С последна версия на BIOS и няколко версии на 10 пробвах - ниенте! С легален 8.1 и опит за надграждане до 10 - пак нищо. Сваля си файла, започва инсталацията, мъчи 20мин., рестартира и пише, че има проблем и Асан няма да яде бан'ца... Ей тъй, от спортна злоба, ако някой може да ми каже...
Отговори с цитат
  #22  
Стар 05-03-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Асан не почна ли със сайта на производителя или изключване забраната за изпълняване на exe-та в паметта( ако има в биоса такава опция)? Лениво ми е да отворя и прочета, разсъждавам на Норвежкият принцип "Проба-Грешка" ))))) Уефи флашка направена с Руфус...ако си задал в биоса инсталация без уефи нема да стане....Всичко това си го знаеш, що се ебаваш с публиката?)))))))))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 05-03-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не, не се ебавам. UEFI, флашки, дискове - нищо. Не ще и не ще. 8.1 се инсталира от всякакъв носител, 7 също. 10 - абсолютно не е съгласен. За мен е несъвместимост някаква хардуерна, защото от много години се занимавам с компютри, диагностики и всичко останало, но такова нещо за сефте ми се случва и то с моя машина, което е пълен цирк...

Пробвах и с предишна версия на BIOS на дъното - не. Пробвах с друг хард - не, единствено с друг процесор не съм пробвал, а и най-вероятно там е заровено кучето, защото на друга машина със същото дъно /една версия са, купувал съм ги заедно, дори са близки серийни номера/, но с по-слаб процесор 1820 по спомен си се инсталира без никакви дертове. Паметта там е същата, но е само една плочка. Сега като се замисля, само паметта не съм сменял, но надали е от нея, защото и тя се купи с дъната, тоест купих 3 плочки по 8GB, като двете са на моята машина, другата е на другото дъно.

Последно редактирано от Златанов : 05-03-2016 на 21:07
Отговори с цитат
  #24  
Стар 05-03-2016
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

другаде нейде ша е разковничето , нито памет , нито процесор, и от 8.1 зареден не ти излиза гадната икона долу за ъпдейт, след като си инсталирал и фамозната KB 2919355 /Windows 8.1 Update/, аз заради нея и още една ,две съм си инсталирал на всички Билгейски машини -GWX Control Panel Monitor , да трише и брише все и всьо 10 ,което се мерне

Последно редактирано от Neo64 : 05-03-2016 на 23:02
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-03-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Иконата излиза, и като започне процеса на ъпдейта, след 20-30мин. /не съм засичал точно/ рестартира и пише, че не може да се ъпдейтне. След малко пак иконата се появява и те приканва да ъпгрейднеш, пак сваля пакета, пак почва процеса и пак рестарт и така до откат.
Не знам къде е заровено кучето, а и отдавна се отказах да го търся, щото няма сми. Пак казвам, че само с друг проц не съм пробвал и друга плочка памет. Всичко друго е пробвано. Или нещо в самото дъно е преебано, което пак не е изключено, ама... Знам ли. На друго такова дъно, същата ревизия - се инсталира.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 06-03-2016
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Оф, един такъв HP250 G3 ми скъса нервите.
На сайта им има само 64 битови драйвери за седмицата и един от тях е насран, та се рестартираше по 4-5 пъти на ден.

Иначе за да бутнеш от ДВД натискаш esc / F9 и там има меню от какво да бутваш, EFI, DVD, HD.
В официалния сайт на HP драйверите са нещо сбъркани........ инсталират се обаче после нищо неработи тоест все едно не са съвместими за този комп и аз оттам единствено успях да си инсталирам драйвер за lan и след това си свалих от нета програма, която си търси сама драйверите за съответния комп. и така оправих работата. Като оправят майкрософт някога 8.1 ще мина на него, сега със WINDOWS 7 работи добре.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 06-03-2016
Аватара на митака31
митака31 митака31 не е на линия
тороидален
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 168
Благодари: 30
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Инсталацията е елементарна,
намираш си MSDN копие на 7PRO/Ultimate.
Инсталираш с UEFI от флашка направена или с RUFUS или с микрософтския инструмент.
После имаш около 220 ъпдейта,
както и нужда ръчно да си инсталираш мрежовите драйвери.

За да съкратя последващите философиите,
просто другите версии на 7 ще се видиш в чудо да ги активираш без оригинален ключ при UEFI

Коя ти грешна вяра не те учи че вече се инсталира 10-ка?
Че и съвсем свободно си се тегли от сайта на Микрософт.
Би ли обяснил как/с какво активираш тази версия MSDN на Win7Ultimate инсталирано с UEFI oт флашка направена с RUFUS?

Благодаря!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 06-03-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,390
Благодари: 188
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
В официалния сайт на HP драйверите са нещо сбъркани........ инсталират се обаче после нищо неработи тоест все едно не са съвместими за този комп и аз оттам единствено успях да си инсталирам драйвер за lan и след това си свалих от нета програма, която си търси сама драйверите за съответния комп. и така оправих работата. Като оправят майкрософт някога 8.1 ще мина на него, сега със WINDOWS 7 работи добре.
За драйвери сваляте от торентите DriverBooster Pro и не се занимавате с ръчно инталиране на драйвери. Програмата за броени минути изтегля най-новото от официалните сайтове. Прави и актуализация на абсолютно всичко което се намира в компа или лаптопа и също на периферия закачена към компа. При актуализацията си прави и точка на възтоновяване, и ако нещо не ви хареса може да се върне от преди.
__________________
Отговори с цитат
  #29  
Стар 06-03-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

@Хоризонт

Напълно съм съгласен, вчера си инсталирах на тестовия дял - Windows_8_1_Pro_x64_BG-EN_150529-2212 с интелигентна активация.
Мултибута си позна 8.1
Инсталирах си advanced-systemcare,пуснах и driver_booster.
Всичко протече за 30-40 минути с инсталиране на последните секюрити ъпдейти.
Някой бе споменал за по-ниска консумация спрямо 7-цата и подобни алабализми, ама нещо не е така, най-вероятно си въобразява
Отговори с цитат
  #30  
Стар 06-03-2016
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Въобразява си баба ти,
имам 3 топа с Билгейски уиндоус, преинсталирал съм толкова пъти , колкото не си ходил на плаж , въпреки ,че си от района
Отделно на Маковете, имам дялове с 64 битов Уиндоус, ако искаш да разтягаш лакърдии , на аудиторията и да прокараш идеята с коя ръка, лява или дясна раята да щрака копчето на лампата , твой проблем, или консумации в плюс или минус със един ,два ,пет или петнайсет диода също , тоя раздел ни е учебен за Уиндоуса, имам го в тренировъчния процес.
Това не е колко харчи Хондата бензин или дизел, остави на батьо ти да каже , при кой уиндоус батериите на Класни лаптопи имат най голям период на издръжливост в еднакво натоварване.
Алабализъм е личностно състояние , което ти"нашепва" и ти дава стимул да смяташ , че си добре подготвен във всяка една материя във форума , и аз ти нашепвам , че алабалистично не е така, тоест меродия не се слага във всяка манджа.
Зарежи , не почвай с "алабализмите", че виж току тъй съм ти се вързал..........
Кое е класика, това тия от Микрософт , Гугъл или Купертино си знаят,по нашенско също знаем "алабализма" ,за лисицата и "киселото " грозде
Уиндоус 8.1 Про има най малка консумация в работен режим на батерия и тоя а"лабализъм" ,не го констатирам аз, ако имаш съмнения виж там по библии, справочници или хамерикански журнали как стои въпроса

Последно редактирано от Neo64 : 06-03-2016 на 16:35
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
250, hp, win, инсталация, лаптоп, на, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем при инсталация на Виваком в Ирландия. елфи ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1 01-12-2014 10:43
Проблем с инсталация на драйвери на програматор TBS3102 koko_varna ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 3 20-05-2014 10:55
Проблем след инсталация на Barry Allen питърпан Въпроси и отговори 4 19-05-2013 19:43
Проблем с инсталация на Nebula v3 на Ipbox900 blinderix IPBOX 9 27-01-2013 12:14
Проблем с инсталация на Linksys WRT 54GL ko2000 Настройки на рутери 25 31-07-2009 17:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.