The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 14-09-2020
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 637
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
В момента се сещам че един приятел се почна работа в България / не е българин/ и не можа да си отвори банкова сметка не се сещам поради каква причина беше, та си ползва револют, компанията му плаща заплатата в сметката му в револют и той си ползва заплатата без никакви ядове къде плаща с карта къде тегли от банкомат, даже имаше определена сума на месец може да изтегли без никаква такса.

На някой може да му свърши работа да финтира тия разбойници, докато не са се усетили
Фирмите не искат да превеждат заплатите на скужителите към литовски ИБАН. Друг е въпроса, че СЕПА преводите в някой банки са дори по-евтини от националните междубанкови.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #22  
Стар 14-09-2020
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Само после, когато загубите парите си в тези инвестиции, да не се наредите на простест да си искате парите от държавата...
Само после като се срине банковата система да не се наредиш на протест да си искаш парите от..... тези, които сринаха банковата система.

Сериозно, ако хората осъзнаваха как работи банковата система, щяха да вдигнат революция. Това е и цитат на Хенри Форд, който преди 100 години е осъзнал това, което милиарди хора днес не могат.

Ето накратко как стоят нещата:
Банките създават пари от нищото (за последно хартийките в портфейла ти са били обезпечени с нещо преди десетилетия). После отдават тези пари като кредити на хора и бизнеси, като получават обезпечение от тях под формата на реални неща (например движимо и недвижимо имущество, ценни книжа и акции на фирми....).
Практически създават нещо от нищото и в негова замяна получават истински активи, когато клиентите им не могат да върнат фалшивите пари, създадени от нищото.

За да стане още по-интересно, когато си държиш парите в банката, ти реално не ги притежаваш - банката ги притежава. Когато парите ти са под формата на хартийки, издадени от централната банка, ти не ги притежаваш - те са собственост на централната банка. Те нямат никаква стойност и се наричат фиатни пари.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4...B0%D1%80%D0%B8
Но да се върнем на банкирането.

Та, когато си държиш парите в банката, те реално не са там. Всъщност, те дори не съществуват. Това е така нареченото банкиране с частичен резерв (fractional-reserve banking). Или на по-прост език, ако имаш 1000 лева в банката, то тя реално има само около 10% от тях в резерв. Някои банки дори държат само 1%.
Това на практика означава, че ако над 10% от клиентите на дадена банка отидат наведнъж да си изтеглят вложените пари, то банката обявява несъстоятелност. Това е така нареченият "bank run" Повече тук:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bank_run
На всичкото това отгоре, тъй като централната банка печата все повече и повече пари и буквално залива икономиката с безстойностни хартийки, те губят своята покупателна способност с по-бързи темпове, отколкото заплатите се вдигат. Това се усеща при постоянно повишаващите се цени на стоки и услуги. Инфлация.

Така например ако си държал 1000 лева в банката последните 10 години, то те са загубили своята покупателна стойност с доста висок процент. Сега не би могъл да закупиш същото количество от дадена стока, както си можел преди 10 години.

И така, защо бихме могли да стигнем до сценарий в който банките ще обявят несъстоятелност?

Елементарно! Ковид 19 мерки. За да спасят икономиката от мерките, които правителствата сами наложиха заради коронавируса, те започнаха да печатат пари в дори още по-големи размери от преди. Федералният резерв на САЩ напечата няколко трилиона долара само тази година и обявиха, че нямат намерение да спират, само и само за да спасят икономиката.

Каква връзка имаме ние със САЩ? Долара е резервната валута на света. Това означава, че повечето международни сделки се извършват в долари. Било търговия с петрол, злато и какво ли още не. Освен това Федералният резерв не са единствените, които печатат пари в несвяст. Всички централни банки в момента си обезценяват валутите. Това в крайна сметка ще доведе до висока инфлация, много вероятно и хиперинфлация в глобален мащаб. Когато това започне да се случва, хората масово ще започнат да си продават хартийките и да купуват неща, които си запазват стойността, като злато, сребро, биткойн. Тогава и банковата система ще започне да се срива, а хората ще протестират и ще си искат парите от същите хора, които са причинили срива.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на johnfogerty за този полезен пост :
tedy58 (28-09-2020)
  #23  
Стар 15-09-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
В момента се сещам че един приятел се почна работа в България / не е българин/ и не можа да си отвори банкова сметка не се сещам поради каква причина беше, та си ползва револют, компанията му плаща заплатата в сметката му в револют и той си ползва заплатата без никакви ядове къде плаща с карта къде тегли от банкомат, даже имаше определена сума на месец може да изтегли без никаква такса.
На някой може да му свърши работа да финтира тия разбойници, докато не са се усетили
Револют го ползвам повече от година, като е имало месеци в които съм превеждал по 1200 - 1300 лева към сметката в револют и от там си ги харча като от основна сметка. За теглене от банкомат, за плащане на ПОС. Бяха първите в България с интеграция към Apple Pay много преди банките да помислят за това. И още тогава го ползвах да плащам в магазините с часовника, през Apple Pay, а касиерите ме гледаха като извънземен. Кой би си помислил тогава, че може и така, месеци след това се появиха и реклами по телевизията от нашите банки и започна да се използва по-масово от хората. Та за това време никога не съм имал проблеми с револют. С няколко колеги го ползвахме редовно, всеки ден си прехвърляхме пари за ядене един на друг. Наистина няма толкова бърза и удобна услуга. При това без такси.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
dolby (15-09-2020)
  #24  
Стар 15-09-2020
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Аз не съм го ползвал не ми се е налагало, слушам само добри отзиви за него досега
Отговори с цитат
  #25  
Стар 15-09-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Revolut вдигнаха таксите, и не се приемат от много банки(усетиха се и шибат яко такси за захранване) . Също така съм имал проблеми с интернет търговци, които не приемат картата, което за мен е по-големия проблем.
Аз използвам Curve, като към него добавяш другите си карти.Купуването в други валути за момента ми излиза почти идентично с курса на бнб.
При пазаруване с картата на Curve все едно пазаруваш с другата си карта. Още не съм теглил на банкомат с Curve, но такса до 200 евро няма . Плюса е , че не държиш пари в Curve, както в революта...
Имат кешбек към амазон и други, но за него трябва да си на платен план(3 месеца има бонус, та ако успеете да си направите достатъчно кешбек през това време, може да избиете платения план).
Списък на кешбек търговците
https://www.curve.com - линк без реф
http://www.curve.app/join#DXW2VY9E - линк с реф , 5 паунда дава бонус за активен реферал еднократно. Дава 5 паунда и на регистриращия се!

Последно редактирано от TUISTERa : 15-09-2020 на 09:20
Отговори с цитат
  #26  
Стар 15-09-2020
SatMan SatMan е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 96
Благодари: 16
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Аз не съм го ползвал не ми се е налагало, слушам само добри отзиви за него досега
Ще останеш супер доволен. И аз като колегата по-горе имам Револют от самото начало и го ползвам ежедневно.
Заребих почти всичките си приятели и те са много доволни.
Ярък пример как една финтекс компания може да удари и най-големите банки у нас
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15-09-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някои факти за револют, за които те нямат вина
Цитирай:
Здравейте, имам проблем с депозирането на сума в bet365,не приема картата
Цитирай:
Почти всички услуги на Револют пак са извън строя. Този месец се случва вече за трети път. Личното ми мнение, е че услугата им става крайно нестабилна напоследък.
Цитирай:
Доста хора са се оплаквали (и в тази група), че им блокират акаунта и не могат да си ползват парите с месеци и т.н.
Днес ми се случи (за втори път) да ми ограничат акаунта и да искат документи за произход на пари.
Цитирай:
И при мен беше така 3 седмици... И после БАМ... В Неделя вечерта блокаж, като гръм от ясно небе... Добре, че имах и други средства, че иначе до Понеделник, преди обед, щях да ям трици...
Цитирай:
Аз съм на поредна жалба от януари ми ги няма парите.
Цитирай:
Предния път платих от левова сметка и много лош курс ми хванаха. А иначе гледам, че като дам преобразуване от левове в паунди самия Revolut дава добър курс, но не ми е ясно как с тава цялата работа с преобразуването и после ползването на паунд сметката
Цитирай:
Здравейте! Някой може ли да ми обясни какъв е проблема? Мога да получавам пари, но не и да изпращам.
Цитирай:
Здравейте, някой има ли проблем с топ ъп от пощенска банка?
Коментари
Виктор Кръстев
Има проблем с всички банки.
Източник - https://www.facebook.com/groups/revolut.bg
Извод - не разчитайте на револют за основен метод за плащане, в повечето време ще останете разочаровани... личния ми извод - не си заслужава нервите...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
Светия Дух (15-09-2020)
  #28  
Стар 15-09-2020
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

- Дядо, защо не си внесеш парите в банка? Ще ти дават лихва и ще се увеличат!
- Моето момче, от мен да знаеш, само оня долу се уголемява в чужди ръце!
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15-09-2020
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SatMan Вижте мненията
Ще останеш супер доволен. И аз като колегата по-горе имам Револют от самото начало и го ползвам ежедневно.
Заребих почти всичките си приятели и те са много доволни.
Ярък пример как една финтекс компания може да удари и най-големите банки у нас
Аз също го ползвам повече от година и не съм имал проблеми . Освен всичко казано до сега , ми е много полезен когато се налага да се прави международен превод , особено в събота и неделя когато нашите банки си "почиват след тежката работа през седмицата" . Всичко се случва за секунди , курсовете за обмяна са динамични (в повечето случаи е 1-2ст. разлика от централния курс) и превода не струва нищо . Няма месечни такси , няма глупостите на нашите(и не само) банки . А ако на някого му трябва сметка в паунди , не знам по-лесен начин да си открие .
Като проблеми съм забелязал как някой наши банки умишлено спират или таксуват преводите към револют и откровено си признават , че го правят умишлено защото са нараснали рязко броя на преводите от тях към револют . А тези преводи теоретично са организирани като онлайн плащания за които не знам да се дължат подобни такси като на преводите .

Последно редактирано от mistor : 15-09-2020 на 10:26
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15-09-2020
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
За коя банка става дума?
В случая банката е Уни кредит.


Уви в България всички банки вече правят "Опознай клиента си"
Уж за било против изпиране на пари съгласен съм ако получавам повече от 15 000 на месец от едно и също място нека попълвам.


Цитирай:
Ако банката прецени, че клиентът е рисков, може да събере допълнителни данни, включително чрез въпросник.
То в България ако някой не се е поробил с кредити значи е "рисков"?!


Простоитята е нещо велико и безгранично.
Лошото е когато ни оправляват такива оправници и няма алтернатива за избор на други.

Едни и същи хора обитават парламента независимо дали са на власт или не!
Ама то си е казано със стари к**ви нов бардак не се прави.


А в България който и да е на власт първо гледа да оправи него си (предимно финансово-ако не се знае е корупция, ако се знае е лобиране), пък ако остане време може да хвърли малко пясък в очите на хората по един или друг начин.


Съгласен съм с идеята
Цитирай:
да се намали броя
на обитаващите парламента, но дори и да се осъществи познатите престъпници от телевизионният екран винаги ще са си там.


Най актуалният такъв е Магарешки, преди него Доган, Пеевски и много други знайни и незнайни твари.
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
00, банки, депозитите, Лихвата, някои, ПО, стигна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Две банки и фонд придобиват Булсатком аас ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 47 19-12-2019 21:37
Пекъсване на някои канали РАДИЧ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 8 05-07-2016 15:00
някои да има проблемии с AXN ? Чейн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 07-11-2014 01:45
Да започнем с някои коледни промоции SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-11-2012 21:36
Проблем с някои канали Ради КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 6 11-05-2010 21:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:25.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.