The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1001  
Стар 28-12-2018
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,241
Благодари: 122
Получил благодарност:
601 пъти в 316 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Честита Коледа момчета! И момичета, ако изобщо са останали. Аз да добавя последния "хит" от практиката си - Въздушен Мак, модел 2017 - изключва заради прегряване. В друг сервиз му сменили пастата, почистили го - "прегрява"! Сменили и трита термосензора ама нъцки - пак "прегрява" Та тъй - ако не знаете - сменява се сензора за осветеност на камерата и всичко си идва на мястото. Що ли? Ами аз питах Епъл, ама не ми отговориха. Има един ненормалник в ютуб, който живее, за да тормози Епъл - той ме светна. Горецитираните сензори ползват обща шина, а този за осветеност си е калпав по дефолт. И като даде фира, термосензорите започват да подават информация от -124°C до >100°C Весели празници и внимателно с квадртатните бутилки
Честита Коледа !!!
Това с въздушните 2017 което описваш е малко притеснително . Питам заради себе си , не е заради приятел . Едно от децата ми има същия от няколко месеца , за сега този проблем не се е появявал . Всъщност до сега няма никакъв проблем . Възможно ли е да е калпава партида или е тенденция ? Все пак е модел 2017 , но пък ние не знаем колко , кога и къде са продадени . Тъкмо се реших да взема и на другото дете същия и сега съм малко притеснен . Съвет ?
Отговори с цитат
  #1002  
Стар 10-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Щом си решил да взимаш Епъл компютър - взимай! Това, че излиза такъв или онакъв проблем, не трябва да те спира. Всички имат проблеми. И ябълките, и прозоречните, и хромираните. Единственият въпрос, който трябва да си зададеш е: струва ли си парите? Повечето собственици на Епъл продукти са такива от чист снобизъм и криворазбран престиж (ало, облъчените, без обиди, това е само мнение). Ако пътуваш, комуникираш 24/7, искаш стабилна батерия, ниско тегло, компактност и най-вече ако правиш пари с този компюър - действай. Ако мислиш да го закотвиш на масичката и да го ползваш за чат, ютуб или просто някой да се изфука пред приятелите си, не си струва инвестицията. За 1/3 от сумата ще си купиш здрава и надеждна Windows машина или тъй нареченото PC. Успех!
P.S. За едно дете, да предположим ученик/студент, не първокласник, надявам се, Епъл е мечтан подарък Скъп, евтин, полезен или не, има неща, които не се купуват с пари. Да се джойнеш към Епъл Кеър, важно е.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 10-01-2019 на 16:50
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
mistor (11-01-2019)
  #1003  
Стар 11-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,241
Благодари: 122
Получил благодарност:
601 пъти в 316 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Щом си решил да взимаш Епъл компютър - взимай! Това, че излиза такъв или онакъв проблем, не трябва да те спира. Всички имат проблеми. И ябълките, и прозоречните, и хромираните. Единственият въпрос, който трябва да си зададеш е: струва ли си парите? Повечето собственици на Епъл продукти са такива от чист снобизъм и криворазбран престиж (ало, облъчените, без обиди, това е само мнение). Ако пътуваш, комуникираш 24/7, искаш стабилна батерия, ниско тегло, компактност и най-вече ако правиш пари с този компюър - действай. Ако мислиш да го закотвиш на масичката и да го ползваш за чат, ютуб или просто някой да се изфука пред приятелите си, не си струва инвестицията. За 1/3 от сумата ще си купиш здрава и надеждна Windows машина или тъй нареченото PC. Успех!
P.S. За едно дете, да предположим ученик/студент, не първокласник, надявам се, Епъл е мечтан подарък Скъп, евтин, полезен или не, има неща, които не се купуват с пари. Да се джойнеш към Епъл Кеър, важно е.
Преценката си е лична , разбира се . Снобизма или "престиж" ги забравям . Факт е , че мак от 2012 все още е като нов , с леки забележки за батерията , която се сменя малко трудно , но не е невъзможно , отнема 1 час . Сравнявайки го с hp pro със сходни данни като хардуер за същите пари пак от 2012 , мак-а още е жив , а hp-то се мъчи и батерията му приключи в края на третата година . Да не говорим че като ги сложиш един до друг hp-то е като многоетажен блок, за теглото няма нужда да се коментира . Това е сравнение на модели от преди 5 години . Разбира се , че в момента има ултрабуци на hp , dell .... , от същия клас процесор , памет , ssd , тегло , размери , но и цената е сходна . А отстъпката която дават епъл в Англия на студентите , директно накланя везните към мак-а .
Именно за студент в чужбина или често пътуващ е много удобно , 8-10 часа работа на батерия при 1,4кг общо тегло за лаптопа .Служебния dell /линукс и уин10/ едва издържа 4 часа . В случая става дума да си максимално дълго време мобилен . Едно пътуване със самолет , чакане по летища ,трансфер от и до летищата си е доста часове . Някой предпочитат да спят по време на полета , но не всички са такива .
За Епъл Кеър е ясно , някой си я спестяват , но това не е мой проблем
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на mistor за този полезен пост
bu12tras (11-01-2019), Wanderer (11-01-2019)
  #1004  
Стар 11-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Относно батерията - моделите със залепена такава са доста капризни. Ако стигнеш до смяна, препоръчвам ти, въпреки високата цена, да я смениш в оторизиран сервиз на Епъл. Първо, ще получиш оригинална (неоправдано по-скъпа, за съжаление), второ ше избегнеш риска да утрепаш дъното. Да, има такава възможност. Thank you, Apple! Специално за Air, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в оторизиран сервиз.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #1005  
Стар 11-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,241
Благодари: 122
Получил благодарност:
601 пъти в 316 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Относно батерията - моделите със залепена такава са доста капризни. Ако стигнеш до смяна, препоръчвам ти, въпреки високата цена, да я смениш в оторизиран сервиз на Епъл. Първо, ще получиш оригинална (неоправдано по-скъпа, за съжаление), второ ше избегнеш риска да утрепаш дъното. Да, има такава възможност. Thank you, Apple! Специално за Air, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в оторизиран сервиз.
Батерията вече е сменена , процедурата не е сложна , просто трябва да се внимава особено , ако се ползва химия за разлепване на старата - тогава е повече от задължително да се демонтира дъното . Риска случайно капка от химикала да попадне върху дъното е голям , а това наистина ще го прецака . Аз не ползвах химикал за отлепването , по-бавно е , но рисковете са минимални . Наистина оригиналните батерии са нещо различно от евтините , имат си гаранция , докато евтините обикновено не е ясно кога са произведени , нямат реална гаранция . Но за цената която искат в бг оторизираните, можеш да пробваш 4-5 различни батерии , докато попаднеш на добра батерия . А може и да не уцелиш . Аз нямах такъв проблем , но това си е повече късмет .
На air едва ли ще ми се наложи да им сменям батерията след гаранцията . Подарени са вече , има кой да му мисли ако се наложи
Отговори с цитат
  #1006  
Стар 11-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Риска за дъното (при Air) не е само от химикалите(аз никога не ползвам химия за тази цел), а най вече от регулатора на напрежение(най общо казано), отговарящ за заряда на батерията. При по-некачествени батерии, чипа изгаря, а смяната му е сложна. Има и вариант с байпас, но риск да съсипеш работеща машина съществува. Това важи за всички от въздушната серия. В интерес на истината, няколко пъти съм сменявал батерия на такива, с оригинални и не съм имал проблеми, но пък имам и две китайски батерии, които са довели до изгаряне на дъно - едната мое дело, другата на колега.
Ето едната гад, на снимката. Изглежда оригинална, нали
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 11-01-2019 на 13:20
Отговори с цитат
  #1007  
Стар 11-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,241
Благодари: 122
Получил благодарност:
601 пъти в 316 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Батерията която смених е на mac book pro mid 2012 , intel I7 , 8G ram i 512G SSD .Това е първия модел с ретина дисплей 2880x1800 . Такъв дисплей 7 години по-късно , доста от конкурентите им даже не го предлагат . По-конкретно модела е MacBookPro10,1 . Нищо друго не е подменяно освен споменатата батерия и кабела на зарядното . Кабелите на зарядните им са под всякаква критика . Не знам какви материали ползват , но след втората година максимум , приличат на оскубана кокошка . Външния слой го няма и веднага почват проблемите . Добре , че са китайците да продават нещо толкова елементарно на никаква цена .Другия недостатък е липсата на мрежова карта , но и това се решава лесно с любезното съдействие на китайците . За AIR моделите нямам никакво впечатление за момента. PRO-то обаче си е на ниво . Освен вече споменатия имам и pro 2018 . Няма нужда да го коментирам .
За снобите или "престижните" съвета ми е да се ориентират към модел от предходната година . Ще е доста по-евтин , няма да им е трудно да са "в крак с модата" . Останалите сами ще си преценят , те не се нуждаят от съвети
А и не пропускайте apple care . Това е като да си купиш ферари и да нямаш пари за гуми
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
bu12tras (12-01-2019)
  #1008  
Стар 12-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Батерията която смених е на mac book pro mid 2012 ...
На този модел батерията се сменява с поглед и няма никакви проблеми да се сложи и китайско менте. Понякога даже е по-добре, тъй като оригиналните имат навика да надебеляват и понякога издънват тъч пада И познавам един с Мазерати, който няма пари за гуми
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #1009  
Стар 12-01-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,935
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Това е първия модел с ретина дисплей 2880x1800 . Такъв дисплей 7 години по-късно , доста от конкурентите им даже не го предлагат .
Кои конкуренти визираш конкретно? Тези с резолюция 3840х2160 или? За твое съжаление, вече сме 2019, повечето конкуренти на епъл от години използват тъчскрийн екрани с 4к резолюция, тъчпади с екрани и какво ли още не, а епъл...
Отговори с цитат
  #1010  
Стар 12-01-2019
Stony Stony не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 95
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране Совтуер за следене на самсунг!

Знае ли някой как да разбера дали някой ми е инсталирал софтуер за проследяване?



Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Към всички собственици на Апъл продукти от най-ново и не съвсем поколение, специално телефони и таблети: в последните няколко месеца идват клиенти с идентичен проблем - устройствата им не се зареждат.

Тъй като не мога да съм категоричен в анализа си, а в нета няма потвърждение на думите ми, давам бройката и моделите. Изводите вие си ги направете. Модел 7 - 5 бр, 7 плюс - 4бр, осем - 1бр, десет - 1бр, айпад про, трето поколение(A1876, A2014, A1895) - 2 бр, айпад про 11 инча(A1980, A2013, A1934) - 2бр и айпад про, второ поколение(A1670, A1671) - 3 бр. Това са моделите и бройките, при които лично съм установил проблема. А именно - неоригинално зарядно.

Клиентите зареждали устройствата си известно време с каквото им попадне до момента, в който зареждането окончателно е спряло. И няма оправия. Няма да влизам в детайли какво съм правил, но всичко беше без успех. Само си загубих времето и нервите.

Почти всичките бяха в гаранция със Епъл Кеър програма и бяха отремонтирани успешно в официалния Епъл сервиз. Сменяват чипа, отговарящ за зареждането. Една малка многокрака гадина, повърхностен монтаж, SMD със скрити изводи.

Повтарям, не мога да съм категоричен, че Епъл тихомълком са модифицирали ADM (Apple detection mechanism), така че да съсипва продуктите си, но имайте едно на ум. Първия признак, че нещо става с устройството е непостоянаната работа на батерията - чарджи много бързо, и още по-бързо пада, друг път чарджи супер бавно, понякога увисва на определен процент, преди 100. Сигурен признак са различните проценти заряд при рестарт на телефона/таблета. Например - батерията е 56%, рестартирате и виждате 20% или 85%.
Момчета, това не е критика, просто споделям опит. Ползвайте оригинални чарджъри и кабели, въпреки, че са необосновано скъпи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ios, iphone, ДИСКУСИИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (1 членове и 1 гости)
ogibo
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.