The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-02-2020
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тогава ти трябва само един суич и клещи за кримпване, ако можеш да кримпваш, и направи така:

Директно в рутера на Виваком в хола можеш да включваш каквото си искаш за хола, всичко ще върви.
Кабелът от хола до спалнята си го оставяш "цял", т.е. кримпнати и 4-те чифта, в хола го включваш в рутера на Виваком, а в спалнята го включваш в суича.
В суича с един пач кабел вклюваш приемника за спалнята.
Кабелът от спалнята към кухнята го разделяш на две - кримпваш 2 конектора с по 2 чифта, това и от двата края. В спалнята включваш и двата конектора в суича, а в кухнята единия конектор го включваш към приемника, а другия към телевизора.

И кажи после дали всичко върви.

Edit: Ако не тръгне, раздели и двата кабела. В хола включи и двата конектора в рутера на Виваком. В спалнята единия конектор в суича, от суича пач кабел към приемника, и в суича включваш единия конектор към кухнята. Втория конектор в спалнята, идващ от хола, с един съединител го включваш във втория конектор на кабела към кухнята. После в кухнята двата конектора ги връзваш така, че към приемника да отива тази част от кабела, която си включил в суича в спалнята, а към телевизора да отива тази част от кабела, която идва от съединителя в спалнята. Т.е. от рутера на Виваком в хола да имаш един непрекъснат кабел до телевизора в кухнята, минаващ през съединителя в спалнята. По този начин няма как да не тръгне, защото и у нас е така: кабелите от трите приемника са на общ суич и оттам влизат в рутера на Виваком, а кабелите ми за интернет влизат директно в рутера на Виваком, нямам на един суич и интернет, и телевизия, за да се бъркат по някакъв начин.

Даже като се замисля, по-добре направо втория начин, само ти трябва и един съединител, но ако нямаш подръка пробвай първия.

Последно редактирано от ники_потребител : 21-02-2020 на 12:38
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-02-2020
колкото колкото не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2020
Мнения: 15
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ники_потребител Вижте мненията
Тогава ти трябва само един суич и клещи за кримпване, ако можеш да кримпваш, и направи така:

Директно в рутера на Виваком в хола можеш да включваш каквото си искаш за хола, всичко ще върви.
Кабелът от хола до спалнята си го оставяш "цял", т.е. кримпнати и 4-те чифта, в хола го включваш в рутера на Виваком, а в спалнята го включваш в суича.
В суича с един пач кабел вклюваш приемника за спалнята.
Кабелът от спалнята към кухнята го разделяш на две - кримпваш 2 конектора с по 2 чифта, това и от двата края. В спалнята включваш и двата конектора в суича, а в кухнята единия конектор го включваш към приемника, а другия към телевизора.

И кажи после дали всичко върви.
Точно това правя и не върви ...
В спалня и кухня приемниците вървят, НО до момента, когато ТВ-то в кухня се свърже в интернет и спира сигнала на приемниците в спалня и кухня.

За вариант 2 трябва да си закупя конектор ... има някаква логика, но дали ще се получи - пак не знам ; )

Мисля, си че ТВ-то омазва мрежата, щом спират 2-та приемника в спалня и кухня, когато ТВ-то се върже към интернет ...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21-02-2020
колкото колкото не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2020
Мнения: 15
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията


от двете страни ти трябват такива
едните ги заплюваш за лан другите за тв

суич преди рутера за тв-то
на рутера за лан-а
Sorry за моето невежество, ама не схванах никак идеята ... а, тази джаджа, като я гледам ми изглежда от 1 порт да тръгнат 2 мрежови кабела, като на мен целта ми е да не вървят никъде по 2 мрежови кабела, а 1 мрежови кабел да преминава от ХОЛ -> СПАЛНЯ -> КУХНЯ, като в СПАЛНЯ да захрани Huawei приемника и да продължи към КУХНЯ, където да захрани Huawei приемника + интернет за SmartTV ...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-02-2020
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от колкото Вижте мненията
Точно това правя и не върви ...
Тогава пробвай Вариант 2, редактирах си поста малко по-късно. При сегашния вариант имаш вързани приемник и нет на един суич и сигурно затова се омазва, при втория на суича са само приемници, нета е директно в рутера на Виваком. При мен е така.
Сега си спомням, че и аз съм го правил този номер с нет и ТВ в един суич в началото и не тръгваше, ама кой да се сети IPTV приемниците трябва да са в локалната мрежа на Виваком, зад рутер не тръгват, затова най-вероятно портовете на Вивакомския рутер са бриджнати, а ако включиш друго устройство освен приемник, портовете по някакъв начин се преконфигурират (ънбриджват), за да тръгне нета, и затова ТВ в същия порт спира. Затова всички устройства, които "завършват" в един и същи порт на Вивакомския рутер, трябва да са еднакви - или само приемници, или рутери, телевизори, плейстейшъни, компютри и т.н.

Последно редактирано от ники_потребител : 21-02-2020 на 13:28
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-02-2020
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от колкото Вижте мненията
Sorry за моето невежество, ама не схванах никак идеята ... а, тази джаджа, като я гледам ми изглежда от 1 порт да тръгнат 2 мрежови кабела, като на мен целта ми е да не вървят никъде по 2 мрежови кабела, а 1 мрежови кабел да преминава от ХОЛ -> СПАЛНЯ -> КУХНЯ, като в СПАЛНЯ да захрани Huawei приемника и да продължи към КУХНЯ, където да захрани Huawei приемника + интернет за SmartTV ...
Таз джадажа от розетката ти вади два кабела
съответно и от другата страна на розетката трябва да вкараш с такава джаджа

защо не си вземеш powerline,
като не си си окабелил когато е трябвало както е трябвало

Калпав ви е доставчика, след като иска отделен кабел за иптв.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21-02-2020
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дай предложение за по-читав и го сменяме
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21-02-2020
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

SmartTV Philips в стая Кухня го закачаш през wi-fi и всичко ще работи със тази схема, която си направил.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21-02-2020
колкото колкото не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2020
Мнения: 15
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
SmartTV Philips в стая Кухня го закачаш през wi-fi и всичко ще работи със тази схема, която си направил.
Хубава идея, ама от къде да хване това Wi-Fi ... далече му идва Vivacom-ския рутер от стая ХОЛ ... и това значи, че пак трябва да сложа някъде по мрежата 2-ри рутер ... как да стане?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21-02-2020
колкото колкото не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2020
Мнения: 15
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ники_потребител Вижте мненията
Тогава пробвай Вариант 2, редактирах си поста малко по-късно. При сегашния вариант имаш вързани приемник и нет на един суич и сигурно затова се омазва, при втория на суича са само приемници, нета е директно в рутера на Виваком. При мен е така.
Сега си спомням, че и аз съм го правил този номер с нет и ТВ в един суич в началото и не тръгваше, ама кой да се сети IPTV приемниците трябва да са в локалната мрежа на Виваком, зад рутер не тръгват, затова най-вероятно портовете на Вивакомския рутер са бриджнати, а ако включиш друго устройство освен приемник, портовете по някакъв начин се преконфигурират (ънбриджват), за да тръгне нета, и затова ТВ в същия порт спира. Затова всички устройства, които "завършват" в един и същи порт на Вивакомския рутер, трябва да са еднакви - или само приемници, или рутери, телевизори, плейстейшъни, компютри и т.н.

Сега какво остава ... в крайна сметка? : )
Да правя от Вивакомския рутер от стая ХОЛ да тръгва 1 мрежов кабел с по 2 броя RJ45 от двата му края на 4 жила?
Общо 4 броя RJ45 от двете му страни 2 в стая ХОЛ и 2 в стая СПАЛНЯ ...

Като в стая СПАЛНЯ този кабел едното му RJ45 влиза в switch-a от там ПАТЧ кабел за IPTV приемника, a другото RJ45 се снажда с конектор към 1 брой от 2 броя RJ45 на мрежовия кабел, който заминава към стая КУХНЯ?

Този снаденият захранва SmartTV в стая КУХНЯ, а другото RJ45 на кабела който заминава в стая КУХНЯ влиза в switch-a и в стая КУХНЯ в IPTV приемника ..?

Това ли е схемата да се получат нещата в крайна сметка? ; -)
И ако "да" би ли имало някакъв проблем, че върви интернета на по 4 жила вместо на 8 ..?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21-02-2020
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно така В крайна сметка телевизорът в кухнята е вързан директно към рутера на Виваком, а двата приемника от кухнята и спалнята са вързани към суича, който е свързан към рутера. 100% ще тръгне, и при мен е така като краен резултат.
Няма проблем трафикът да върви по 2 чифта ако е до 100Mb/s, над тази скорост се ползват и четирите чифта.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, fibernet, iptv, vivacom, въпрос, относно


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV ? mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1669 04-04-2023 16:04
Въпрос относно Vivacom TV Недялко1 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 22 13-08-2017 14:57
Vivacom FiberNet със собствен рутер: настройки martincho8002 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 22 31-08-2015 13:40
Помощ относно IPTV николай13 Въпроси и отговори 1 26-05-2014 00:24
Относно IPTV tarabas_ IPTV (Internet Protocol Television) 3 10-06-2010 16:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.