The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #201  
Стар 23-01-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,397
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Сега при пазаруване чрез посреднически сайтове от Англия видях следния казус:



Сега... проблема не е че се плаща 20% ддс по принцип. Някой запознат ли е досега как всъщност бяха нещата? Защото ако изключим определен вид по-специални стоки, досега когато се пазаруваше от Англия повечето продукти нали отново бяха с ДДС ? Щото стандартната ставка на ддс в Англия мисля че беше 20%. И досега всяка една стока би трябвало също да е била с ддс. Кой го прибира това ддс е отделен въпрос. Но чисто теоретично не би ли следвало цената да остане същата? Един вид ако цената в магазина в Англия е със ддс и отново се сложи ддс става двойно ?
На теория...
Купувам нещо от Англия
и плащам на търговеца през пейпал.
Търговеца на свой ред праща на спедитора на адреса
след което плащам на спедитора за транспорт на килограм,
без значение пратка от 1 кг дали е със себестойност 1000 паунда или десет пенита.
Спедитора как ще ми начисли ДДС?
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #202  
Стар 23-01-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ок, идеята ми беше , че при сегашното положение на практика се плаща два пъти ддс. И за да не се случва това логиката е че нещата зависят по-скоро от този който изпраща стоката! Тоест износителя би следвало да продаде стоката на по-ниска цена (без ддс) и след това когато стоката вече е в държава от ЕС да се начисли подобаваща ставка. Ето какво пише в регламента когато се изнася нещо от ЕС за трета страна:


Цитирай:
ДДС не се начислява върху износа на стоки за страни извън ЕС. В тези случаи ДДС се начислява и дължи в страната на внос и не е необходимо да декларирате ДДС като износител. Същевременно, когато изнасяте стоки, трябва да предоставите доказателство, че стоките са транспортирани извън ЕС.
https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_bg.htm
Понеже темата е и за Китай - не знам при тях да кажем от алиекспреса стоките са с включено тяхно си ддс или не са. ( Знам че тяхното беше 13%). Например в САЩ мисля че цените на стоките по магазините са без ддс. И след това в зависимост от щата се начислява съответната ставка. Преди съм виждал в британски магазини да пише на определена стока ( с ддс или VAT) и предполагам че цените които пишат са с този налог. Но вероятно може би ще има други формалности и регулации за да може когато се изпраща нещо от Англия да не се налага там ддс и после когато дойде тук пак.
Отговори с цитат
  #203  
Стар 23-01-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Ок, идеята ми беше , че при сегашното положение на практика се плаща два пъти ддс. И за да не се случва това логиката е че нещата зависят по-скоро от този който изпраща стоката! Тоест износителя би следвало да продаде стоката на по-ниска цена (без ддс) и след това когато стоката вече е в държава от ЕС да се начисли подобаваща ставка. Ето какво пише в регламента когато се изнася нещо от ЕС за трета страна:


Понеже темата е и за Китай - не знам при тях да кажем от алиекспреса стоките са с включено тяхно си ддс или не са. ( Знам че тяхното беше 13%). Например в САЩ мисля че цените на стоките по магазините са без ддс. И след това в зависимост от щата се начислява съответната ставка. Преди съм виждал в британски магазини да пише на определена стока ( с ддс или VAT) и предполагам че цените които пишат са с този налог. Но вероятно може би ще има други формалности и регулации за да може когато се изпраща нещо от Англия да не се налага там ддс и после когато дойде тук пак.
За сега ще ходят на митница и там ще пишеш- бришеш. Фактури документи.


Накой имали обяснение как малък пакет от Китай идва безплатно или за 1 Еуро , а от България за Китай е 15лв. с Български пощи..
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #204  
Стар 23-01-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията


Някой имали обяснение как малък пакет от Китай идва безплатно или за 1 Еуро , а от България за Китай е 15лв. с Български пощи..

Разбира се и аз съм се чудел през годините. В западните сайтове този въпрос е задаван доста пъти. Общо взето се дължи на комбинация от фактори. Явно има измислен механизъм за индиректни субсидии, а и самата платформа ( Алиекспрес също успява да съдейства затова). Отделно начина по който работят пощенските служби в различните страни облагодетелства едни за сметка на други при международните пратки. И даже преди две години имаше сериозни напъни нещата да се променят...
Отговори с цитат
  #205  
Стар 23-01-2021
Underworld Underworld не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Ок, идеята ми беше , че при сегашното положение на практика се плаща два пъти ддс. И за да не се случва това логиката е че нещата зависят по-скоро от този който изпраща стоката! Тоест износителя би следвало да продаде стоката на по-ниска цена (без ддс) и след това когато стоката вече е в държава от ЕС да се начисли подобаваща ставка. Ето какво пише в регламента когато се изнася нещо от ЕС за трета страна:


Понеже темата е и за Китай - не знам при тях да кажем от алиекспреса стоките са с включено тяхно си ддс или не са. ( Знам че тяхното беше 13%). Например в САЩ мисля че цените на стоките по магазините са без ддс. И след това в зависимост от щата се начислява съответната ставка. Преди съм виждал в британски магазини да пише на определена стока ( с ддс или VAT) и предполагам че цените които пишат са с този налог. Но вероятно може би ще има други формалности и регулации за да може когато се изпраща нещо от Англия да не се налага там ддс и после когато дойде тук пак.
При експорт не се начислява ДДС. Само при импорт. И в САЩ няма ДДС. Да, има други такси но не и ДДС. Прочети тук: https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_en.htm

Поздрави

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #206  
Стар 24-01-2021
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
За сега ще ходят на митница и там ще пишеш- бришеш. Фактури документи.


Накой имали обяснение как малък пакет от Китай идва безплатно или за 1 Еуро , а от България за Китай е 15лв. с Български пощи..
понякога част от транспортните разходи са калкулирани в цената на стоката
използва се и групиране на пратки
всичко това зависи от договорката между али и продавача
и не забравяй, че китаецът плаща на китаец за транспорта, а ти - на българин и съответно заплащането е друго
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист
Отговори с цитат
  #207  
Стар 25-01-2021
milenjs milenjs е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 127
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нещо пак не се вързва - вярно че при част от пратките транспорта е добавен към цената на продукта но например евтините неща които са под долар как става с тях номера да пристигат?
Пък за заплащането - то май в Китай стана по високо от средното тука
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на milenjs за този полезен пост :
1ivjak (25-01-2021)
  #208  
Стар 25-01-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,034
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
Сега при пазаруване чрез посреднически сайтове от Англия видях следния казус:



Сега... проблема не е че се плаща 20% ддс по принцип. Някой запознат ли е досега как всъщност бяха нещата? Защото ако изключим определен вид по-специални стоки, досега когато се пазаруваше от Англия повечето продукти нали отново бяха с ДДС ? Щото стандартната ставка на ддс в Англия мисля че беше 20%. И досега всяка една стока би трябвало също да е била с ддс. Кой го прибира това ддс е отделен въпрос. Но чисто теоретично не би ли следвало цената да остане същата? Един вид ако цената в магазина в Англия е със ддс и отново се сложи ддс става двойно ?
Няма казус тук. До 1 януари Англия бяха в ЕС, Сега не са. ДДС-то е ставка на ЕС, която се плаща ВЕДНЪЖ в рамките на ЕС. До 1 юли 2021 нещата са доста сложни във връзка със събирането на това ддс, промяната цели основно това опростяване.
Англия си имат тяхна ставка, равносилна на ДДС(никой няма да намали цените с 20 процента, въпреки обещанията им при референдума но не отменяща ДДС. УК се води ТРЕТА страна. Няма никакво значение че до преди един месец цените са били същите. Те ще продължат да си прибират таксата от техните потребители, това че продават навън от англия няма да ги премахне, освен ако те не променят законодателството си и не разрешат продажба без "тяхното ддс" когато доставката е извън англия
Отговори с цитат
  #209  
Стар 25-01-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
понякога част от транспортните разходи са калкулирани в цената на стоката
използва се и групиране на пратки
всичко това зависи от договорката между али и продавача
и не забравяй, че китаецът плаща на китаец за транспорта, а ти - на българин и съответно заплащането е друго
След нова година гледаш ли доставките на китайците в Алиекспрес!?

Продукта е сплавен припой за Алуминий 1метър е и с цена на метър 3 Долара Американски.

Гледай доставката
36 стотинки се понасят ама 212 422.05 лева доставка и то за 23-45 дни

Bulgaria
Shipping Method
Estimated Delivery Cost Tracking Carrier
30-50 days BGN 0.36
Cainiao Super Economy
14-28 days BGN 7.36
AliExpress Standard Shipping
14-31 days BGN 119.67
EMS
23-45 days BGN 212,422.05
China Post Registered Air Mail
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #210  
Стар 25-01-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Няма казус тук. До 1 януари Англия бяха в ЕС, Сега не са. ДДС-то е ставка на ЕС, която се плаща ВЕДНЪЖ в рамките на ЕС. До 1 юли 2021 нещата са доста сложни във връзка със събирането на това ддс, промяната цели основно това опростяване.
Англия си имат тяхна ставка, равносилна на ДДС(никой няма да намали цените с 20 процента, въпреки обещанията им при референдума но не отменяща ДДС. УК се води ТРЕТА страна. Няма никакво значение че до преди един месец цените са били същите. Те ще продължат да си прибират таксата от техните потребители, това че продават навън от англия няма да ги премахне, освен ако те не променят законодателството си и не разрешат продажба без "тяхното ддс" когато доставката е извън англия
Обожаваx навремето DX.com /Deal Extreme/. Регистрацията му е за Англия ,цените са им високи за мен вече спрямо Алито , а и няма асортимент и пак ги изпращат от Китай.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 23 (0 членове и 23 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.