The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-09-2020
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Лихвата по депозитите в някои банки стигна 0,00 %

https://business.dir.bg/banki-i-fina...-po-depozitite
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-09-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В Кракена или в Bitfinex е 400% — 500%, 2000%.... Всичко си зависи от теб!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-09-2020
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
В Кракена или в Bitfinex е 400% — 500%, 2000%.... Всичко си зависи от теб!
Да де ама по ипотечните кредити е около 3% нещо бая голема разлика. За тия къде ги пишеш ипотечните кредити предполагам са над 3000% ? Или бъркам?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-09-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Банките са най-голямата мафия след правителството. Около година сметката ми във фи**** (приближена на боко и дала милиарди кредити на пеевски) е запорирана от ЧСИ, като това не пречи да ми превеждат заплатата в нея. Условието е, че трябва да отида на място, докато съм в клон на банката да ми вдигнат запора за няколко минути и да изтегля сума не по-голяма от заплатата на каса. До тук добре, но този месец ме зарадваха. От този месец вече има "такса за вдигане на запор" в размер на 8лв. Това го нямаше последната една година.
Освен това, за да е по-голям обирът, таксата да преведеш пари по сметка в друга банка от този месец нараства от 4 лева на 5 лева.
Вие си правете сметката дали това е рекет от страна на банката или е следствие на финансовата криза в която се намира държавата.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-09-2020
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Това не са банки това са таксо събирателни дружества. Без тия такси ще фалират, не могат да правят от друго пари
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на dolby за този полезен пост
111111 (15-09-2020), AGT (14-09-2020), aRchers (14-09-2020), digimp (14-09-2020), Em (14-09-2020), ivandz (14-09-2020), tedy58 (28-09-2020), някой (16-09-2020)
  #6  
Стар 14-09-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Да де ама по ипотечните кредити е около 3% нещо бая голема разлика. За тия къде ги пишеш ипотечните кредити предполагам са над 3000% ? Или бъркам?
Тия къде ги пиша не раздават ипотечни кредити, а яхти!
Това не са банки, а борси. Много по-доходно е вместо да държиш парите си в банка, да инвестираш разумна част от тях (не всичките) в борса и да търгуваш я със злато, я с крипто...
Разбира се, риска е голям и си е твой. Тия проценти дето написах са за колорит на поста ми, но са напълно достижими.
Ако си предпазлив трейдър и не поемаш големи рискове, спокойно и лежерно може да постигнеш 30-50% доходност за година. Което е доста повече от нулевите лихви в банките.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-09-2020
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само после, когато загубите парите си в тези инвестиции, да не се наредите на простест да си искате парите от държавата, т.е. от онези дето уж са страхливи и консервативни и въпреки нулевите лихви си държат парите в банките, контролирани от централната банка...

Припомням, че преди няколко години имаше аналогична драма с курса на швейцарския франк - тарикати бяха взели кредити във франкове поради ниската лихва, но когато една нощ централната банка на Швейцария девалвира курса, тия тарикати се оказа от другата страна на въжето набалбукани да дължат взетите кредити по стария курс, защото такива им били договорите. И какво - до вчера палащахме малко, а днес - протест за помощ от държавата.

Но навсякъде е така - когато имаме далавера, тя си е само за нас. Когато дойдат загубите - дай да ги дадем на другите...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-09-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Което по никакъв начин не променя факта, че вкарваш 10к в банката и след една година имаш 9975 в нея, след 4 години имаш 9900... Ако имаш карта към депозита - още повече разходи... И това беше по-старите тарифи . Колко да е сигурно в банката, стоят стоят па изчезват
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-09-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като допълнение към горното бих допълнил - никой не е станал трейдър от раз. Не скачайте направо в дълбоките води, а първо експериментирайте и се учете година-две със сума, не по-голяма от 1-2 ваши месечни заплати. През това време ще имате и късмета на начинаещия, но и ще правите грешки, от които да се учите. Докато в един момент трейдването ще стане част от ежедневието ви - без излишни емоции и припряни действия, може да достигнете доходност, която никоя банка няма да ви даде.
ПС. Стоян е пристрастен в мнението си, защото държи БНБ!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-09-2020
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Тия къде ги пиша не раздават ипотечни кредити, а яхти!
Това не са банки, а борси. Много по-доходно е вместо да държиш парите си в банка, да инвестираш разумна част от тях (не всичките) в борса и да търгуваш я със злато, я с крипто...
Разбира се, риска е голям и си е твой. Тия проценти дето написах са за колорит на поста ми, но са напълно достижими.
Ако си предпазлив трейдър и не поемаш големи рискове, спокойно и лежерно може да постигнеш 30-50% доходност за година. Което е доста повече от нулевите лихви в банките.
Да , направих си рисърча ама малко късно.
Това което предлагаш е много рисковано особено сега, нямам идея ти с какво търгуваш аз търгувам с акции повечето са ми в червено, имам няколко добри попадения но другите не са. Вероятно не съм добър трейдър.
Мисълта ми беше че маржа е доста голям между лихвата на ипотечните кредити и лихвата по депозитите.

Мога да направя сравнение с банките в Англия как е ако ви е интересно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
ogibo (14-09-2020)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
00, банки, депозитите, Лихвата, някои, ПО, стигна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Две банки и фонд придобиват Булсатком аас ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 47 19-12-2019 21:37
Пекъсване на някои канали РАДИЧ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 8 05-07-2016 15:00
някои да има проблемии с AXN ? Чейн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 07-11-2014 01:45
Да започнем с някои коледни промоции SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-11-2012 21:36
Проблем с някои канали Ради КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 6 11-05-2010 21:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.