The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 24-02-2019
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

изискването сръбски програми без пари е свързано с плащане или загуба на време и както колегата по горе е написал,че накрая писва!От всичко не можах само да разбера плаща ли на сръбски оператор за да гледа,защото ако плаща то би било безумие да вкара в оборудване таксите за пет години и да се надява на "безплатно" гледане?!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-02-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Arkadietz Вижте мненията
Благодаря за отговора, но каква е идеята да налея 1000 лева в hardware и да давам пак по 20 лева на месец за да гледам ???


Нали идеята е да инвестирам пари за да мога да си гледам нещата които искам безплатно.
Това и господ, го не може!Няма как да напълниш хладилника един път,па да ядеш цял живот!Пълниш всяка седмица!Тук си облагодетелстван,десетократно по малко,при това месечно!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-02-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Питащия явно е нов и не е наясно, че дори и да има чиния с мотор, каналите не са безплатни - т.е. свободни. Да, има свободни, като не са никак малко, но.....
Колега, за да се ориентираш (понеже пита за Пинк) виж ето тук: https://www.flysat.com/e16a.php - там където има буквичката F, означава че канала е безплатен, а там където няма означава, че е платено и в следващата колона е вида кодировка. Същото важи и за останлите спътници. Прочети или питай как и кои платени канали се гледат и в крайна сметка си прецени дали си струва да вложиш еднократно за хардуера и евентуално за другото. Поздрави.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 24-02-2019 на 16:20
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-02-2019
ILIA ILIA не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 23
Благодари: 18
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 858
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Питащия явно е нов и не е наясно, че дори и да има чиния с мотор, каналите не са безплатни - т.е. свободни. Да, има свободни, като не са никак малко, но.....
Колега, за да се ориентираш (понеже пита за Пинк) виж ето тук: https://www.flysat.com/e16a.php - там където има буквичката F, означава че канала е безплатен, а там където няма означава, че е платено и в следващата колона е вида кодировка. Същото важи и за останлите спътници. Прочети или питай как и кои платени канали се гледат и в крайна сметка си прецени дали си струва да вложиш еднократно за хардуера и евентуално за другото. Поздрави.
куписи мерцедес и не слагаи гориво
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25-02-2019
Аватара на Arkadietz
Arkadietz Arkadietz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 12
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Питащия явно е нов и не е наясно, че дори и да има чиния с мотор, каналите не са безплатни - т.е. свободни. Да, има свободни, като не са никак малко, но.....
Колега, за да се ориентираш (понеже пита за Пинк) виж ето тук: https://www.flysat.com/e16a.php - там където има буквичката F, означава че канала е безплатен, а там където няма означава, че е платено и в следващата колона е вида кодировка. Същото важи и за останлите спътници. Прочети или питай как и кои платени канали се гледат и в крайна сметка си прецени дали си струва да вложиш еднократно за хардуера и евентуално за другото. Поздрави.

Аз линковете съм ги намерил и даже в много по-добър вид:
https://en.kingofsat.net/pos-16E.php


Да, каква е логиката да съм си купил сателит и да си плащам месечна такса все едно си плащам за кабелната, която вече имам и плащам.
Ми то по тая логика да си стоя на кабелната и да не се занимавам с глупости.
Алтернатива е IPTV Sharing която още преди време моя приятел в Timbo въобще даде началото.
Почти навсякъде има вече оптиика която предлага 100Mb/s и буквално се обезмисля закупуването на всякакъв вид сателитна техника. След като всеки може да си стриймва и да share.


Това което ме интересуваше е дали си струва и има смисъл да се инвестират толкова пари в тази техника и дали ще мога да си гледам нещата които аз искам, но не с уговорката да доплащам всеки месец.
И само да ви кажа, че сърбите вчера ми предложиха пакет от 400 канала за 8 евро на месец и 80 евро за година по IPTV.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25-02-2019
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-добре си остани на кабелната и не се занимавай с глупости.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spaice за този полезен пост :
Васил (25-02-2019)
  #17  
Стар 26-02-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, ето защо аз инвестирах в хардуер - защото искам да гледам каквото и където си поискам (до колкото може, защото само допреди години нямаше Диема и Макс Спорт) без да е смачкано и с нисък битрейт. Кабеларката си върви, няма как, но давам пример с баскетбола по Диема, когато водещия Пламен започне да ръка, просто пускам друг канал от хардуера.
ИПТВ мен лично не ме кефи (базирано на тестове с енигма2 приемник) и веднага казвам защо - няма епг, картината е някакси размазана и каточели с по-малко кадъра в секунда, няма избор на аудио канал, няма DD и DTS. Фулл хд каналите са рядкост, а и има известно забавяне спрямо кабелната/ефирна/сателит.
Ок, значи ти си склонен да плащаш абонамент за ИПТВ, където пак се изисква приемник, а не си склонен да дадеш още едни еднократниж 150 лв за чиния и мотор, и да гледаш много повече от 400 канала?
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26-02-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
ИПТВ мен лично не ме кефи (базирано на тестове с енигма2 приемник) и веднага казвам защо - няма епг, картината е някакси размазана и каточели с по-малко кадъра в секунда, няма избор на аудио канал, няма DD и DTS. Фулл хд каналите са рядкост, а и има известно забавяне спрямо кабелната/ефирна/сателит.
ИПТВ e резерва, при лошо време, или при невъзможност да се гледа на сат.тв някой канал, например от САЩ!ИПТВ е единствената възможност за гледане на телефон. Не си наясно наистина с възможностите на ИПТВ, защото се мъчиш през Е2 приемник. Може да пробваш на телефона, ако ти е на андроид и ще разбереш,че това което си написал е меко казано невярно
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26-02-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, не искам да разводняваме темата и затова уточних как съм гледал аз и какви са ми впечатленията.
В крайна сметка дали това или онова си решава той
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26-02-2019
ВинО ВинО не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Местоположение: Германия
Мнения: 43
Благодари: 59
Получил благодарност:
12 пъти в 12 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малко Офтопик
Цитирай:
Първоначално написано от yavor1
ИПТВ е единствената възможност за гледане на телефон.
Това не е точно така. И на таблет(със сим карта) и на телефон можеш да си гледаш сателитната телевизия, която гледаш в къщи.
Достатъчно е да имаш сателитна телевизия у вас, Енигма2 приемник, динднс (dns) или постоянно ип, отворен порт в рутера, интернет с ъплоуд минимум 10 Mbps и подходяща апликация - DreamDroid, DreamPlayer... (Android) има много други приложения. Има и за ИОС апликации...и по този начин можеш да си стреамваш сат телевизията от вас на телефон, таблет или бокс.
Цитирай:
Първоначално написано от yavor1
Не си наясно наистина с възможностите на ИПТВ, защото се мъчиш през Е2 приемник. Може да пробваш на телефона, ако ти е на андроид и ще разбереш,че това което си написал е меко казано невярно
Определено на Андроид с приложенията специално за иптв е много по-лесно и удобно от Енигма-та.

И на Енигма2 можеш да си изкараш ЕПГ на иптв канали. Трябва ти EPG Importer плугин-а и rytec sources, но е по-сложно за конфигуриране и много играчка!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, reciever, satellite, Избор, мотор, на, приемник, прогарми, сръбска, сръбски, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам H-H Мотор и сателитна чиния. Бобсано ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 17 24-02-2018 20:12
Dreambox 800 sim 3,H-H мотор и сат.чиния djpapi Приключили продажби 6 10-03-2015 22:53
Избор на чиния и конвертор за конкретни канали пиратко Въпроси и отговори 14 05-02-2014 00:02
Помогнете за избор на чиния и конвертори жк231 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 56 26-05-2010 11:37


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.