The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-02-2016
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Хю Лори за очаквания сериал по AMC "Нощният мениджър"

В очакване на премиерата на
„НОЩНИЯТ МЕНИДЖЪР“
по канал AMC
на 22 февруари в 22.00 ч.


Интервю с Хю Лори, в ролята на Ричард Роупър


Хю Лори е роден в Оксфорд, Англия, и е завършил колежа „Итън“ и Университета на Кеймбридж. Заедно със Стивън Фрай и Ема Томпсън, Лори продуцира “The Cellar Tapes”, който получава Наградата „Перие“ на Фестивала в Единбург през 1981 година и отваря път на триото към редица новаторски британски телевизионни филми, сред които четири сезона на “A Bit of Fry and Laurie” за BBC, на който Лори е съсценарист заедно със Стивън Фрай; три сезона на “Черното влечуго” и три сезона на “Saturday Live”. Освен това, четири сезона на “Джийвс и Устър” по романите на П.Г. Удхаус, показван в “Masterpiece Theatre” на PBS от 1990 до 1995 година.

В последно време Хю участва като гост звезда в сериала “Вицепрезидент” на HBO, заедно с Джулия Луи Драйфус, и в „Утреландия“на Disney, заедно с Джордж Клуни. По-старите негови филми включват: „Мистър Пип“, „Портокалите“, анимационните филми „Тайните служби на дядо Коледа“,Hop, „Чудовища срещу извънземни“ и игралните филми „Улични крале“, „Полетът на феникса“, „Приятелите на Питър“, „Разум и чувства“, „Братовчедката Бет“, „Желязната маска“, „101 далматинци“ и „Стюарт Литъл“.

По американската телевизия Лори изпълнява ролята на Винсенте Минели в телевизионния филм за мрежата “Life with Judy Garland: Me and My Shadows”. Освен това, участва в “Tracey Takes On...” и “Приятели”. Озвучил е филмите “Пеещ дебелак” и “Семейство Симпсън”.

Лори е режисирал телевизионни предавания и реклами, сред които епизодът “Lockdown” от Сезон 6 на “д-р Хаус”, композирал е и е записал много оригинални песни и е писал статии за лондонския вестник „Дъ Дейли Телеграф“. Издателство Mandarin е публикувало четири тома със сценарии на “A Bit of Fry and Laurie”, а първият му роман „Търговецът на оръжие“, публикуван във Великобритания и САЩ, беше приветстван от критиката и адаптиран като филмов сценарий.

Изпълнението на Лори на ролята на д-р Грегъри Хаус му донесе две Награди „Златен глобус“ за най-добро актьорско изпълнение на мъжка роля в телевизионен сериал, шест номинации за Награда „Еми“ за най-добър актьор в главна роля на драматичен сериал, две награди на Съюза на филмовите актьори за най-добро актьорско изпълнение на мъжка роля в драматичен сериал и две награди на раздаването на наградите на Съюза на телевизионните критици за индивидуално постижение в областта на драмата.

След сключването на рекорден договор със звукозаписната компания Warner Bros. Лори записва широко известния албум с нюорлеански блусове “Нека говорят (Let Them Talk)”, който беше издаден в САЩ през септември 2011 година. Музикалното и вокално сътрудничество се продуцира от двукратния носител на Наградата „Грами“ Джо Хенри. Албумът беше най-продаваният албум с блусове за 2011 година във Великобритания. Документалният филм за плочата, разказващ за страстта на Лори към музиката - “Hugh Laurie: Let Them Talk – A Celebration of New Orleans Blues”, беше излъчен също през септември в “Забележителни изпълнения (Great Performances)” по PBS. Вторият албум на Лори - “Didn’t It Rain” излезе през август 2013 година, а второто извънредно предаване на PBS - “На живо от Куин Мери (Live on the Queen Mary)”, заснето на борда на историческия кораб „Куин Мери“ в Лонг Бийч, Калифорния, документира изпълнението му с групата Copper Bottom.


ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОБРАЗА

Хю Лори в ролята на Ричард Роупър


Ричард Роупър притежава добър произход, добро образование, добри маниери и чар. Но, зад наложената пред обществото маска на бизнесмен-милиардер, предприемач, филантроп и джентълмен се крие един Мефистофел. Най-лошият човек в света е изградил империя от търговията си с човешкия живот, продавайки оръжия на тези, които предлагат най-висока цена, и купувайки по пътя си всички души, които успее. Когато Пайн спасява сина му – неговата любов и единствена слабост, Роупър го приема в своето семейство, което може да се окаже гибелно за него.

ИНТЕРВЮ

Хю Лори – Ричард Роупър

Откога се интересувате от „Нощният мениджър“ и кое Ви привлече най-напред в тази история?


Влюбих се в тази книга при първото й прочитане в далечната 1993 година. Боготворях льо Каре от тийнейджърска възраст, но специално тази история ми се стори безкрайно интересна, завладяваща и романтична, почти митична. Въпреки че нямам абсолютно никакви умения или инстинкт за продуцентска дейност, това беше първият път в живота ми, в който изпитах желание дасе пробвам в тази област с тази книга. Доколкото си спомням, опитах се да получа правата, преди да успея да дочета третата глава. Естествено, не успях – великият Сидни Полок се беше оказал по-бърз инямаше намерение да се откаже – но образът на Пайн (да, още през 1993 година азсамонадеяно виждах себе си в ролята на Пайн...) е завладяващ: този странстващ рицар, бродещ наоколо, търсещ кауза, знаме, за които да се бори. И нещо повече – за които да умре. Намерих историята за прекрасна.
Казвайки това, нямам никакви заслугиза задействането на нещата. Когато казах на продуцентите, че ще бъда щастлив да участвам в продукциятакато актьор, доставчик на провизии, всичко което мога, в името на нейния успех – просто исках да взема участие в нея.


Това е съвременна адаптация на романа. Как това променя историята, за да бъде приспособена към днешния ни свят?

Мисля, че характерно за всички митове е, че те са в известен смисъл вечни. Истории, които могат да бъдат разказвани и преразказвани по всяко време, във всякакви условия. Обикновено обичам да казвам, че да се опитваш да осъвремениш нещатае задача за глупаци, защото събитията винаги са по-силни от теб. В първоначалната история търговецът на оръжие Ричард Роупър, чиято роля изпълнявам, продава оръжие на колумбийските наркокартели. И може би днес картелите нямаше да изглеждат толкова ‘актуални’, ако неотдавна те не бяха свалили един хеликоптер на мексиканската армия с ракета земя-въздух, при което правителството на Мексико призна по същество, че се намира във война сневероятно добре въоръжена силаи че няма представа какъв е източникът на нейните оръжия. Льо Каре написва това и след 20 години то се случва. Във всеки случай, ние приспособихме историята, започвайки с Арабската пролет, която датира от 2010 година (между другото – още едно събитие, което никой не очакваше;независимо от всички спътници на ЦРУ, кръжащи над главите ни,никоя информационна организация или разузнавателна служба не го предсказа) и стигайки до наши дни. Сценаристът Дейвид Фар свърши невероятна работа,пренаписвайки голяма част от историята, за да я приспособи към друг континенти към контекста на други събития. Надявам се, че сме успели да й придадем донякъде актуално звучене,като сме запазили нещо от митичната й характеристика.

Това е епична продукция. Бихте ли ни разказали за някои от местата, които сте посетили?

Бяхме на някои места, които спираха абсолютно дъха ни. Започнахме със „Зермат“ в Швейцария. Наистина е впечатляващо да отвориш прозореца на спалнята си и да видишпред себе си връх Матерхорн. После прекарахме шест седмици в Мароко, след което снимахме пет седмици в Майорка. Нямаше ден, в който някой от екипа да не каже: “Не мога да повярвам, че съм тук и правя това”. Истински късмет е, че имахме възможността да играем образите на герои, които водят толкова луксозен, аристократичен начин на живот, а за да пресъздадем този начин на живот, ние трябваше да го изпитаме. Това е трудно...

В центъра на историята са динамичните взаимоотношения между Роупър и Пайн. Можете ли да ни кажете нещо за тази динамика, както и за динамиката между Том и Вас като актьори?

Героят на Пайн е една изгубена душа – мисля, че това е едно от нещата, които ме впечатлиха при първия прочит на романаи които продължават да ме впечатляват всеки път, когато го чета отново. Той е благороден, смел, почтен и скромен,но той търси кауза, цел и решава да се изправи срещу враг, който неговата любовница му е описала като ‘най-лошият човек на света’ – такъв е образът на Роупър, който аз трябва дасе опитам да пресъздам.
Това е една нееднозначна история, доколкото първоначалната цел на Пайн е да разгроми това чудовище, но, в същото време той трябва да устои на факта, че чудовището, подобно на много като него, епривлекателно, изкусително и очарователно,придаващо на лошите неща, които върши, някаква логика, дори блясък. Има моменти, в които Пайн се колебае на границата на тъмната страна, в които се питате по кой път ще тръгне. Питате се дали Роупър също не се колебае – може би той иска да го хванат, иска да го предадат. Зрителят е оставен сам да прецени кога Пайн и Роупърса близко до това да преминат границата и да преминат на другия бряг,където Роупър може да забие камата в гърдите си,а Пайн да се превърне точно в това, което е решен да унищожи. Това имам предвид, когато говоря за митична борба. Това е едно изключително завладяващо изследванеи аз възприемам по същия начин голяма част от творбите на льо Каре. Някои го охарактеризират като автор на шпионски романи, но неговите истории далеч надхвърлят рамките на жанра; той използва света на шпионската дейност и разузнаването, за даизследва най-дълбоки човешки проблеми. Мисля, че ние успяхме да покажем това!


Когато Роупър среща Пайн в Швейцария, нещо в него го привлича и веднага събужда интереса му – кое е това нещо, според Вас?

Може ли някой да не бъде привлечен от Том Хидълстън? Аз мисля, че Роупър, при цялото си злодейство и всичките си чудовищни замисли, се стреми към някакъв вид естетика. Той се стреми към преживявания извън това просто да прави пари – към събеседник, с който може да споделя удоволствията и тържеството си, към целия този процес, към приключението, и мисля, че той гледа на Пайн като на равен на себе си или дори като на свой двойник. Най-малкото, той вижда в негово лице човек, на когото може да завещае империята си. Всъщност, Роупър има малък син, чиято роля се изпълнява от фантастичния Ноа Джуп (запомнете това име!), но аз мисля, че ако проследим историята на Дениъл, ще установим, че той е прекалено мил, прекалено почтен, за да тръгне по пътя на баща си. Роупър търси някой, който носи злоба в себе си, някой който да споделя удоволствията на неговото злодейство,и макар че Пайн не е злодей, той поне е човек, който се носи без посока – нали в крайна сметка дяволът търси души, които нямат котва, а в началото на историятаПайн определено няма котва. А може би, Роупър вижда в него и възможност не само да го използва за своите търговски цели, но и за забавление. Мисля, че той изпитва удоволствие от компанията на Пайн, отнеговото отношение, от всичките му афекти. Роупър избира много внимателно хората около себе си,според мен в съзнанието си той си е изградил нещо като цял кралски двор, и в лицето на Пайн той вижда подходящ образ, с койтоможе да освежи този двор.

Роупър е положил големи усилия да държи Джед настрана от бизнеса си, но с развитието на историята това става все по-трудно. Какво ще ни кажете за тази връзка?

Джед е два пъти по-млада от Роупър – изглежда е традиция богатите и успели мъже дапривличат около себе си млади и красиви жени;може да се предполага, че Роупър има доста пикантно минало в това отношение. Но, към началото на историята двамата с Джед са заедно вече от доста години. Мисля, че те са близки, че между тях има истинско привличане, но вероятно Роупър иска тя да остане невинна – той чувства, че ако я направи съучастница в действията си,ще опетни това, което иска да запази недокоснато. Може би някъде в подсъзнанието си той гледа на Джед като на възможност за изкупление,точно защото тя не е замесена. Той може да има с нея една по-чиста и по-проста връзка, тъй като ръцете й не са изцапани с кръв от ужасните неща, които той е извършил – а може би нейната невинност е друг зареждащ източникза него. Нямам представа, както може би и той самият. Би трябвало да съм разбрал това досега, но в тази история има толкова много въпроси, на които не е лесно да се отговории които могат да се разглеждат по толкова много различни начини. И точно цялата тази сложност поражда такова удоволствие.

Снимки: Des Willie, Mitch Jenkins
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amc, За, Интервю, Лори, Нощният мениджър, очаквания, ПО, сериал, Хю


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю с режисьора на очаквания сериал по AMC „Нощният мениджър“ – Сузане Биер Chello Central Europe ФИЛМИ 0 03-02-2016 16:37
Писмо от Джон льо Каре, по чийто роман е създаден сериалът „Нощният мениджър" - AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 03-02-2016 16:17
Премиерите на "Нощният мениджър" и "Пази се от живите мъртви 2" по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 11-01-2016 11:50
Канал AMC придоби правата върху сериала "Нощният мениджър" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 27-10-2015 16:21
Интервю с КИМ ДИКЕНЗ за "Пази се от живите мъртви" - повече за филма Chello Central Europe ФИЛМИ 0 11-08-2015 15:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.