The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > VU+

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 06-05-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

До тук от изчетеното от този и от други форуми се налага констатацията, че XTREND-a е за по предпочитане, по добър e от VU+DUO. От по ниския клас на XTREND-a за предпочитане са моделите 5000 и 6500. Много е добър модела 9500 но той си е доста скъп.
При мен също седи момента със закупуването на нов приемник (да бъда точен - трябва да купя два) за това тази тема я следя с голям интерес. От начало имах, а и все още имам слабост към AzBox-a, но там си е едно постоянно "ръчкане", а аз нямам много време да се занимавам толкова детайлно с разните му там програмки. Ако имах повече свободни парички веднага щях да си взема един 9200 и един 9500, но за сега ще трябва да се задоволя само с един Xtrend 5000, което твърдо съм решил.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 06-05-2013
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тук спора между двете марки може да нарастне като спор за ЦСКА и Левски или Локо и Ботев . Според моите кратки наблюдения бих обобщил така :
-от към хардуерна здравина - Вю
-от към поддръжка софтуерна - Тренд

И това лично мое заключение е с много изключения, защото има хора които ще кажат моето Вю не се е оплесквало от дълго време или такива които ще кажат моя Тренд си бачка без грешка от към хардуер. Впечатленията ми са на база доста приемници!
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фолкръм за този полезен пост :
wpi (02-06-2013)
  #23  
Стар 06-05-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги само да споделя, че върнах този Xtrend 5000 бях го взел с уговорка ако нещо не ми хареса да го върна, и след около 16 часа тестове приемника не оправда очакванията ми. В сравнение с DM 500HD какъвто имам, приемника отстъпва по няколко неща поне според мен.
Най-вече не ми хареса това, че приемника си грее и то стабилно, държах го върху една кутия от рутер и като го вдигнах след 3 часа кутията беше като котлон. Отделно си е доста по-голям като размери от дрийма. Другото, което неможах да подкарам са филмите през харда на компа или звука се разминаваше с картината или обратно, иначе субтитрите същата история или изпреварват говора или обратното, докато тия неща при дрийма са си OK. Лошото е че за тия трендове няма достатъчно софт за момента, при мене беше ъпдейтнато с последния Open Pli 3.0 иначе като приемник работи доста бързичко и при рестарт много бързо зарежда енигмата! Лично аз неможах да намеря никаква разлика между картината на дрийма и на тренда. Теста беше на 42 инча плазма на панасоник. С две думи не е лош приемник но на изискванията, които имах за него неможа да отговори. Дано след време пуснат повече софт и може нещата да се пооправят, защото според мене тия проблеми за които писах по горе са софтуерни.

Последно редактирано от ali_baba : 06-05-2013 на 17:31
Отговори с цитат
  #24  
Стар 06-05-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Тук спора между двете марки може да нарастне като спор за ЦСКА и Левски или Локо и Ботев . Според моите кратки наблюдения бих обобщил така :
-от към хардуерна здравина - Вю
-от към поддръжка софтуерна - Тренд

И това лично мое заключение е с много изключения, защото има хора които ще кажат моето Вю не се е оплесквало от дълго време или такива които ще кажат моя Тренд си бачка без грешка от към хардуер. Впечатленията ми са на база доста приемници!
Сравни ги като картина - на кой Сергей Станишев изглежда по-мъжествено и заключението ще си го направим сами.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 06-05-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Лошото е че за тия трендове няма достатъчно софт за момента, при мене беше ъпдейтнато с последния Open Pli 3.0 ........... Лично аз неможах да намеря никаква разлика между картината на дрийма и на тренда. Теста беше на 42 инча плазма на панасоник.
Ти сериозно ли
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
TurboGD (06-05-2013)
  #26  
Стар 06-05-2013
fen fen не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 1,998
Благодари: 279
Получил благодарност:
639 пъти в 385 поста
Сваляния: 70
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе баш по темата си е ,ама няма значение

Та не разбрах,колегата Dalavera,какво "ръчкане",какви 5 лева...???

поне да не беше трил,до като той го прочете.

P.S.Въпросната марка я е посочил колегата,а не аз,нали?
та ми е чудно,как отговорът ми бе изтрит,интересно?

Или тук във форума не трябва да бъдем информирани относно проблемите и начините за отстраняването им??

Последно редактирано от fen : 06-05-2013 на 18:07
Отговори с цитат
  #27  
Стар 06-05-2013
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Колеги само да споделя, че върнах този Xtrend 5000 бях го взел с уговорка ако нещо не ми хареса да го върна, и след около 16 часа тестове приемника не оправда очакванията ми. В сравнение с DM 500HD какъвто имам, приемника отстъпва по няколко неща поне според мен.
Най-вече не ми хареса това, че приемника си грее и то стабилно, държах го върху една кутия от рутер и като го вдигнах след 3 часа кутията беше като котлон. Отделно си е доста по-голям като размери от дрийма. Другото, което неможах да подкарам са филмите през харда на компа или звука се разминаваше с картината или обратно, иначе субтитрите същата история или изпреварват говора или обратното, докато тия неща при дрийма са си OK. Лошото е че за тия трендове няма достатъчно софт за момента, при мене беше ъпдейтнато с последния Open Pli 3.0 иначе като приемник работи доста бързичко и при рестарт много бързо зарежда енигмата! Лично аз неможах да намеря никаква разлика между картината на дрийма и на тренда. Теста беше на 42 инча плазма на панасоник. С две думи не е лош приемник но на изискванията, които имах за него неможа да отговори. Дано след време пуснат повече софт и може нещата да се пооправят, защото според мене тия проблеми за които писах по горе са софтуерни.
Хахаха човек вземи си една арива тя е точно за теб, а и забрави при нея за плейване на филмите от компа. Въобще де се буташ из приемници които са твърде сложни за теб. Всичко си работи явно проблема е задклавиатурното устройство.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 06-05-2013
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хитман,
Прав е човека. Ако телевизорът е хубав и добре настроен, наистина няма да види разлика.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 06-05-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Прав е и че няма софт за екстренда нали ?


Sent from my iPhone 78s using Tapatalk
Отговори с цитат
  #30  
Стар 06-05-2013
Аватара на TurboGD
TurboGD TurboGD не е на линия
Друга титла
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: D-Town
Мнения: 394
Благодари: 21
Получил благодарност:
95 пъти в 71 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Хитман,
Прав е човека. Ако телевизорът е хубав и добре настроен, наистина няма да види разлика.
Не е въпросът дали тази разлика я има или я няма...
Да твърди, че "за тия трендове няма достатъчно софт за момента" си е меко казано несериозно.
За проблемите му със субтитри и плейване на филми пък вече си е до
лични възможности.
__________________
“Never hate your enemies. It affects your judgment.”
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
duo, vu, xtrend, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Xtrend 4000 астеф1 Xtrend 238 18-04-2015 21:36
Кой? Xtrend ET-4000 HD или OPENBOX S6 Pro+ HD ? papa Общ раздел за MIPS-приемници 6 14-03-2013 06:32
XTREND 4000 - 359лв Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 22-02-2013 19:19
Xtrend ET 4000 - 359 лв. SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 22-02-2013 17:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.