The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 06-01-2011
Аватара на Сандокан
Сандокан Сандокан не е на линия
Малайзийски пират
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 38
Благодари: 26
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dsc Вижте мненията
Не е лоша бравата,а можеш и чрез СОТ да я управляваш,както и с четец за контрол на достъп.
Аз лично съм монтирал доста ел.брави но друг модел в комбинация с контрол на достъпа е перфектна комбинация.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31-01-2011
Карчев Карчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имама един проблем с една блиндирана врата на входа в който живея. Вратата е на Солид 55 и се отваря с чип от външната врата, а отвътре има бутон. Задейства се електромеханична брава и се отваря.
Проблема е, че от 2 години, понеже е нова кооперацията тази врата с този механизъм се развалят поне 10 пъти. И лошото е,че няма откъде а се излезе , освена да се скочи през прозореца на 1 етаж на тълбището. От фирмата отказаха всякакво съдействие и сме решили да измислим друг начин на отваряне.
Дали е възможно този чип като се постави на четеца, който е вътре във вратата вместо да задейства електромеханичната брава да задейства един електрочески насрещник с памет и като дръпнеш вратата да се отвори. Отвън вратата да я направим с топка. А отвътре вместо да натискаме бутон да отваряме с дръжката на вратата. И ако нещо се развали в електрониката да отключваме с ключ като се врътне само езика на бравата. Ако някой се е занимавал с такива системи и може да помогнеи даде съвет ще съм благодарен.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-01-2011
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Карчев Вижте мненията
Имама един проблем с една блиндирана врата на входа в който живея. Вратата е на Солид 55 и се отваря с чип от външната врата, а отвътре има бутон. Задейства се електромеханична брава и се отваря.
Проблема е, че от 2 години, понеже е нова кооперацията тази врата с този механизъм се развалят поне 10 пъти. И лошото е,че няма откъде а се излезе , освена да се скочи през прозореца на 1 етаж на тълбището. От фирмата отказаха всякакво съдействие и сме решили да измислим друг начин на отваряне.
Дали е възможно този чип като се постави на четеца, който е вътре във вратата вместо да задейства електромеханичната брава да задейства един електрочески насрещник с памет и като дръпнеш вратата да се отвори. Отвън вратата да я направим с топка. А отвътре вместо да натискаме бутон да отваряме с дръжката на вратата. И ако нещо се развали в електрониката да отключваме с ключ като се врътне само езика на бравата. Ако някой се е занимавал с такива системи и може да помогнеи даде съвет ще съм благодарен.
Най-чисто и просто е да се монтира нов четец отвън, който да управлява електромагнитен насрещник, останалата част от промените - топка отвън и дръжка отвътре - остават, останалите карантии във вратата сложени там от производителя ги забравяте там ... и си гледате кефа ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
Карчев (31-01-2011)
  #14  
Стар 03-04-2013
Богича Богича не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Карчев Вижте мненията
Имама един проблем с една блиндирана врата на входа в който живея. Вратата е на Солид 55 и се отваря с чип от външната врата, а отвътре има бутон. Задейства се електромеханична брава и се отваря.
Проблема е, че от 2 години, понеже е нова кооперацията тази врата с този механизъм се развалят поне 10 пъти. И лошото е,че няма откъде а се излезе , освена да се скочи през прозореца на 1 етаж на тълбището. От фирмата отказаха всякакво съдействие и сме решили да измислим друг начин на отваряне.
Дали е възможно този чип като се постави на четеца, който е вътре във вратата вместо да задейства електромеханичната брава да задейства един електрочески насрещник с памет и като дръпнеш вратата да се отвори. Отвън вратата да я направим с топка. А отвътре вместо да натискаме бутон да отваряме с дръжката на вратата. И ако нещо се развали в електрониката да отключваме с **** като се врътне само езика на бравата. Ако някой се е занимавал с такива системи и може да помогнеи даде съвет ще съм благодарен.

И аз да се включа към дебата . Занимавам се с входни врати на блокове и според мое мнение, вратите за да не се развалят, не трябва да има механични части, които да се износват. За това най доброто решение е, да се монтират в самата врата два магнита в горния и долния край на врата и сензорен бутон които също няма механика която да дефектира. Идеята ви с топките от външната страна е вече практика от доста време.
Колкото до заключването с шипове(брава болт) и други механики, търговците ще ви ги хвалят като нещо много добро , но кръдеца като не знае че има такова устройство ще изпокриви врата и няма да може да влезе ама лошото е че без рязане няма да се мине след като се изпокривят шиповете- това са големи главоболия след време
Надявам се да съм бил полезен ,ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на пощата : servicerex@abv.bg
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
нанесох се в апартамент (досега винаги съм бил в къща) и сега идва въпроса за максимално подсигуряване на входната врата. Секретни брави и прочие е ясно за всички, че не може да спре никой. Идеята ми е за по-нестандартно подхождане, оттам и да намаля максимално шанса за проникване. СОТ-а е ясен с предимствата и недостатъците му, иначе ще сложа един СОТ. Обаче ми се иска да не се стига до него и въобще да "отрежа" влизането вътре.

Мисля си да сложа електронна брава. След ровене из нета намерих нещо, което смятам ще свърши работа - ЕЛЕКТРОМАГНИТНА БРАВА ТИП БОЛТ (такава като на картинката).
Ще и сложа захранване, дистанционнен модул по мой избор (пак малко нестандартно).

Тук имам няколко въпроса. За да се проникне и да се разбие бравата според мен има два начина:
1. С взлом, ще устиска ли самата брава на напън?
2. Да се симулира дистанционното. Знам че това зависи изцяло от модула, който ще сложа. Но той ще е на принципа на модулите за СОТ, които включват и изключват. До колко надежни са те? Да се улови честотата на предаване на сигнала, но и самият криптиращ код? Дали има начин тази брава да се отключи и без да се докопат до модула за управление?


http://locksmithbg.com/userfiles/pro...oduct_1483.jpg
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-04-2013
Аватара на mit
mit mit не е на линия
CARDOK
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 370
Благодари: 57
Получил благодарност:
156 пъти в 88 поста
Сваляния: 138
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Тоя дроп болт е на Секюрити България (Полимекс) със сигурност е по-евтин там и по-добре магнит ползвай както е казал колегата по-горе.
За дистанционното идията е тъпа защото и да си изключва модула ..крадците ще слушат когато го ползваш.
RFID тага ти седи на ключовете и не иска батерия ,чете се от 15-тина сантиметра и е водоустойчив.
Има решения и с фингърпринт което свежда до необходимостта да си носиш само пръстите,ама не съм сигурен че си струва парите.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mit Вижте мненията
Тоя дроп болт е на Секюрити България (Полимекс) със сигурност е по-евтин там и по-добре магнит ползвай както е казал колегата по-горе.
За дистанционното идията е тъпа защото и да си изключва модула ..крадците ще слушат когато го ползваш.
RFID тага ти седи на ключовете и не иска батерия ,чете се от 15-тина сантиметра и е водоустойчив.
Има решения и с фингърпринт което свежда до необходимостта да си носиш само пръстите,ама не съм сигурен че си струва парите.
Как точно ще слушат крадците когато го използвам чрез дистанционно? RFID четеца по-сигурен ли е като цяло? И дали може да се сложи самия четец някъде зад ламарината на вратата и да не се вижда въобще къде е? Другото, което ме вълнува този дроп болт има ли някаква вероятност да блокира (заяде) в заключено състояние въпреки, че му е спряно захранването? Все пак дроп болт-а не е ли по-добрият вариант от магнитен насрещник на вратата?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 08-04-2013
Аватара на mit
mit mit не е на линия
CARDOK
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 370
Благодари: 57
Получил благодарност:
156 пъти в 88 поста
Сваляния: 138
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
Как точно ще слушат крадците когато го използвам чрез дистанционно?
Надявам се да не очакваш да ти обясня детаилно ?
Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
RFID четеца по-сигурен ли е като цяло? И дали може да се сложи самия четец някъде зад ламарината на вратата и да не се вижда въобще къде е?
Може.
Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
Другото, което ме вълнува този дроп болт има ли някаква вероятност да блокира (заяде) в заключено състояние въпреки, че му е спряно захранването?
Да има и затова предложих да прочетеш горното мнение.

Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
Все пак дроп болт-а не е ли по-добрият вариант от магнитен насрещник на вратата?
Никога не съм предлагал насрещник...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 08-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То е ясно, че повечето дистанционни са на 433MHz, но пак ми се струва трудно да прихванат сигнала, че и да го декриптират. До колкото знам всеки модел дистанционно си има криптиращ код на сигнала, за да приема команди само от програмираните за него дистанционни. Както и да е, идеята с четеца за магнитни карти също ми допада.
Остава въпроса за дроп болт-та и евентуалните проблеми, които могат да възникнат с него? Ако се понапъне вратата повече означавата че болта има шанс да не се прибере? В такъв случай вратата буквално трябва да се реже...

Идеята с магнита не мога точно да я разбера. Знам за онези магнити дето са 300-500кг, но те няма как да свършат работа в случая. Говоря за този тип -
Отговори с цитат
  #20  
Стар 08-04-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
Как точно ще слушат крадците когато го използвам чрез дистанционно? RFID четеца по-сигурен ли е като цяло? И дали може да се сложи самия четец някъде зад ламарината на вратата и да не се вижда въобще къде е? Другото, което ме вълнува този дроп болт има ли някаква вероятност да блокира (заяде) в заключено състояние въпреки, че му е спряно захранването? Все пак дроп болт-а не е ли по-добрият вариант от магнитен насрещник на вратата?
Извинявай колега, добре си тръгнал към заключващия механизъм, ама как си си поставил вратата, обикновенно ги поставят така,че с едно крикче могат да се повдигат, а и пантите са достъпни за аку ъглошлайф.
има доста видове касови брави, но основното е самия монтаж на касата.
желателно е да се монтира централно на вратния отвор за да попадне под трегерчето за касата, така вече е по трудно да се повдигне цялата кооперация над твоя апартамент.
съответно и пантите да са вкопани или защитени с различен от стомана материал ( гранит е за предпочитане, а и като облицовка на вратния отвор стои добре, може и друг облицовъчен камък )за да се затрудни рязането им.
по принцип не може да се спрат крадците, единствения възможен начин е да ги затрудниш повече.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
врата, входна, Електромеханично, заключване, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Заключване на темите в раздел БОРСА АДМИН Новини и мнения 1 12-11-2010 10:07
Заключване на канали на IPBox 200S gogo102 AB Com / DG Station 1 19-04-2010 17:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.