The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > VU+

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 19-04-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Интересна дискусия се заформя в темата ми колеги доста спорите, което общо взето е безмислено, интересуваше ме главно дали на 4000 може да се плейват без проблем бг. субтитрите при шернат филм от компютъра, защото четох в една тема че имало проблем и дали плейва по мрежа mkv със звук!
Антонио е обещал да сподели и чакам отговор от него, иначе за момента съм се спрял на 4000 не защото е по-евтин а защото ми се вижда по-малък като размер, както и заради това, че има скарт, защото мисля да го гледам на две места където тв то ми няма HDMI порт, отделно пишат, че и повече грее от 4000, което сигурно не е кой знае от какво значение, но все пак.....
Това ме интересува основно, а не дали може да записва на флашки и други неща, които не са ми необходими.
Също така никой не каза нищо за VU+ Duo дали може да се сравнява с екстренда, като показатели и работа и не е ли по добре да купя, това което се продава в борсата в сравнение с екстренда?
Питам защото досега съм работил основно с дриймове и все още си пазя един дрийм, от който съм доста доволен но искам да си взема нещо по модерно и да пратя дрийма в другата стая.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-04-2013
Аватара на Антонио
Антонио Антонио не е на линия
Черно-бял завинаги!
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 697
Благодари: 219
Получил благодарност:
402 пъти в 171 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Та така... Понеже съм свикнал да си изпълнявам обещанията. Към ali_baba: ако изборът ти за приемник е плейването на mkv файлове през мрежа, това не е твоя приемник. Положението е много зле при възпроизвеждането на този формат. Имам WDTVLIVE HD и имам, макар и бегла представа, как изглеждат такива файлове на голям екран. Просто WD-то бие отвсякъде - острота, плавност при движение, цвят, градиенти в по-тъмните участъци. Да не говоря, че файлове с по-голям битрейт не тръгват въобще, това при WD го няма като проблем - каквото му пуснеш, това плейва. За субтитрите няма да отварям дума, всичко важно преди тях е достатъчно разочароващо. Между другото, пробвах файл, който качих на флашка и положението е същото. Просто екстренда не се харесва с матрьошката. С формати avi, mpeg, dvd се справя добре, но с конкретния е много зле. С OpenPli 3.0 съм, пробвах да маунтвам и CIFS и NFS, като при двата метода качеството е трагично. Може и да бъркам някъде, но честно казано се съмнявам. Нарочно не го пускам на ЛС, а в общата тема, за друг ако е решаващ този компонент, да знае да не разчита. Също така, ако има някой с такъв приемник, моля да потвърди или отрече проблемът с mkv файлове, без значение дали става въпрос за маунтван диск или директно от флашка. Сори, че стана малко дълго.


__________________
Xtrend ET9200, TD110, Sony 40Z5500, Onkyo TX-708
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Антонио за този полезен пост :
ali_baba (21-04-2013)
  #13  
Стар 21-04-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Антонио Вижте мненията
Та така... Понеже съм свикнал да си изпълнявам обещанията. Към ali_baba: ако изборът ти за приемник е плейването на mkv файлове през мрежа, това не е твоя приемник. Положението е много зле при възпроизвеждането на този формат. Имам WDTVLIVE HD и имам, макар и бегла представа, как изглеждат такива файлове на голям екран. Просто WD-то бие отвсякъде - острота, плавност при движение, цвят, градиенти в по-тъмните участъци. Да не говоря, че файлове с по-голям битрейт не тръгват въобще, това при WD го няма като проблем - каквото му пуснеш, това плейва. За субтитрите няма да отварям дума, всичко важно преди тях е достатъчно разочароващо. Между другото, пробвах файл, който качих на флашка и положението е същото. Просто екстренда не се харесва с матрьошката. С формати avi, mpeg, dvd се справя добре, но с конкретния е много зле. С OpenPli 3.0 съм, пробвах да маунтвам и CIFS и NFS, като при двата метода качеството е трагично. Може и да бъркам някъде, но честно казано се съмнявам. Нарочно не го пускам на ЛС, а в общата тема, за друг ако е решаващ този компонент, да знае да не разчита. Също така, ако има някой с такъв приемник, моля да потвърди или отрече проблемът с mkv файлове, без значение дали става въпрос за маунтван диск или директно от флашка. Сори, че стана малко дълго.

Антонио мерси!
Странна работа, приемник за толкова пари пък да неможе да плейне един MKV файл като хората..... и да пусне субтитри. Хубаво ще е и друг да сподели дали и при него положението е като при теб.
Ще взема приемника и ще го тествам ако и при мене покаже същата история с този формат директно ще го върна и ще купя модела 5000, който в крайна сметка може да се окаже по-правилния избор поне при него Veskop е потвърдил, че става на 100% за плейване на MKV а тия формати, които си ги споменал ги плейва дори и DM 800HD който е с доста по-бавен процесор от екстренда.....
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-04-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията

извинявам се че се намесвам в полемиката ви, но как може кастрирания процесор на тренд 4000 да се сравнява с двуядрения на 5000, определено има разлика в производителността 4000 е 700 dmips (ако не греша) а 5000 е 1100 dmips, въпреки разликата в тактовата честота - 4000 е 500mhz, d 5000 e 400mhz.
все едно да си купиш компютър със селерон процесор а не core 2 duo.а наличиено само на чинч, какво те притеснявя,нали има и чинч-скарт кабели и преходници, ако това ти е оправданието пред самия теб, то го приемам.
но решението,както и парите са си твои ,най-положителното е че не си отявлен дрийм тифозо, като някои твърдейки че процесорите на дрийм и тренда били еднакви
Мерси, yavor1! Явно нещата отиват към 5000..... не е много по скъп, и ще върши работата, за която ми трябва, кофтито е че няма скарт но ще го свържа с чинчове, защото едното ми тв е от старите и е CRT
А само да попитам, процесора на DM 500HD двуядрен ли е? защото той плейва без проблем MKV по мрежа както със звук така и със субтитри..... изглежда че и той е по-добър от 4000 при това положение

Последно редактирано от ali_baba : 22-04-2013 на 08:20
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22-04-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така, вече се обзаведох с 5000 и общо взето първите ми впечатления са добри само искам да попитам нещо, понеже приемника е с опен пли има ли възможност да му се качи Newnigma2 защото това опен пли нещо хич не ми харесва и бая се затруднявам немога да кача оскам вече 2 часа ако има някъде Нюнигма за Xtrend 5000 моля дайте линк?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22-04-2013
Аватара на Антонио
Антонио Антонио не е на линия
Черно-бял завинаги!
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 697
Благодари: 219
Получил благодарност:
402 пъти в 171 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честита нова придобивка, да я ползваш със здраве и кеф! Само да допълня наблюденията си от 4000. Субтитрите е ясно, че ги плейва, въпросът е че не плейва видеото. Странно ми е друго. Запис от SKY UK, на който знаете какъв е битрейта, се плейва през мрежата без проблем. Записан е обаче от приемника в .ts формат, качеството е 1:1 без забележки - острота, цвят, градиенти. Тоест, проблемът е по-скоро софтуерен и този приемник не се разбира с .mkv файлове просто. Имам и блурей филми в оригинален формат, не .mkv и ще направя опит, ако всичко е ОК, ще съм сигурен че софтуерно се бъгва, е причината не е в слабия процесор.

__________________
Xtrend ET9200, TD110, Sony 40Z5500, Onkyo TX-708
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22-04-2013
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мерси колеги! приемника е много хубав и работи добре само че все още немога да стартирам оскама има две версии oscam.stable и oscam.unstable в адоните на това PLI кажете ми коя от двете да инсталирам? и какво точно трябва да инсталирам че май нещо пропускам....
във usr/bin би трябвало да намеря оскама и да го преименувам на oscam обаче в usr/bin не намирам нищо...... иначе тук /etc/tuxbox/config намирам файловете на оскама и ги редактирам но непали а CCcam проработи и то добре!
дайте съвет за оскама, че при дриймовете беше лесно пък тук ме се вижда по сложничко с оскама работата, защото не съм работил никога с такъв приемник!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 06-05-2013
Аватара на Zzipper
Zzipper Zzipper не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 276
Благодари: 80
Получил благодарност:
79 пъти в 43 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

8 страници офф топик, никой не направи сравнение между VU+ и Xtrend. Кои са по-качествените приемници, какви са предимствата им и т.н.? Предстои ми да си сменям приемника и се чудя между тези две марки, а като сравнение нищо не намерих в тази тема.
__________________
EDISIОN 100 см aluminium offset,
Powersat DG380S H-H Motor,
EDISIОN SL-1 0.1dB
TBS 6921 PCI-E
Отговори с цитат
  #19  
Стар 06-05-2013
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Zzipper Вижте мненията
8 страници офф топик, никой не направи сравнение между VU+ и Xtrend. Кои са по-качествените приемници, какви са предимствата им и т.н.? Предстои ми да си сменям приемника и се чудя между тези две марки, а като сравнение нищо не намерих в тази тема.
Какво сравнение да намериш? Досега не си ли разбрал, че по форумите всеки обикновено хвали това, което той си е купил?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 06-05-2013
Аватара на Zzipper
Zzipper Zzipper не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 276
Благодари: 80
Получил благодарност:
79 пъти в 43 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То всеки хвали своето, но все пак тука има хора, които ползват приемници и на двете марки, така че ще е хубаво да споделят своите наблюдения, за да може да такива като мен да се ориентират към някой приемник.
__________________
EDISIОN 100 см aluminium offset,
Powersat DG380S H-H Motor,
EDISIОN SL-1 0.1dB
TBS 6921 PCI-E
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
duo, vu, xtrend, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Xtrend 4000 астеф1 Xtrend 238 18-04-2015 22:36
Кой? Xtrend ET-4000 HD или OPENBOX S6 Pro+ HD ? papa Общ раздел за MIPS-приемници 6 14-03-2013 07:32
XTREND 4000 - 359лв Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 0 22-02-2013 20:19
Xtrend ET 4000 - 359 лв. SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 22-02-2013 18:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.