The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-02-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
Angry Triax 110, dm500 и дм800 - какво не правя както трябва?

Привет,

Имам проблем, както навярно всички са имали, било като новобранци в казармата, а и в сат областта.

Да опиша случая.

Имам два приемника дм500 и дм800. Мотор Стронг 2100, двоен конвертор INVERTO BLACK PREMIUM 0.2dB и Триакс 110 офсет. От самото начало имам проблем с антената или по скоро, проблем произтичащ от монтажа(според мен).

Първоначално дм500 ми въртеше антената, гледах без много да се замислям, но в последствие установих, че имам проблем с приемането. Качеството на сигнала не беше добро, даже напротив, операторското, на булсат даваше по-добри резултати(известно време ги ползвах паралелно). Извиках техника, който я монтира, но не успях да присъствам на донастройването и в последствие установих, че той е променил местоположението(координатите) за USALS и така качеството леко се вдигна. Това пак не ме устрой и писах във форума и ми препоръчаха да изключа go to xx и да донастроя ръчно. По този начин постигнах още подобрение, но пак недостатъчно. Гледах ИТв и СКай на 28.2 . Реших и си взех един дм800 - клон с HD ot UK, защото си мислех, че ще получа подобрение, заради това, че сигнала най-малко ще се предава по DVI_HDMI кабел, ще гледам HD, но пак греда. Приемника с въведени точни координати, не успяваше да спре на който и да е спътник и да го сканира. Преинсталирах имиджа, но пак не се получи. В последствие пробвах ръчно да настроя и след дълго ръчкане успях да получа прилични резултати около 12,5 дб на булсат и итв, но само за тях. Другите сателите, които искам да гледам изобщо не мога да ги "хвана". Пробвах какво ли не. Фабрични настройки, наново набиване на всичко, генериране на нови satellites.xml, vhanibal, likra и пак нищичко. Мисля си, че щом при положение, че мога да хвана бг provider-ите на ръчни настройки, то така трябва да е и с другите. Дайте акъл, че се поизнерви положението дома. Благодаря предварително.

Поздрави!

П.С. Между другото, да питам нещо. В какво положение трябва да е конвертора при положение, че антената е моторизирана. Спомням си, че при булсатската антена изцедих доста с въртене на LNB-то.

Последно редактирано от Онджичек : 09-02-2010 на 22:58
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-02-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,236
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз имах същия проблем,оказа се че проблема е в мотора! Махнах го и си реших проблемите.
ДБ 800 имат проблем с някои ХХ мотори, може и това да е проблема.,свали го и тествай с други примници Виж как се държи, работи ли нормално по Усалс,после пробвай ръчна настройка. Виж какъв е проблема или по точно къде е той? Мотор, Приемник,кабел !
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

Последно редактирано от Веско : 09-02-2010 на 23:02
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-02-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Конвертора прав,без завъртане.
Махни шибания УСАЛС и си карай по позиции.Закарай мотора на 23Е за запад,25Е за средната част на България и ако си по морето 28Е.Настрой конвертора като хванеш 23-25 или 28 и след това търси спътниците които ти трябват и запаметявай по позиции.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10-02-2010
Аватара на kanzas
kanzas kanzas не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 164
Благодари: 66
Получил благодарност:
23 пъти в 14 поста
Сваляния: 117
Ъплоуди: 0
По подразбиране

при ДМ500опциите за мотора са валидни за всички сателити.....когато зададеш някъква стоиносъ за мотора корекцията се подразбира за всички сателити в списъка на приемника,при ДМ800 трябва за всеки сателит по оделно да му се каже с какво и как работи...не съм сигурен ,но мисля че е така.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10-02-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Канзас, това което казваш ти по отношение на ДМ800, мисля че правя и аз.

За всеки сателит, влизам в менюто service searching, избирам настройка на тунер, задавам сателит, избирам транспондер, махам USALS и т.н.

EDIT: Да не би да има зададени позиции предварително на тунера и от това да се бърка?

После отивам на positioner set up. От там червен бутон, избирам сателит, транспондер и всичко по него, да речм от lyngsat. Потвърждавам и отивам на фина настройка.Въртя го, но в някой от случаи не се получава изобщо да го мръдва. Може би тук е проблема, но по този начин се получи с 39° и 16°.

После пробвам да сканирам, било то автоматично или ръчно, но не ще. Забива на транспондерите от бим 2д.

Направи ми впечатление, че като генерирам от ад оните сателити по озбор не ще да ми изкара 28.2°. Нещо съм омазал май.

Някой собственик на дм800 да сподели дали дейстията ми са правилни?

Последно редактирано от Онджичек : 10-02-2010 на 12:07
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-02-2010
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Булсат 12.5дб. с 110 чиния, та с операторската ще постигнеш по добри резултати.Завърти мотора на позиция “0“ и го резетни.Изцеждаш антената,но като завърташ цялата антена по хобота на мотора, а не от самия мотор по централния ти спътник, като си заплюеш силен и слаб транспондер.Доизцеждаш и по вертикалата нагоре надолу, леко и конвертора на ляво и дясно напред назад.След това не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми с намирането на сателити.Финосваш си всеки сателит с опцията по стъпка и запаметяваш в позиции.Рестартираш за да нямаш проблеми с запомнянето в приемника.


п.п.В настройки на тунера има опция за “Всички сателити“, не е нужно на всеки сателит да му се задават параметри.
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.

Последно редактирано от Хиена : 10-02-2010 на 14:30
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10-02-2010
Аватара на basti
basti basti не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 308
Благодари: 5
Получил благодарност:
54 пъти в 48 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от joropet Вижте мненията
Канзас, това което казваш ти по отношение на ДМ800, мисля че правя и аз.

За всеки сателит, влизам в менюто service searching, избирам настройка на тунер, задавам сателит, избирам транспондер, махам USALS и т.н.

EDIT: Да не би да има зададени позиции предварително на тунера и от това да се бърка?

После отивам на positioner set up. От там червен бутон, избирам сателит, транспондер и всичко по него, да речм от lyngsat. Потвърждавам и отивам на фина настройка.Въртя го, но в някой от случаи не се получава изобщо да го мръдва. Може би тук е проблема, но по този начин се получи с 39° и 16°.

После пробвам да сканирам, било то автоматично или ръчно, но не ще. Забива на транспондерите от бим 2д.

Направи ми впечатление, че като генерирам от ад оните сателити по озбор не ще да ми изкара 28.2°. Нещо съм омазал май.

Някой собственик на дм800 да сподели дали дейстията ми саправилни?
Така:Първо сваляш си готов сетинг,ликра мотор е добър:второ всеки спътник си го номерираш,примерно Хелас 1 Астра28 2 Астра19 3 и т.н.т.След това въртиш мотора от копчетата ръчно като преди това си задал някоя програма на някой спътник и си влезнал в менюто на сигнал индикатора,ако въртиш от дистанционното няма да ти е лесно затова ръчно по лесно излиза сигнала през дистанционното се запушва и така като го видиш сигнала може на финна настройка да го доистискаш с дистанционното и гледаш да запаметиш номера който си задал на сателита защото винаги ти се връща на 1.И при оргинален и клонинг е едно и също положението:Греда: Успех...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12-02-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Нищо не става. В к'ъв филм се вкарах, просто не е истина. Ще се пръсна от яд, защото нищо не се получава. Нито постигам сила на сигнала, нито успявам да гледам всичките програми, за които плащам нищо..Пред изгонване съм от в къщи, ама моето си е от инат.

Някой колега може ли да помага? Живея в София, Манастирски ливади-запад. Ще черпя .

ЕДИТ: Справих се с настройването от приемника, като ръчно от мотора местя в посока запад антената. Запаметявам позициите и така гледам, но според мен си остава проблем качеството на картината. За пример на Бул-а, достигам максимално 13 дб или около 80% SNR. Все си мисля, че за този размер на антената е малко. На 28.2° е критично на някой транспондери. За едни получавам качество околко 95%, а за тези с HD съм на кантар - Disney Cine HD.

Последно редактирано от Онджичек : 15-02-2010 на 11:35
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-03-2010
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Първо да се извиня, че ъп-вам темата, но все пак, за да има отзвук...

Вчера идва монтажник да я донастрои (той я и монтира). Обясних му от а до я каква е хавата и се започна.

В продължение на 4 часа променяхме настройките за координати по УСАЛС, мести антената, ресет на мотор, ресет на приемник, нов софт и куп други.

Резултата е следния: Системата пак работи на ръчно, показателите са следните:
  • Булсат около 16 DB на почти всички транспондери;
  • SKY UK почти всичко на кантар 7-8 DB;
  • ITV почти всичко на около 11 DB.
Това са спътниците, които гледам и за това само за тях посочвам резултати.

Преди да си поръчам това донастрйване, беше обратното, на
  • ИТВ имах около 13ДБ сигнал;
  • SKY UK на SD канало около 13 дб; а на HD малко надолу;
  • Булсата беше 12-13.

Извода ми до тук е един единствен, този човек няма да го викам повече, за каквото и да е. Стигна до там, че да ми предложи да си сложа парабола 1,50, да си сменя мотора, приемника и един куп други неща. Мисля, като се затопли да запретна ръкави, да сваля антена стойка и всичко по учебник (доколкото мога). Пък каквото сабя покаже...

П.С. Някой гледа ли от София с такъв офсет Disney Cinemagic HD на SKY UK и при какви нива на сигнала? Това митрябва да го знам, за да знам дали бягам назад, образно казано.

Последно редактирано от Онджичек : 01-03-2010 на 14:01
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-03-2010
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, много съм нов тука и не ми е работата да давам съвети, но се сблъсках с Триакс 88 см и нагласянето й. В първия момент и аз бях дълбоко oзадачен от факта, че изкара слаб сигнал на нашите оператори.
Но докато ръчках наместването на антената с satfindera на звук, изведнъж изпищя на силен сигнал около 13,5 дб, врътнах крилчатките да я задостопоря и сигнала изчезна.
Оказа се, че въпросната антена е с как да го кажа, по-тънка ламарина и като се затегне малко повече и си променя фиксацията. Не съм компетентен по този въпрос, но след като върнах до необходимото натягане на болтовете нещата не се оправиха. Още съм далече от максималното фискиране, но досега няма загуба на сигнал във сняг облачно време и др. дори и на HD.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
110, dm500, triax, дм800, какво, както, мотор стронг, НЕ, правя, проблем, трябва


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
БНТ излъчва Световното – гледай по нета, както и пред НДК! ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 0 08-06-2010 10:36
Какво трябва да си купя и от къде, за DVB-C? ion4ev КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 4 08-02-2010 12:47
Какво трябва да знаем! ROCCO САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 0 19-12-2009 03:16
Урок № 1: .. или какво друго, трябва да си закупите. nikec Уроци по Dreambox 0 10-07-2009 15:00
Урок № 1: .. или какво друго, трябва да си закупите. nikec Уроците на Nikec 0 10-07-2009 15:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.