The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 28-03-2018
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Максимилиан Вижте мненията
1. Да попитам нещо, за Ц банд горе долу какво е необходимо? От любопитство питам, надали ще се заиграя натам.

Редакция:

2. Забравих нещо много важно което исках да попитам. Докато си играх да сканирам небето, в списъка ми със услуги се напълни с някви канали дето а си го пуснал и изкачат едни хора с чалми и ми четат корана, направо не е за вярване какво количество безплатни канали имат тия хора, безумно е. Не знам за инструмент с който да мога да менанжирам списъка с услуги лесно, от дистанционното е утрепия.
1. за Ц банд по-голямка антена и конвертор

2. http://www.dreamset-editor.com/index.php
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Максимилиан (07-04-2018)
  #22  
Стар 28-03-2018
Аватара на пешето
пешето пешето не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 1,527
Благодари: 665
Получил благодарност:
587 пъти в 344 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Максимилиан Вижте мненията
инструмент с който да мога да менанжирам списъка с услуги лесно
https://dreamboxedit.com/2018/03/01/...-2-1-0-update/

Цитирай:
sattelites.xml
https://satellites-xml.eu/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на пешето за този полезен пост :
Максимилиан (07-04-2018)
  #23  
Стар 28-03-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето и малко подробности - с дриймбокс едит го правя и аз:
В ляво са ти всичките сателити и сървиси, а в дясно т.н. букети, за съответните позиции и каналите, които ще избираш с дистанционното.
Първо сканирам с blind скан всеки сателит - така съм сигурен, че всичко налично ще излезе, без да е нужно да въвеждам ръчно транспондери, после с програмката в лявото прозорче избирам сателит, сортирам по тип и трия data и radio (без радиото на 16Е де). После сортирам по provider и започвам да маркирам и местя в букета в дясно. Сейв, сенд файлс ту дриймбокс и готово
Някой биха посъветвали да ползваш готови букети - има плугин vhannibal auto settings, където каналите са подредени по позиции и по жанрове, но на мен лично не ми допада никак.
Да, на много канали (не само на булсат) в логото пише HD, но всъщност...... си видял сам.

И разбира се благодарности на форума и отделни членове, че ме научиха на всичкото това.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 28-03-2018 на 23:02
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
Максимилиан (07-04-2018)
  #24  
Стар 07-04-2018
Максимилиан Максимилиан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Мнения: 8
Благодари: 14
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси за съветите. Разгледах всичко което ми дадохте, с програмите беше мъка понеже всичко е за уиндоус и си играх тука си едни wine чудеса докато ги подкарам, не ми харесаха особенно, намерих един друг ичанелайзър мисля беше, става но пак имаше драми. Минах на вханибъл плъгин, добре се получава но пък там малко или всичко или нищо, те са си го направили за Италия основно и има един режим мотор, ама пък там е всичко. Абе общо взето се оправих но не е перфектно и затова реших да си направя собствен тул с който да мога да си настроя телевизията.

След малко ровичкане установих, че основната игра се случва в /etc/enigma2/lamedb като има и нов подобрен формат lamedb5 там са дефинирани всички транспондери и всички сервизи. Насочих се към лингсат за да им дръпна базата но се оказа, че не публикуват жанра на каналите, така че преминах към кингъфсат там ги имат жанровете, но пък нямат логата на каналите за пиконс и са само за европа. Запалих един стар проект дето събираше обяви от олх и го пренаправих да ми събере информацията от кингъфсат като обиколих всички орбитални позиций и всички сервизи, натъпках всичко в една база и кажи речи спрях с ровенето, мисля на по-късен етап да обиколя и лингсат за логата на каналите.

По принцип съм готов да си генерирам собствен lamedb според каквито критерии си пожелая, примерно този и този пакет или тези жанрове от този и този транспондер. Спрях се на версия 5 понеже е по-нова и уж има повече възможности.

Това е спецификацията която намирам из нета:
PHP код:
eDVB services /5/
# Transponders: t:dvb_namespace:transport_stream_id:original_network_id,FEPARMS
#     DVBS  FEPARMS:   s:frequency:symbol_rate:polarisation:fec:orbital_position:inversion:flags
#     DVBS2 FEPARMS:   s:frequency:symbol_rate:polarisation:fec:orbital_position:inversion:flags:system:modulation:rolloff:pilot[,MIS/PLS:is_id:pls_code:pls_mode]
#     DVBT  FEPARMS:   t:frequency:bandwidth:code_rate_HP:code_rate_LP:modulation:transmission_mode:guard_interval:hierarchy:inversion:flags:system:plp_id
#     DVBC  FEPARMS:   c:frequency:symbol_rate:inversion:modulation:fec_inner:flags:system
#     ATSC  FEPARMS:   a:frequency:inversion:modulation:flags:system
# Services    : s:service_id:dvb_namespace:transport_stream_id:original_network_id:service_type:service_number:source_id,"service_name"[,p:provider_name][,c:cached_pid]*[,C:cached_capid]*[,f:flags] 
Разбирам, че трябва да генерирам lamedb5 файл с всички транспондери и всички сервизи който желая. Относно това имам едно конкретно затруднение, не мога да разбера какво се крие зад: dvb_namespace изглежда е някакъв хекс от съвкупност на параметри за сателита, транспондера и тнт, ако някой знае как се образува тази стойност нека ми каже.

Второто нещо което търсих но не успях да открия е база данни с geospatial дата за контурите на биймовете на транспондерите, това ми трябва за да мога да кажа примерно аз съм на този лат/лонг и съм с 1.20 антена и на база на данните за биймовете да си изведа автоматично какво на теория бих могъл да видя.

За самите букети още не съм ровил как да ги изгенерирам.

Ако някой се чуства вещ по проблемите ми, ще се радвам да сподели мнение.

Мерси.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 07-04-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Новата ламя мисля не се поддържа от всички приемници. По-добре се заиграй със старата. А в зависимост от имиджа 5 се създава и самичка. Първите 4 битчета са орбиталната позиция в хекс, вторите 4 са предимно 0000. Има случаи временно не са нули, когато се копират честоти като на 28,2е например. За двб-т и с започват с еее После си има описание - в децимал са честота, скорост, поляризация, фек, позиция, пилоти и тн Трябва да прочетеш няколко части от сорса на енигмата в гитхъба и ще ти стане ясно, сигурен съм Или от плъгини за сканиране Хич не е лоша идеята ти за програмно сканиране стига и източниците ти на данни да са читави...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, малко, Нов, Помощ, сетъп


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
RAI 1,2,3-Малко помощ зизо Дъра-Бъра 2 31-07-2011 18:11
малко помощ veskodivia САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 29-11-2010 00:05
малко помощ biser DREAMBOX 13 31-08-2010 13:20
Малко помощ charlykayo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 10-05-2010 20:12
Малко помощ. ravengate DREAMBOX 4 20-06-2008 23:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.