The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-04-2020
СлавиКК СлавиКК не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2020
Мнения: 12
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Препоръка за евтин приемник към новобранец :)

Здравейте на всички и честито възкресение.
Колеги ситуацията е следната, имаме една къща на село в която никои не живее, само ние ходим лятото по 2-3 пъти в месеца за по някои ден, там кабелния оператор нещо го хванаха в крачка и приключи дейност. Варианта в селото остана само за сателитна телевизия към булсат виваком и а1. Да но познати от друг форум ми казаха че ако не държа на определени програми мога с сателитен тунер да хващам някои свободни канали, имам антена и приемник на виваком, реално ако ползвам антената на виваком мога ли с някои евтин приемник и кои такъв бихте препоръчали да си купя за да има там някъква телевизия която обикновено не се гледа особено повечето е като фонов шум вечер като се приберем в къщата Междувременно разбрах че има двойни конвертори примерно с 6 градуса разлика с които ще мога да хвана програмите от два спътника и така "пакета" с програми ще е по голям А не искам да е скъп приемника щото ако някои ден отарашат къщата да не ме е яд че са го задигнали Гледах разни китаици, казаха ми че трябвало да е мултистриим което нищо не ми говори, та на вас разчитам Благодарско, и весел празник.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-04-2020
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При положение че нямаш ефирна тв, нямаш бнт и бтв. Няколко свободни сателитни, повечето музикални Була или Вива, за БГ програми става въпрос.Свободните не са ХД та става и S приемник.Съвета ми все пак е за HD. по точно ще е да кажеш какво предпочиташ да гледаш?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19-04-2020
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Търсиш Multistream сателитен приемник,като цената е между 25 и 50 лв.
Чинията ви трябва да е настроена на 33 градуса.
Ако искате повече свободни канали,вместо да си играете с мултифийд,потърсете iTECH МОТОР има на цени от 25 до 80лв.

Последно редактирано от yavor1 : 19-04-2020 на 15:20
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на yavor1 за този полезен пост
AstraK (19-04-2020), СлавиКК (19-04-2020)
  #4  
Стар 19-04-2020
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 449
Благодари: 53
Получил благодарност:
304 пъти в 154 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-общо казано multisream са ефирните програми (хващани с обикновена антена) качени на сателит.
Това са: БНТ1, БНТ 2, БНТ 3, бТВ, Нова и България във въздуха.


В момента са на 33 Е, но мине не мине време и ги местят на нов спътник.


Свободни сателитни програми има основно на 39 и 45 Е:
39Е: Евроком, Канал 3, ЕКидс, Magic TV, The Voice, Fen, Fen folk, Folklor, Balkanika, Planeta folk.
45E: БНТ 4, Евроком, ВТК, Алфа, BK TV, pravoslavna, BS TV


За приемници разгледай сайтовете на магазините от форума. Намирате се най-отдолу на главната страница.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Гадьо за този полезен пост :
AstraK (19-04-2020)
  #5  
Стар 19-04-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

На 39E все още се гледат с емулатор на Irdeto2 и каналите Diema,Diema Family,Nova,Kino Nova,Cartoon Network,AXN..
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19-04-2020
СлавиКК СлавиКК не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2020
Мнения: 12
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги Благодаря за бързото включване, отговарям на всеки поотделно
вассил46 - устроиват ме свобондите бг канали Бнт БТВ и Нова, а към тях ако има вариант и за някои музикален няма да е лошо ако няма здраве да е, като казвам музикален нещо от сорта на ДМ-сат, гледам че го спрягат в свободните канали. Иначе телевизорите на селото са кинескопи и качеството на сигнала ХД или Фул ХД губи смисъл.
yavor1 мисля че повече канали не са ми нужни, общо взето това което може да се хване без мотор това ще е Както казах ТВ там в балкана ни е повече като фонов шум докато легнем и ни се преспи пред телевизора де се вика БТВ Нова и ДМ-сат да има берекет хаха
Гадьо-благодарско за разяснението, а ще е възможно ли с трансмитер двоен през 6 градуса да гледам каналите от 33Е и 39Е? щото като гледам този "пакет" ме устройва идеално
AstraK Благодаря за жокера ама идея си нямам какво е irdeto2 ще съм благодарен ако споделиш накратко Аз набелязах два приемника по късно ще ви ги пусна да си кажете мнението
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-04-2020
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 449
Благодари: 53
Получил благодарност:
304 пъти в 154 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма проблем да гледаш два сателита през 6 градуса. Тогава ще ти трябват два конвертора, мултифийд държач и Diseqc ключ.

А защо не вземеш приемник и карта на Булсат за минималния пакет 9.80 лв. плащаш гледаш, не плащаш не гледаш. Мисля че 148 лв е оборудването от оператора.

В olx също има обяви за по 50 лв, само преди да купиш проверяваш дали картата е основна или за допълнителен приемник. Искаш номера на картата и проверяваш при оператора.



Иначе приемник 40-50 лв, diseqc 10 лв, мултифийд държач 10 лв. втори конвертор 15 лв. Общо към 75-85 лв.

Последно редактирано от Гадьо : 19-04-2020 на 18:38
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Гадьо за този полезен пост
vladogrozdanov (22-04-2020), СлавиКК (19-04-2020)
  #8  
Стар 19-04-2020
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Ами като купуваш Multistream приемник интересувай се да има EMU емулатор и да поддържа системата Irdeto2 и ако е с AU автоъпдейт още по-добре и няма да си играеш да вкарваш ключета..нека колегите предложат подходящ приемник..
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на AstraK за този полезен пост
вассил46 (19-04-2020), СлавиКК (19-04-2020)
  #9  
Стар 19-04-2020
Аватара на AChechev
AChechev AChechev е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2007
Местоположение: 41.22.40 с.ш./23.36.23 и.д.
Мнения: 895
Благодари: 112
Получил благодарност:
227 пъти в 160 поста
Сваляния: 276
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемник 25 лв,wifi антена 12 лв,с доставките около 46-48 лв. Трябва нет от мобилен и е готов за Фулл пакета на ........При желание, инфо на лични.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на AChechev за този полезен пост
AstraK (19-04-2020), Пъстрина (22-04-2020), СлавиКК (19-04-2020)
  #10  
Стар 19-04-2020
СлавиКК СлавиКК не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2020
Мнения: 12
Благодари: 5
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Няма проблем да гледаш два сателита през 6 градуса. Тогава ще ти трябват два конвертора, мултифийд държач и Diseqc ключ.

А защо не вземеш приемник и карта на Булсат за минималния пакет 9.80 лв. плащаш гледаш, не плащаш не гледаш. Мисля че 148 лв е оборудването от оператора.
Аз в момента имам булстаско оборудване, е малко е мешена скара, антената и трансмитер на виваком от брат ми HD приемника с картата от кумеца са на булсат, та първоначалната идея беше такава, да си го бодна там и да го плащам само летните месеци като ходим пакета от 9,80лв. Абре..... преди три години имах мое си оборудване на булсат ама викам за кво ли ми е като кабеларката в селото беше 30 лева за цялата година 60 канала, за такива като нас които не живеем там Така беше всичките години от как изчезна ефирната, кои да знае че ще фалират И сега от булсат ми звънят за лятна оферта 38 лева пакет стандарт за 5 месеца ама на моя си приемник които вече нямам хахах. Викам им дайте ще ви го платя ама приемника е на друго име, не можело офертата била лично за мен и моя си приемник Та така предвид карантината в момента и невъзможността да ходим на село имам още малко време да реша окончателно булсат ли ще платя или ще купя приемник за сателитна свободна
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Евтин, За, Към, новобранец, препоръка, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Препоръка за приемник? тишо1 Въпроси и отговори 22 10-09-2014 09:14
Препоръка за HD линукс приемник avalon4o HDTV приемници 9 07-10-2012 09:35
Препоръка за сателитен приемник и сателит pavkatta Въпроси и отговори 6 18-01-2012 09:26
Препоръка за нов хд приемник.Помогнете вили71 Кошче 3 25-09-2011 22:33
Препоръка за HDTV приемник sssaaa KATHREIN 0 20-06-2008 14:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.